Kończy się promocyjna wiosenna wyprzedaż w ING Banku Śląskim

5 /5
(Ocen: 3)

Do 8 lipca mają czas Ci, którzy chcą skorzystać z wiosennej wyprzedaży w ING. Czy warto się pospieszyć i wykorzystać okazję? Reklamowym hasłem specjalnej oferty jest możliwość zaoszczędzenia nawet 100 zł na miesięcznej racie. Sprawdzimy, czy to prawda i przyjrzymy się warunkom promocji. Zapraszamy do lektury!

Dla kogo jest promocja? Jakie są warunki wiosennej wyprzedaży?

Wiosenna wyprzedaż nie ma ograniczenia wiekowego dla uczestników – inaczej niż w promocji Mieszkanie bez kompromisów od ING Banku Śląskiego, gdzie limit wieku uczestnika to maksymalnie 35 lat! Z omawianej oferty może skorzystać każda osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. A warunki? Dosyć łatwe do spełnienia:

  • uczestnik musi mieć lub założyć rachunek osobisty w ING Banku Śląskim, na który, co miesiąc, wpłynie minimum 2000 zł (wpłata nie musi być jednorazowa),
  • podpisać umowę o ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego na warunkach przewidzianych w regulaminie promocji,
  • zapoznać się i wyrazić zgodę na warunki regulaminu promocji,
  • dostarczyć kompletny wniosek w czasie trwania specjalnej oferty (od 28 maja do 8 lipca 2018 włącznie).

Wszystkie powyższe warunki należy spełnić łącznie, co jednak nie powinno być większym problemem dla starających się o kredyt hipotecznych. Czy równie dobrze prezentują się korzyści jakie można uzyskać z promocji? Zobaczmy.

Co można zyskać dzięki wiosennej promocji w ING?

Tańszy kredyt hipoteczny. A ten z kolei można ułożyć pod swoje oczekiwania – do wyboru są dwa warianty: z oprocentowaniem stałym i z oprocentowaniem zmiennym. Dla każdego z nich ING przygotował dodatkowe dwie wersje: “łatwy start” i “lekką ratę”. Zobaczmy jak prezentują się cenowo:

Oprocentowanie zmienne:

  • “Wiosenna wyprzedaż – łatwy start”: marża 1,80 p.p. w stosunku rocznym i prowizja 0%.
  • “Wiosenna wyprzedaż – lekka rata”: marża 1,65 p.p. w stosunku rocznym i prowizja 1,65%.

Oprocentowanie stałe (aktualne dla 25.06.2018. Warunki cenowe zmieniają się w cyklach tygodniowych):

  • “Wiosenna wyprzedaż – łatwy start”: marża 3,98%, prowizja 0%.
  • “Wiosenna wyprzedaż – lekka rata”: marża 3,83%, prowizja 1,65%.

Oceniając “na szybko” można śmiało powiedzieć, że kończąca się promocja w ING jest bardzo atrakcyjna. Ale przy kredycie hipotecznym zachowujemy zimną głowę – czas spojrzeć na promocję przez perspektywę innych ofert. Zaczynamy!

Wiosenna wyprzedaż a inne oferty kredytów mieszkaniowych w ING Banku Śląskim

Do porównania weźmiemy standardowy kredyt hipoteczny w ING, omawianą promocję w dwóch wersjach dla oprocentowania zmiennego oraz inną specjalną ofertę ING Banku Śląskiego, która niedawno się skończyła – Mieszkanie bez kompromisów.

W przykładzie posłużyliśmy się następującymi parametrami kredytu hipotecznego: wartość nieruchomości 300 000 zł, kwota kredytu 240 000 zł, wkład własny na poziomie 20%, raty równe i okres kredytowania to 25 lat.

Między “wiosenną wyprzedażą” z lekką ratą a standardową ofertą różnica całkowitej kwoty kredytu wypada zdecydowanie na plus specjalnej oferty. To oszczędność aż 34 110 zł. Nieco więcej jest do zapłacenia w podanym przykładzie, przy wersji z łatwą ratą. A jak wygląda promocja wiosennej wyprzedaży wśród innych specjalnych ofert ING? Dobrze, ale jak widać różnice są niewielkie. Jaką ocenę otrzyma wiosenna wyprzedaż w zestawieniu z kredytami hipotecznymi z innych banków? Zobaczmy!

Wiosenna wyprzedaż ING a oferty promocyjne innych banków

Do porównania wykorzystamy takie same parametry kredytu hipotecznego jak zestawienie wyżej. W szranki staną:

Oto jak się prezentuje porównanie:

Najtańszy w zestawieniu okazał się promocyjny kredyt hipoteczny od BPS, ale w wersji rozszerzonej. Klienci, którzy poszukują kredytu mieszkaniowego o mniejszej ilości obwarowań i warunków powinni zwrócić uwagę na pozostałe oferty. Tam, mamy już promocje od BZ WBK, dalej omawianą specjalną ofertę od ING Banku Śląskiego. Widać, że różnice w całkowitym koszcie zobowiązania są nieznaczne, dlatego ważna rolę mogą tu grać indywidualne upodobania kredytobiorców. Niższe miejsce zajęła specjalna ofert od BPS w pakiecie podstawowym, a następna jest Hipoteka z ochroną od mBanku.

Jeśli spojrzeć na różnicę między wiosenną wyprzedażą a pierwszą i ostatnią promocją w zestawieniu, specjalna oferta od ING nie ma się czego powstydzić. Od kredytu BPS Mój Dom z kartą kredytową w pakiecie rozszerzonym jest droższy tylko o 1739 zł, a od promocji mBanku tańszy o 20 731 zł.

Na co uważać przy wiosennej wyprzedaży w ING Banku Śląskim?

To, na co powinien zwrócić uwagę każdy uczestnik specjalnej oferty, to przede wszystkim konsekwencje niedotrzymania warunków regulaminu promocji. Bank może jednorazowo podwyższyć marże lub oprocentowanie stałe o 0,4 p.p. w skali roku:

  • jeśli w okresie 3 lat od daty podpisania umowy uczestnik zrezygnuje z umowy ubezpieczenia lub
  • w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy kredytowej, uczestnik nie wywiąże się z realizacji zobowiązania o minimum 2000 zł wpływów na konto.

Podwyższone opłaty będą obowiązywać do końca umowy kredytowej.

Nasza ocena promocji “Wiosenna wyprzedaż” w ING Banku Śląskim

Niska marża, możliwość wyboru rodzaju oprocentowania, a potem wersji, która nam najlepiej odpowiada – to zdecydowane plusy specjalnej oferty kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim. Szczęśliwie bank przy tej okazji zrezygnował z limitu wiekowego. Niestety pozostawił obowiązek wpływów przynajmniej 2000 zł na konta bankowe. Co jednak dla starających się o kredyt nie powinno być dużą niedogodnością. Widać też, że “Wiosenna wyprzedaż” wypada bardzo dobrze na tle standardowej oferty ING Banku Śląskiego, jak i innych promocji. Minusy? Te są bardziej indywidualną kwestią, jednak nie da się ukryć, że po zakończeniu omawianej promocji, oferta Banku z Lwem będzie miała silną konkurencję. Wystarczy choćby spojrzeć na nasz ranking promocji kredytów hipotecznych, żeby utrzymać się w tym przekonaniu.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments