Konto oszczędnościowe 2,5% Getin Bank

0 /5
(Ocen: 0)

Konto oszczędnościowe cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – Polacy mają świadomość, że warto oszczędzać, ale obawiają się ryzyka. Stawiają na stosunkowo niewielki, ale pewny zysk. Właśnie dlatego akcje czy obligacje wciąż jeszcze przegrywają z bardziej tradycyjnymi produktami bankowi, takimi jak rachunek oszczędnościowy oraz lokata.

Konto oszczędnościowe stanowi dobrą alternatywę dla lokaty. To idealny wybór dla tych wszystkich, którzy chcą zainwestować swój kapitał bez jednoczesnego zamrażania środków na dłuższy czas. Można powiedzieć, że konto oszczędnościowe to produkt finansowy, który wypełnił lukę, jaka postała między rachunkiem osobistym a lokatą. Dziś przyjrzymy się ofercie Getin Banku, dotyczącej konta oszczędnościowego 2, 5%.

Na dobry początek w Getin Bank

Logo getin bankKonto oszczędnościowe 2, 5 % to oferta skierowana do nowych klientów, czyli osób , które nie korzystały z żadnego produktu finansowego w Getin Banku w okresie od 1 stycznia 2016 roku do końca maja bieżącego roku. Rachunek z oprocentowanie na poziomie 2,5 % to jedna z możliwych opcji, druga to wariant nieco mniej korzystny, a mianowicie rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem równym 2,1 %.

W czym tkwi różnica? Dodatkowe 0,4 % to bonus, dla osób, które oprócz konta oszczędnościowego, otworzą w Getin Banku również klasyczny rachunek osobisty. Jest to oprocentowanie liczone w skali roku przez cztery miesiące i obejmuje oszczędności, które nie przekraczają 100 tysięcy złotych. Jak widać, oferta ta ma na celu przyciągnięcie nowych klientów. Jeśli powierzą oni bankowi swoje finanse, mogą liczyć na więcej, niż stali klienci.

Stałym klientom Getin Bank proponuje natomiast oprocentowanie na poziome 2, 2% w ofercie „Na dobry początek” lub 1,6 %, jeśli użytkownik zdecyduje się na założenie wyłącznie rachunku oszczędnościowego. Z punktu widzenia wiernych klientów różnice w oprocentowaniu – w zależności od wybranej opcji – to największy minus oferty.

Pierwsza operacja w miesiącu całkowicie za darmo

Prowadzenie rachunku oszczędnościowego 2,5 % w Getin Banku jest zupełnie darmowe, a co najważniejsze – oprocentowanie jest naliczane już od pierwszej złotówki.

Największą zaletą konta oszczędnościowego “Na dobry początek” jest duża elastyczność, jeśli chodzi o wypłatę środków. Wypłat możemy dokonywać praktycznie w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Co ważne, pierwsza operacja w miesiącu, czyli przelew lub wypłata, jest darmowa, za każdą kolejną zapłacimy 9 zł.

Realny zysk, jasne zasady

Przykładowo, jeśli wysokość naszego dochodu wynosi 5500 zł i zdecydujemy się oszczędzać 10% tej kwoty miesięcznie, po 36 miesiącach nasze oszczędności wyniosą ponad 20110 zł, wynika z tego, że lokując środki na koncie oszczędnościowym zyskamy około 310 zł z odsetek.

Internetowo, mobilnie, wygodnie! Konto oszczędnościowe 2,5 % w Getin Banku

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku? Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej Getin Banku, a kurier dostarczy umowę prosto do domu. O aktywacji konta zostaniemy powiadomieni smsem oraz e-mailem, tą samą drogą otrzymamy dane niezbędne do pierwszego logowania. Do dyspozycji klientów Getin Banku jest również aktywacja mobilna, dzięki której będziemy mieć dostęp do naszego konta w dowolnym miejscu i czasie.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments