Kredyt gotówkowy Bank Pocztowy 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

Bank Pocztowy oferuje swoje produkty dla klientów instytucjonalnych oraz detalicznych, w tym osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska SA (posiada około 75% akcji) oraz PKO BP SA (około 25% akcji). Instytucja finansowa oferuje najpopularniejsze produkty bankom, w tym również kredyty gotówkowe. Niewątpliwą zaletą Banku Pocztowego jest jego dostępność – większość poleceń bankowych możemy załatwić w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Instytucja finansowa udziela też kredytów pod marką EnveloBank. Jest ona skierowana jest przede wszystkim do klientów, którzy stawiają na nowoczesność i usługi internetowe.

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym i EnveloBank

O kredyt gotówkowy możemy ubiegać się w oddziale Banku Pocztowego lub dzwoniąc na infolinię. Poprzez internet złożymy jedynie wniosek o kontakt z doradcą. Każda umowa kredytowa podpisywana jest w wybranej przez klienta placówce bankowej. Cel kredytu nie jest określony, środki z niego uzyskane możemy wykorzystać według własnych potrzeb.

Długość zobowiązania wynosi od 3 do 120 miesięcy. Najmniejsza wysokość kredytu gotówkowego to 300 zł, największa zaś 200 000 zł. Zobowiązanie w Banku Pocztowym zaciągniemy indywidualnie, ze współmałżonkiem lub z dowolną osobą. Gdy mamy problemy ze spłatą rat, możemy złożyć wniosek o restrukturyzację warunków.

Oferty kredytów gotówkowych w Banku Pocztowym i EnveloBank


Oprocentowanie kredytu gotówkowego zaczyna się od 2,90% do 9,99%, prowizja stanowi od 9,50% do 25% udzielonej kwoty. Bank Pocztowy nie ujawnia wysokości marży, jednak ofertę tego banku możesz sprawdzić w naszym rankingu kredytów gotówkowych. Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym uzyskasz nie tylko przez internet, ale wniosek złożyć możesz także w okienku pocztowym. Przy wyższych kwotach wymagane jest zaświadczenie o dochodach. Maksymalna wartość kredytu to 200 000 złotych na 120 miesięcy.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym i EnveloBank

Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym zostaniemy poproszeni o udokumentowanie swoich dochodów. Gdy wysokość zaciągniętego zobowiązania będzie wysoka, może zaistnieć konieczność zabezpieczenia kredytu w formie ubezpieczenia lub pod zastaw np. nieruchomości. Dodatkowym sposobem na podwyższenie zdolności jest podpisanie umowy ze współmałżonkiem lub inną osobą.

KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO W BANKU POCZTOWYM I ENVELOBANK – PRZYKŁADOWE WYLICZENIE

Decydując się na kredyt w wysokości 10 000 zł na okres 24 miesięcy klient Banku będzie musiał miesięcznie zapłacić 475,56 zł. Koszt odsetek to 2 013,42 zł, a RRSO 13,03%. Wyliczenia nie uwzględniają ubezpieczenia oraz dodatkowych opłat związanych z daną promocją.

Inne pożyczki i kredyty w Banku Pocztowym i EnveloBank

Bank Pocztowy oferuje również kredyt gotówkowy w ramach debetu na koncie. Odsetki płacimy jedynie od wykorzystanej kwoty. Okres spłaty to 12 miesięcy w przypadku odnawialnej linii kredytowej i maksymalnie 84 miesiące w przypadku nieodnawialnej ze zmniejszającym się saldem. W ramach takiego produktu możemy pożyczyć 1-, 3- a nawet 6-krotność miesięcznych regularnych wpływów na konto. Dla osób, marzących o własnym lokum, przeznaczony jest kredyt mieszkaniowy z prowizją do 3,50%. W ofercie Banku znajdziemy również karty kredytowe z limitem. To wygodna opcja dla osób, które planują szybko zwrócić pożyczoną kwotę i nie chcą płacić odsetek. Dla ceniących wygodę i szybkość transakcji oferowane są naklejki płatnicze, które pozwalają na dokonywanie płatności zbliżeniowych bez wyjmowania karty z portfela.

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym i EnveloBank

Bank Pocztowy powstał w 1990 roku w Bydgoszczy. Od początku działalności związany był z Pocztą Polską. Reaktywacja bankowości pocztowej w Polsce była ideą jego powstania. Na początku był to tylko bank rozliczeniowy. Od roku 1998 rozpoczęło się jego przekształcanie w bank detaliczny. Rok później uruchomiono rachunek GIRO Składka dla Mikroprzedsiębiorców, które 6 lat później zostało zastąpione Pocztowymi Kontami Standard i Nestor. Podwaliny dzisiejszego modelu biznesowego Banku Pocztowego dała podpisana w 2006 roku umowa z pocztą Polską, regulująca zasady świadczenia usług bankowości detalicznej.

W 2007 roku uruchomiono pierwszy serwis internetowy Pocztowy24 dla klientów detalicznych, a z czasem także dla klientów instytucjonalnych. W 2011 roku liczba osób korzystających z usług Banku Pocztowego przekroczyła 1 milion. Instytucja finansowa pragnie stać się liderem bankowości detalicznej wśród Klientów z Polski Regionalnej. Osiągnięcie celu ma ułatwić tworzenie jak najprostszych produktów, procesów, procedur, komunikacji oraz coraz bardziej efektywnego wykorzystania współpracy z Pocztą Polską. Bank Pocztowy szczyci się licznymi nagrodami i wyróżnieniami między innymi w konkursie Portfel „Wprost 2015” za najlepszy kredyt gotówkowy czy KOD Sukcesu za prostotę produktów w 2014 roku.

Od września 2017 roku działa również internetowa marka Banku Pocztowego – EnveloBank. To oferta skierowana przede wszystkim do osób, które korzystają głównie z bankowości internetowej.

Opinie o kredycie gotówkowym w Banku Pocztowym i EnveloBank

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
30 kwietnia 2020 00:15

Wspaniały kredyt😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Katarzyna
Katarzyna
30 kwietnia 2020 00:12

Bardzo drogi kredyt, nie polecam nikomu tego banku pocztowego, masakra