Fotowoltaika Kness Polska – opinie i recenzja

Kness Polska to krajowy oddział ukraińskiej firmy Kness Group, działającej na europejskim rynku energii odnawialnej od 2009 roku. Kness Group zatrudnia łącznie ponad 1.000 pracowników, dzięki czemu może pochwalić się wykonaniem ponad 100 wielkoobszarowych projektów fotowoltaicznych, o łącznej mocy ponad 1,2 GW. Kness Polska swoje usługi nad Wisłą oferuje od grudnia 2021 roku. W tym czasie firma nawiązała współpracę z wiodącymi deweloperami farm fotowoltaicznych. Oferta Kness Polska jest skierowana do klienta firmowego.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Kness Polska – recenzja enerad.pl

Firma Kness Polska do 2022 roku brała udział w około 9 projektach budowy farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 62 MW (jedna z nich będzie mieć całkowitą moc aż 35 MW). Kolejne, o łącznej mocy 65 MW firma będzie realizować w 2023 roku.

Pozycja, jaką Kness Polska wypracowała w tak krótkim czasie to zasługa m.in. własnych ekip montażowych, składających się z wykwalifikowany pracowników, a także wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i wykonawstwie farm fotowoltaicznych. Z jakich produktów i usług mogą skorzystać klienci Kness Polska?

Fotowoltaika Kness Polska – warunki, cena

Jak już wspominaliśmy, oferta Kness Polska jest skierowana do klientów biznesowych (firma nie realizuje przydomowych elektrowni fotowoltaicznych), deweloperów i inwestorów OZE, a także do właścicieli elektrowni słonecznych. Obejmuje ona:

  • Realizację dużych instalacji fotowoltaicznych dla odbiorców komercyjnych. Chodzi tu m.in. o fotowoltaikę dla firm i innych podmiotów takich jak np. centra handlowe, centra logistyczne, centra magazynowe czy parkingi. W ramach usługi Kness Polska opracuje kosztorys z analizą opłacalności, przygotuje niezbędne ekspertyzy (np. nośności dachu), dopasuje sprzęt, a następnie zaprojektuje, wykona i przetestuje instalację PV.
  • Projektowanie i budowę farm fotowoltaicznych w ramach umowy EPC (Generalne Wykonawstwo) “pod klucz”. Kness Polska może zatem wyręczyć klienta we wszystkich pracach inwestycyjno-budowalnych. Zajmie się m.in. kalkulacją kosztów i rentowności farmy, opracowaniem projektu, doborem podzespołów, wykonaniem robót instalacyjnych i budowlanych, a także uruchomieniem i przetestowaniem systemu.
  • Usługi serwisu i konserwacji farm fotowoltaicznych. Co konkretnie wchodzi w skład tych usług? Bieżące i awaryjne naprawy instalacji, termowizja paneli fotowoltaicznych, a także odśnieżanie lub mycie paneli fotowoltaicznych, koszenie trawy etc.
  • Projektowanie i budowa metalowych konstrukcji wsporczych, dla systemów dachowych i gruntowych. Systemy montażowe Kness Polska są dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora i miejsca montażu, co stanowi nie lada przewagę nad standardowymi rozwiązaniami.

Co więcej, firma planuje rozszerzenie oferty o wsparcie klienta w kwestiach prawno-formalnych związanych m.in. z uzyskaniem pozwolenia na budowę, wydaniem decyzji środowiskowych czy warunków przyłączenia.

Farmy fotowoltaiczne Kness Polska – jakie podzespoły?

W firmie Kness Polska potrzeby klienta to priorytet. Dlatego, wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznych są dostosowywane do indywidualnych preferencji i możliwości inwestora. Jednocześnie firma dba o to, by dostarczany sprzęt był bezawaryjny i pochodził o renomowanych dostawców.

W swoich realizacjach Kness Polska najczęściej korzysta z paneli fotowoltaicznych pochodzących od liderów rynku, takich jak: LONGi Solar, Jinko Solar, Trina Solar, Risen, QCells czy Seraphim. Są to moduły cenione na całym świecie, wielokrotnie nagradzane w testach jakości i niezawodności instytutu PVEL. Są one również dostępne na liście Tier 1, co jest ważne w projektach wielkoformatowych. Marki te znajdziecie również w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych.

W przypadku falowników Kness Polska stawia na Huawei, czyli urządzenia od największego sprzedawcy inwerterów do fotowoltaiki na świecie. To sprzęt o znakomitym stosunku jakości do ceny.

Kness Polska – ceny usług

Instalacje fotowoltaiczne, choć mogą wyglądać podobnie, zawsze różnią się od siebie – m.in. marką i rodzajem podzespołów, specyfiką miejsca instalacji czy przeznaczeniem. To sprawia, że dokładniejsze ustalenie ceny fotowoltaiki, bez głębszej analizy warunków montażowych czy potrzeb inwestora jest niemożliwe. Kwestia ta odnosi się również do usług Kness Polska. Ten wykonawca do każdego systemu fotowoltaicznego i każdego inwestora podchodzi w indywidualny sposób, dbając o dobór optymalnych rozwiązań. By otrzymać adekwatną wycenę, trzeba zatem skontaktować się z przedstawicielem Kness Polska.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Kness Polska – zalety i wady

Jakie są plusy i minusy korzystania z usług Kness Polska? Co wypływa na opinie o Kness Polska?

Kness Polska – zalety

Wieloletnie doświadczenie budowane na europejskich rynkach
Własne, wykwalifikowane ekipy wykonawcze
Kompleksowe usługi – wykonywanie instalacji “pod klucz”
Renomowane podzespoły fotowoltaiczne
Indywidualne podejście do klienta
Wsparcie na każdym etapie współpracy
Szeroki zakres usług

Kness Polska – wady

Krótki staż na polskim rynku

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Kness Polska to firma, która skupia się na odbiorcy biznesowym. W ramach swoich usług może zaoferować m.in. generalne wykonawstwo farm PV, kompleksowy montaż systemu fotowoltaicznego dla firm, a także usługi serwisowe. Zaletą współpracy z Kness Polska jest fakt, że korzysta ona renomowanych podzespołów. Ma też wsparcie od Kness Group, czyli wykonawcy farm PV działającego na wielu europejskich rynkach. Wadą jest krótki staż na polskim rynku.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments