Kredyt gotówkowy Bank BPS 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 1)

Bank Polskiej Spółdzielczości SA zrzesza 335 banków spółdzielczych. Łączy funkcje banku stowarzyszającego oraz komercyjnego. Przez sieć 50 placówek oferuje produkty finansowe dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacyjnych. Od lat zaangażowany jest w działalność charytatywną i prospołeczną.

Bank BPS SA to także oferta wielu kredytów gotówkowych i pożyczek. Skierowane one są zarówno do osób prywatnych, jak i klientów komercyjnych. Kredyty można przeznaczyć na dowolny cel, bank posiada także oferty węższe, na przykład kredyt samochodowy.

Kredyt gotówkowy w BPS SA

Kredyt gotówkowy w BPS SA możemy zaciągnąć nawet na 96 miesięcy (8 lat). Najwyższa możliwa kwota do uzyskania to 100 000 zł. Oprocentowanie kredytu gotówkowego jest stałe. Bank oferuje swoim klientom ubezpieczenie na życie i zdrowie w pakiecie podstawowym i rozszerzonym. Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć w oddziale lub za pośrednictwem systemu bankowości internetowej e25.

BPS SA gwarantuje minimum formalności oraz elastyczną, miesięczną spłatę rat. Kredyt możemy przeznaczyć na dowolny cel, wobec czego nie będzie konieczności przedstawiania faktur za dokonane zakupy. Bank dla niższych kwot stosuje uproszczoną formę badania zdolności kredytowej, przy wyższych sumach musimy dostarczyć zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Z uproszonej procedury mogą skorzystać także dotychczasowi klienci banku.

Oferty kredytów gotówkowych w Banku BPS


Oprocentowanie kredytu ustalane jest indywidualnie dla każdego klienta. Kredyt odnawialny zaś ma oprocentowanie stałe, wynoszące 10%. Nieznana jest dokładna wysokość marży, gdyż Bank ustala ją indywidualnie. Zobacz, jak oferta BPS kształtuje się na tle konkurencji w rankingu kredytów gotówkowych.

W ramach kredytu gotówkowego w Banku BPS pożyczyć można aż 100 000 złotych na okres 96 miesięcy. Niewątpliwą zaletą kredytu jest atrakcyjne oprocentowanie oraz brak obowiązkowego ubezpieczenia, choć bank posiada także pakiety z ochroną standardową oraz rozszerzoną. Oprocentowanie kredytu jest stałe, a spłatę rat można elastycznie dopasować do swoich możliwości finansowych. Wniosek o kredyt złożymy poprzez internet, bank gwarantuje szybką decyzję.

Inne pożyczki i kredyty w BPS SA

BPS SA oferuje swoim klientom również kredyty hipoteczne, konsolidacyjne oraz celowe, posiada specjalną ofertę dla studentów. Kredyt odnawialny to opcja dostępna dla posiadaczy rachunku w Banku. Umożliwia zaciągnięcie zobowiązania na 12 miesięcy. Jego wysokość uzależniona jest od wartości comiesięcznych wpływów. Karty kredytowe czy debetowe to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto lubi mieć stały dostęp do swoich środków oraz korzystać z dodatkowych limitów na koncie. Doskonałym pomysłem na prezent są karty przedpłacone, z których można korzystać po zasileniu konta karty. Jest to również opcja dla tych, którzy nie posiadają konta w BPS SA.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w BPS SA

Aby uzyskać kredyt należy przygotować:

  • wniosek kredytowy,
  • akceptowany przez Bank, aktualny dokument tożsamości,
  • dokument w formie aktu notarialnego lub prawomocnego orzeczenia sądowego potwierdzający rozdzielność majątkową małżeńską (jeśli taka istnieje),
  • dokument potwierdzający źródło i wysokość dochodów zgodnie z wymogami metodyki oceny zdolności kredytowej osób fizycznych.

KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO W BPS SA – PRZYKŁADOWE WYLICZENIE

Jeżeli zaciągniemy w BPS kredyt gotówkowy na 10 000 zł ze spłatą w okresie 24 miesięcy, będziemy musieli zwrócić 12 627,47 zł, czyli 2 627,47 zł odsetek. RRSO wyniesie 11,82%. W podanym wyliczeniu nie uwzględniono kosztów ubezpieczenia, ani dodatkowych opłat związanych z promocją. Miesięczna rata takiego zobowiązania w Banku to 469,89 zł.

Podstawowe informacje o BPS SA

Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna działa w Polsce od 1992 roku, jako Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. Po połączeniu w 2002 roku sześciu regionalnych banków nazwa została przekształcona na obecną. Grupę BPS tworzy 355 banków zrzeszonych oraz dwa współpracujące. Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju lokalnego i regionalnego, między innymi poprzez zróżnicowaną politykę produktowo-cenową dostosowaną regionalnie. Historia bankowości spółdzielczej w naszym kraju ma już 150-letnią tradycję. Powstała, aby zniwelować lichwę i utrzymać polski stan posiadania rodzimego kapitału.

Zakres działania Grupy BPS to leasing, faktoring, fundusze inwestycyjne, obsługa maklerska oraz zarządzanie wierzytelnościami. Poza tym znajdziemy tu standardowe produkty jak: kredyty, pożyczki, konta, rachunki oszczędnościowe, lokaty i karty płatnicze. Bank obsługuje klientów indywidualnych, mikroprzedsiębiorstwa, większe firmy i instytucje. Część oferty kieruje specjalnie dla rolników. W roku 2017 zajął trzecie miejsce w rankingu „Bank Najlepszy dla Rolnika”, jego kredyty gotówkowe i inne oferty doceniane są i wyróżniane na wielu konkursach.

Opinie o kredycie gotówkowym w Banku BPS:

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments