Konto oszczędnościowe Profit Millenium Bank – recenzja konta

0 /5
(Ocen: 0)

Dzisiaj przyjrzymy się ofercie banku Millenium pod kątem oferowanych kont oszczędnościowych. Naszą uwagę przykuło konto Profit, które zajmuje dość wysokie miejsce w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Profit Millenium Bank – szczegóły oferty

To co najważniejsze, to oczywiście atrakcyjne oprocentowanie. Bank proponuje aż 2,5% dla nowych środków zgromadzonych na koncie w ofercie promocyjnej. Maksymalna kwota zgromadzonych środków na koncie to 100 000zł, a dla środków powyżej tej kwoty oprocentowanie maleje do 1,7%. Jest to niestety oferta promocyjna banku, a okres jej obowiązywania trwa 92 dni.

Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Przy dokonywaniu wypłat z konta nie stracimy zarobionych odsetek i przez cały czas mamy dostęp do swoich pieniędzy. Jest to konto z kapitalizacją miesięczną. Zaletą konta jest również to, że możemy je założyć online.

Wady i zalety konta Profit Millenium Bank

Wspomnieliśmy już o najważniejszej zalecie konta – oprocentowaniu. Plusem jest także brak ograniczenia wpłacanych środków i możliwość dokonywania wypłat bez utraty odsetek. Minusem jest oczywiście prowizja za każdą drugą i kolejną wypłatę lub przelew.

Poważna wada to ograniczenie czasowe promocji do 92 dni i znaczne zmniejszenie wysokości oferowanego oprocentowania. Po okresie promocyjnym oprocentowanie spadnie do wysokości konta standardowego. Wynosi ono 0,6% dla kwoty do 50 000zł, 0,7% od 50 000 do 100 000zł, 0,9% od 100 000 do 250 000zł, 1% od 250 000 do 500 000zł i 1,1% dla nadwyżki ponad 500 000zł. Kwota minimalna to jedynie 1000zł. Konto możemy zasilić jednorazowo, wpłacając większą sumę gotówki i mnożyć swoje pieniądze lub dokonywać wpłat wielokrotnie.

Profit Millenium Bank – nasza recenzja

Ograniczenie czasowe promocji jest poważnym minusem tej oferty. Przyczyny szukać należy w niskich stopach procentowych, które sprawiają, że ciekawych ofert bezterminowych po prostu nie ma. Po wspomnianym czasie wysokość odsetek zmaleje do wysokości standardowego, oszczędnościowego konta w banku Millenium. Oferta szczególnie atrakcyjna dla osób, którym udało się zgromadzić znaczną sumę kapitału, a które nie chcą stracić płynności finansowej poprzez zamrożenie środków na lokacie.

Zwykle przy dobrze oprocentowanych kontach oszczędnościowym banki wprowadzają ograniczenie kwotowe do 10 000zł, co uniemożliwia nam zarobienie konkretnych pieniędzy nawet przy posiadaniu sporego kapitału. Tu ograniczenie dotyczy tylko najwyższego oferowanego oprocentowania. Dostaniemy 2,5% do kwoty 100 000zł, powyżej tej kwoty – 1,7%, co także jest godne zainteresowania.

Jednak pomimo wspomnianych minus jest to zdecydowanie konto godne polecenia. Szczególnie proponujemy je osobom, którym udało się sporo zaoszczędzić i nie chcą korzystać z lokat, ponieważ pragną mieć stały dostęp do swoich pieniędzy.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments