BGK ogłosił koniec dodatkowego naboru!

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wczoraj o godzinie 15.30 zakończenie naboru wniosków. Dodatkowa pula, jaka została odblokowana 08.08.2017 roku rozeszła się w zaledwie 6 godzin. Wyjątkowa popularność programu i zapowiadane dużo wcześniej uruchomienie środków wpłynęły na tak ekspresowe tempo. Pieniędzy wystarczyło tylko dla najszybszych i najlepiej przygotowanych.

Wszystko potoczyło się zgodnie z zapowiedziami

Spełnił się zapowiadany scenariusz, w którym mowa była o tym, że sierpniowy nabór wystarczy na 1 dzień. Z pewnością wiele zainteresowanych niemiło się rozczarowało czytając komunikat BGK. Niestety pozostaje im jedynie czekać na styczeń 2018 roku, kiedy to po raz ostatni skorzystać będzie można z dofinansowania od państwa w ramach MdM. Jednak i tutaj należy się śpieszyć i odpowiednio szybko przygotować wszystkie formalności. Większość ekspertów jest zgodna, że pieniędzy wystarczy na około 2 tygodnie. Najszybsi będą mogli cieszyć się wsparciem w postaci od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tym, którzy nie załapią się na MdM 2018 pozostaje kredyt bez MdM lub oszczędzanie w ramach zapowiadanych Indywidualnych Kont Mieszkaniowych, które mają zastąpić obecny program.

Ponad 2 mld zł wypłaciło do tej pory BGK w ramach programu MdM

Początkowo MdM nie cieszył się dużą popularnością, wszystko zmieniło się wraz z nowelizacjami ustawy i rozszerzeniem działania na rynek wtórny. Do tej pory z dopłat skorzystało blisko 80 tysięcy osób. Do końca lipca 2017 BGK wypłaciło 2 mld zł. Ostatnia nowelizacja pozwoliła na uruchomienie naboru sierpniowego i tym samym wsparcie kolejnych zainteresowanych. Jak widać MdM stał się silnym wsparciem dla naszego społeczeństwa. Jeżeli nie udało Ci się załapać na sierpniową pulę, skorzystaj z następnej w 2018 roku. Zacznij przygotowania odpowiednio wcześnie i spełnij marzenie o własnym „M”. Pamiętaj, że to już będzie ostatnia szansa. Rząd wielokrotnie podkreślał, iż nie ma planów na przedłużenie MdM.

Najnowsze aktualności / recenzje

  1. wielka szkoda, nie wiedziałem,że tak szybko sie rozejdzie ta pula, chyba bedzie trzeba dobrze przygotować sie na styczeń. Mam nadzieje, ze wtedy potrwa to troche dłuzej, taka pomoc powinni dostać wszyscy zainteresowani.

  2. niestety ale obawiam się, że w styczniu wszystko potoczy się równie szybko i już nie załapię się na dopłatę. szkoda byłoby przepuścić taką okazję!

Dodaj komentarz