Kredyt gotówkowy Alior Bank 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 1)

Alior Bank jest instytucją uniwersalną, która zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. Stawia przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość obsługi. Zdobył zaufanie blisko 3 mln klientów indywidualnych i 126 tysięcy firm w Polsce. W jego ofercie znajdziemy również kredyty gotówkowe dopasowane do różnych potrzeb. Sprawdź, czy warto skorzystać z oferty kredytowej Alior Bank- specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy informacje o propozycji banku. Warto zapoznać się także z opiniami klientów.

Kredyt gotówkowy w Alior Banku

Kredyt gotówkowy dostępny jest całkowicie online bez wychodzenia z domu. Maksymalna kwota zaciąganego zobowiązania to 200 000 zł. Bank nie wymaga w tym przypadku zakładania konta przez kredytobiorcę. Wypłata środków jest możliwa nawet w 1 dzień.

Alior Bank akceptuje wiele źródeł dochodu, również umowy o dzieło i zlecenia. Pożyczkę można zaciągnąć również ze współkredytobiorcami. Alior Bank daje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki. Procedura udzielania kredytu jest uproszczona, decyzję można uzyskać nawet w jeden dzień.

Oferty kredytów gotówkowych w Alior Banku

Oprocentowanie kredytów i pożyczek gotówkowych rozpoczyna się już od 2%, marży zaś od 2,90%. Zobacz w naszej porównywarce kredytów gotówkowych, jak oferta Alior Banku przedstawia się na tle innych banków.

Inne pożyczki i kredyty w Alior Banku

W ofercie Alior Banku oprócz standardowych kredytów i pożyczek gotówkowych znajdziemy także kredyty konsolidacyjne i hipoteczne. Limit odnawialny w koncie to opcja dla osób, które chcą mieć zawsze pod ręką dodatkowe środki. Każdy kredyt można ubezpieczyć bezpośrednio w oddziale banku za pomocą wybranych pakietów: Pramerica, Generali oraz Metlife. Karta kredytowa z serii MasterCard to możliwość wyboru cyklu rozliczeniowego oraz wysokości dostępnego limitu.

 Dokumenty do kredytu gotówkowego w Alior Banku

Do ubiegania się o kredyt gotówkowy niezbędny będzie aktualny dowód tożsamości. Zaświadczenia o wysokości zarobków to podstawa do oceny zdolności kredytowej przy kwotach powyżej 4 tysięcy złotych. Przy niższych kwotach kredytu możemy zostać poproszeni o wypełnienie oświadczenia o uzyskiwanych dochodach lub okazanie wyciągu z konta.

KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO W ALIOR BANKU – PRZYKŁADOWE WYLICZENIE

Kredyt w Alior Banku zaciągnięty na okres 24 miesięcy w kwocie 10 000 zł to łączny koszt 11 951,66 zł (bez uwzględnienia ubezpieczenia i dodatkowych produktów). Odsetki w takim wypadku wyniosą 1 951,66 zł, miesięczna rata będzie równa 497,99 zł. RRSO kształtuje się na poziomie 17,74%.

Podstawowe informacje o Alior Banku

Historia banku rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to grupa Carlo Tassara otrzymała zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego na rozpoczęcie działalności. Jego debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych datowany jest na grudzień 2012 roku.

Dwa lata później Alior Bank został włączony do indeksu WIG20, tym samym znalazł się wśród dwudziestu największych i najbardziej płynnych spółek na warszawskim parkiecie. Rok 2015 to czas wykupu przez instytucję finansową akcji Meritum Bank ICB, z którym pół roku później dokonał fuzji. Tak połączony bank działa pod nazwą Alior Bank SA. W tym samym roku grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń zakupiła w trzech transzach ponad 25% kapitału zakładowego Alior Banku. W listopadzie 2016 roku włączono część oddziałów Banku BPH w jego struktury, by pół roku później dokonać fuzji operacyjnej. W skład Alior Banku wchodzi także Biuro Maklerskie i Kantor Walutowy Online. Na przestrzeni lat instytucja finansowa zyskała wiele nagród na różnych polach swej działalności, między innymi pierwsze miejsce w rankingu „Przyjazny bank Newsweeka” w 2010 roku czy tytuł „Złoty Bank 2012” w plebiscycie „Złoty Bankier”.

Oferta Alior Banku to konta osobiste stworzone dla klientów o różnych potrzebach, w tym również konto bezpłatnie regulujące rachunki. Instytucja finansowa proponuje także lokaty na wiele okresów deponowania środków (od 10 dni do 36 miesięcy), a także kredyty i pożyczki (również hipoteczne i konsolidacyjne). Świadczy usługi inwestycyjne i ubezpieczeniowe (w pakietach Pramerica, Generali oraz Metlife). Zajmuje się doradztwem w kwestiach inwestycji i zarządzania aktywami.

Opinie o kredycie gotówkowym w Alior Banku

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments