KONTO ZA 0 – PKO BP

0 /5
(Ocen: 0)

Bank PKO BP wprowadza zmiany w świadczeniu usług dla klientów indywidualnych. Konto za zero – nowa oferta konta bankowego jest najlepszym przykładem wprowadzanych zmian. W mediach, a w szczególności w telewizji prowadzona jest szeroko zakrojona kampania reklamowa oferty Konto za 0 złotych.

Na początku wyjaśnijmy, że przekaz marketingowy mówiący, że jest to konto za zero jest nie do końca prawdziwy, a właściwie należałoby go sprecyzować. Prowadzenie konta jest darmowe jedynie w przypadku spełnienia podstawowego warunku jakim jest konieczność uzyskiwania systematycznych, co miesięcznych wpływów na konto za 0 w wysokości przynajmniej 2000 zł. W regulaminie konta za zero jest dokładnie określone jakie wpływy są uznawane, są to: przelewy z tytuł wynagrodzenia, emerytury, renty, stypendium lub inne powtarzalne świadczenia. W sytuacji, kiedy nie możemy spełnić warunku systematycznych wpłat, konto za 0 zostanie obciążone opłatą miesięczną za prowadzenie rachunku w wysokości 6,90 zł. Konto za zero może by otwarte na dwie osoby i prowadzone jako wspólne. W takiej sytuacji wystarczy, aby każda z tych osób otrzymała w miesiącu przelew na konto pko bp po minimum 1000 zł, aby prowadzenie rachunku było bezpłatne. Wszystkie przelewy wychodzące wykonane z konta za 0 do banków krajowych są bezpłatne. Do rachunku wydawana jest bezpłatnie karta debetowa Visa payWave. Jest to karta płatnicza umożliwiająca dokonywanie płatności zbliżeniowych w wyznaczonych miejscach i punktach handlowych.

Konto za 0

Na koncie za 0 nie jest pobierana opłata za dostęp do internetowego systemu bankowości. Konto w PKO BP pozwala na uzyskanie bardziej korzystnych warunków w przypadku skorzystania z innych produktów w ofercie banku jak na przykład niższe oprocentowanie pożyczki “Max Pożyczka Mini Rata”. Nowe konto PKO BP to także sieć bezpłatnych bankomatów, którą stanowią PKO BP, BZ WBK i Service, do daje ponad 3,5 tys. darmowych bankomatów w Polsce. Od wypłat z pozostałych bankomatów pobierana jest prowizja – 3% od pobranej kwoty gotówki, jednak nie mniej niż 5 zł. Za operację przeniesienia i zachowania numeru rachunku z innego konta w banku na konto za 0 pobierane jest 50 zł. Konto PKO BP na start daje możliwość zaciągnięcia debetu do kwoty 1000 zł. Jest to jednak kosztowne rozwiązanie, ponieważ debet na koncie PKO oprocentowany jest w wysokości 17,50%.

W reklamie konta za zero emitowanej w telewizji udział bierze Szymon Majewski, który stał się postacią i wizytówką banku biorąc udział również w innych spotach reklamowych promujących ofertę banku PKO BP

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments