Jedna faktura za prąd od Multimedia Polska

0 /5
(Ocen: 0)

Wiele osób po zmianie sprzedawcy narzeka, że największym dyskomfortem po wykonaniu takiego kroku jest opłacania dwóch faktur – za sprzedaż i dystrybucję. Jednak część sprzedawców oferuje nawet po zmianie sprzedawcy jedną fakturę, do tego grona dołączyła spółka Multimedia Polska Energia.

Multimedia Polska Energia należy do Grupy Multimedia i oferuje prąd zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Z myślą o swoich odbiorcach, na terenie całego kraju spółka właśnie uruchomiła sprzedaż prądu w modelu kompleksowym (tzw. GUD-K). Dla nas oznacza to, że decydując się na usługi tego sprzedawcy nie będziemy płacic dwóch faktur (jednej za dystrybucję, a drugiej za sprzedaż), tylko jedną. Jest to wygodne rozwiązanie, bo jak zaznacza Jakub Jacewicz, dyrektor Departamentu Usług Energetycznych Multimedia Polska Energia, nie tylko redukuje formalności, ale również pozwala zaoszczędzić czas, a w niektórych wypadkach pieniądze (jeśli ponosimy koszty związane z opłatami manipulacyjnym płacąc rachunki w punktach przyjmowania opłat).

Według opublikowanych informacji Multimedia Polska Energia podpisały umowy GUD-K z Eneą Operator, Energą Operator, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator oraz Tauron Dystrybucja. Niestety, umowy GUD-K nie są zbyt chętnie zawierane przez sprzedawców, wiąże się to z wysokimi zabezpieczeniami na rzecz dystrybutorów – w ramach ciekawostki Energa Operator w połowie lipca miała zawartych 100 generalnych umów dystrybucji, a umów GUD-K dla gospodarstwo domowych zawartych miała zaledwie 16.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments