Kredyt gotówkowy w Bank Pekao 2020 – opinie i recenzja

Bank Pekao S.A. jest drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce, który został założony 17 marca 1929 r. jako państwowy bank komercyjny w formie spółki akcyjnej. Przez 90 lat swojej działalności stał się jedną z największych instytucji finansowych, oferujących swoje usługi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie obsługuje ponad 5 mln klientów, w tym również firmy. Zainteresowani mogą skorzystać z szerokiej oferty produktowej, w tym atrakcyjnego kredytu gotówkowego w Bank Pekao na dowolny cel do 250.000 zł.

Weź kredyt w Pekao

Oferty kredytowe w Bank Pekao S.A.

Indywidualni klienci Banku Pekao mogą korzystać ze zróżnicowanej oferty detalicznej oraz bankowości prywatnej i premium (skierowanej do osób najzamożniejszych). Dzięki temu, że priorytetem banku jest dążenie do osiągnięcia najwyższych standardów, wszyscy zainteresowani mogą korzystać z bezpiecznych i prostych produktów finansowych. I tak, w zależności od potrzeb, może to być np. założenie konta osobistego, ubieganie się o kartę kredytową lub o Pekao kredyt. W przypadku ostatniego produktu, klienci banku mogą skorzystać z Pożyczki Ekspresowej, którą mogą sfinansować każdy dowolny zakup, a następnie zaciągnięte zobowiązanie spłacać nawet przez 10 lat. Dzięki czemu, są jeszcze lepiej w stanie dopasować wysokość rat PKO S.A. kredyt do swoich potrzeb i możliwości. Przy czym, spłata rat na tak długi okres czasu dotyczy wyłącznie zobowiązań w wysokości od 30 do 250 tys. zł bez zabezpieczenia hipotecznego.

Natomiast w pozostałych przypadkach, kiedy kwota kredytu jest niższa (czyli od 1.000 zł) spłatę pożyczki możesz rozłożyć maksymalnie na 96 miesięcy (8 lat). Dużym ukłonem w stronę kredytobiorców jest także to, że jeżeli nie chcą oni od razu spłacać zobowiązania, to mogą skorzystać z 3 – miesięcznej karencji. Pozwala to odłożyć w czasie oddanie Pożyczki Ekspresowej, na moment, kiedy będą w końcu dysponować niezbędną do spłaty gotówką. Co ważne, aby się o nią ubiegać nie trzeba posiadać konta w PKO S.A., dzięki czemu unikniemy dodatkowych opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Pożyczkobiorca może także podnieść swoją zdolność kredytową, korzystając z różnego rodzaju zabezpieczeń jak przewłaszczenia lub zastawu na środki transportu, hipoteki na nieruchomości, czy też lokalu mieszkalnego oraz zabezpieczeniach na płynnych aktywach.

Koszt kredytu gotówkowego w Bank Pekao (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Pożyczka Ekspresowa jest atrakcyjnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które chcą szybko i w prosty sposób zdobyć dodatkowe fundusze na realizację swoich planów i marzeń. Co warto podkreślić, PKO S.A. kredyt daje możliwość połączenia spłaty zobowiązań kredytowych z innych banków i spłacania ich w postaci tylko jednej raty. Jest to nie tylko tańsze, ale i wygodniejsze rozwiązanie. Aby zyskać dodatkowe ubezpieczenie pożyczki, w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych (takich jak np. utrata pracy, poważna choroba, czy zgon), można wykupić ubezpieczenie Pożyczki Ekspresowej. Przy czym, umowa na ubezpieczenie kredytu zawarta będzie od razu przy podpisywaniu umowy kredytowej, a koszt ubezpieczenia wliczony do poszczególnych rat.

Z kredytu PKO S.A. mogą skorzystać, zarówno nowi, jak i stali klienci tej instytucji finansowej. Jednak osoby, które na Pożyczkę Ekspresową decydują się po raz pierwszy, mogą maksymalnie pożyczyć 150.000 zł i rozłożyć jej spłatę na 96 stałych rat. Niestety Bank Pekao nie ujawnia na swojej stronie dokładnych informacji dotyczących oprocentowania kredytu jak i prowizji. W celu ich uzyskania należy udać się do oddziału banku lub zadzwonić na numer infolinii 801 365 365 (opłata wg cennika operatora). Bank daje klientom możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania, która nie będzie ich nic kosztować.

Kredyt gotówkowy w Pekao – jakie warunki?

Kredyt gotówkowy w Pekao jest dostępny dla każdego, bez względu na to, czy ma on konto w PKO S.A., czy też nie. Jednak co istotne, kredytobiorca nie wymaga zaświadczenia o zarobkach od osób, które posiadają rachunek Eurokonto zasilany regularnymi dochodami z tytułu wynagrodzenia bądź emerytury. Wówczas wystarczy jedynie sam dowód osobisty. W innym wypadku konieczne może okazać się przedłożenie dokumentów potwierdzających wysokość dochodów (zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy). Bank honoruje takie źródła o pracę jak: umowa o pracę na czas nieokreślony, umowa o pracę na czas określony (minimum 6 miesięcy), umowa zlecenie, umowa o dzieło, działalność gospodarcza, emerytura i renta. Przy czym, zakres niezbędnych dokumentów zależy od źródła uzyskiwania dochodów, i aby dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat, należy skontaktować się z konsultantem Pekao.

Standardowo, Bank Pekao wymaga od swojego każdego klienta posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych oraz zdolności kredytowej. Przed wydaniem decyzji o przyznaniu pożyczki, dokładnie badana jest jego historia kredytowa w bazie BIK, która daje informacje na temat tego, w jaki sposób traktował on swoje wcześniejsze zobowiązania. Jeśli w bazie widnieją negatywne wpisy związane z zaległościami w spłacie lub długami, to szanse na przyznanie kredytu gotówkowego w Banku Pekao są znikome.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy w Pekao?

Ubieganie się o Pekao kredyt jest bardzo proste, a pieniądze można uzyskać nawet tego samego dnia. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest udanie się do jednego z oddziałów Pekao S.A. Natomiast drugim, jak jest się już stałym klientem banku, składając wniosek o Pożyczkę Ekspresową online, logując się do Pekao24 lub w dowolnym oddziale PKO S.A. Po złożeniu wniosku w wybrany przez nas sposób, musimy poczekać na decyzję. Po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej i akceptacji wymaganych dokumentów, bank przekaże pieniądze na wpisany w formularzu numer rachunku bankowego. Kredytobiorca ma także możliwość wyboru dnia spłaty raty tak, aby jeszcze łatwiej było mu ją regulować. Radzimy, aby najlepiej zaplanować ją na dzień po dostaniu wypłaty.

Pekao kredyt gotówkowy – zalety, wady

Zalety kredytu gotówkowego w Pekao S.A. to:

możliwość przeznaczenia pieniędzy z pożyczki na dowolnie wybrany cel;
wysoka kwota kredytu do 250.000 zł;
długi okres spłaty wynoszący nawet 10 lat;
możliwość skorzystania z karencji (spłata rat dopiero po 3 miesiącach od otrzymania pożyczki);
brak konieczności posiadania konta w banku Pekao;
możliwość konsolidacji pozostałych zobowiązań kredytowych i spłaty jednej, wygodnej raty;
możliwość wyboru dnia spłaty rat.

Wady kredytu Pekao S.A. to:

brak dokładnych informacji dotyczących oprocentowania kredytu jak i prowizji;
wysokie wymagania wobec kredytobiorców;
oddziały nieczynne w weekendy.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu
Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)
Obsługa kredytu
Przyznawalność kredytu
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu
Oferty kredytowe i ich atrakcyjność
Kredyt gotówkowy PKO S.A. jest doskonałą opcją dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu dodatkowych środków na dowolny cel. Oferta Pekao S.A. wyróżnia się nie tylko maksymalną kwotą, którą możemy pożyczyć (aż 250.000 zł), ale również okresem spłaty rozłożonym nawet na 10 lat. Dużym ukłonem w stronę klienta są także wakacje kredytowe, które pozwalają odroczyć spłatę rat o 3 miesiące, w razie jakichkolwiek komplikacji finansowych. Pekao kredyt daje także możliwość połączenia spłaty zobowiązań kredytowych z innych banków i spłacania jednej, wygodnej raty. Minusem jest za to mało czytelna oferta Pożyczki Ekspresowej, ponieważ na stronie PKO S.A. można jedynie za pomocą suwaka sprawdzić wysokość swoich miesięcznych rat, ale już nie dowiemy się jakie jest oprocentowanie kredytu i prowizja.W tym celu musimy udać się do banku lub zasięgnąć informacji u konsultanta.
3.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments