Kredyt gotówkowy w BNP Paribas 2020 – opinie i recenzja

BNP Paribas Bank Polski SA jest bankiem uniwersalnym, który kieruje swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Ci pierwsi mogą korzystać z produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych oraz kredytów (m.in. konsumenckich i mieszkaniowych). Maksymalna wysokość kredytu gotówkowego w BNP Paribas wynosi 200.000 zł na okres od 6 do 120 miesięcy.

Oferty kredytowe w BNP Paribas

Po fuzji prawnej Banku Gospodarki Żywnościowej i BNP Paribas Bank Polska, która nastąpiła w kwietniu 2015 roku powstał bank funkcjonujący pod nazwą Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Jednak już 30.03.2019 roku zmienił on nazwę na BNP Paribas Bank Polska. Po I kwartale 2019 roku, w zestawieniu pod względem sumy aktywów sięgającej 106 mld zł zajmował już 6 miejsce. Bank może nie tylko pochwalić się szeroką siecią placówek w średnich, jak i dużych miastach (ponad 500 oddziałów w całym kraju), ale i bankowością internetową i mobilną. Obecnie z jego usług korzysta prawie 4 mln klientów, jednak BNP nie chce na tym poprzestać ponieważ jego założeniem jest zostanie jednym z pięciu największych banków w kraju.

Bank BNP Paribas ma charakter uniwersalnym i prym wiedzie zwłaszcza w segmencie produktów finansowych dla branży rolno-spożywczej, w tym małych i średnich przedsiębiorców (pozycja nr 1 w segmencie rolno-spożywczym). Oczywiście równie zróżnicowaną ofertę kieruje do klientów indywidualnych, którzy mogą wybierać pośród takich usług jak: kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, czy też karty kredytowe i konta bankowe. Jednak BNP Paribas Bank Polska jest przede wszystkim liderem w obszarze kredytów konsumpcyjnych. Kredyt gotówkowy BNP Paribas z atrakcyjnym oprocentowaniem (RRSO dla kredytu gotówkowego wynosi 10,37%, prowizja – 0%) oraz stałą ratą przez cały okres kredytowania, można przeznaczyć na na każdy dowolny cel z okresem kredytowania od 6 do 120 miesięcy. Przy czym na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10.000 zł (w kanałach: System Pl@net/ GOonline, Aplikacja Mobilna GOmobile już do 30.000 zł na okres do 84 miesięcy). Minimalna kwota kredytu gotówkowego to 1.000 złotych, natomiast maksymalna to 200.000 zł. Co ważne, bank nie wymaga od przyszłego kredytobiorcy założenia konta osobistego.

Koszt kredytu gotówkowego w BNP Paribas (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Usługa dostępna w BNP Paribas jest atrakcyjna nie tylko ze względu na bardzo konkurencyjne oprocentowanie kredytu (RRSO wynosi 10,37%, a prowizja 0%), ale również za możliwość elastycznego zaplanowania sobie spłaty zobowiązania (można wybrać ilość rat od 6 do 120). Przy czym bank ten oferuje swoim klientom gwarancję niezmiennej raty przez cały okres kredytowania. Dodatkowo, minimum formalności zapewnia uzyskanie szybkiej decyzji kredytowej oraz wypłatę potrzebnych w naprawdę krótkim czasie. Tak więc, jeżeli zdecydujemy się na wzięcie kredytu gotówkowego BNP Paribas w wysokości 2.000 zł, który będziemy spłacać przez najkrótszy możliwy okres, czyli 6 miesięcy, to wówczas wysokość jednej raty wynosić będzie 343,02 zł. Natomiast jeżeli wybierzemy taką samą opcję, jednak już z dodatkowym ubezpieczeniem (stanowiącym jego obligatoryjne zabezpieczenie), to wysokość raty wzrośnie do 346,17 zł.

całkowity koszt kredytu gotówkowego BNP Paribas to 58,12 zł (z ubezpieczeniem 77,02 zł)
całkowita kwota do zapłaty 2 058,12 (z ubezpieczeniem 2 077,02 zł)

Należy również zaznaczyć, że kredytobiorca ma możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Kredyt gotówkowy BNP Paribas jakie warunki?

O kredyt gotówkowy BNP Paribas mogą ubiegać się osoby pełnoletnie posiadające zaświadczenie o otrzymywaniu stałych dochodów. W zależności od wysokości kwoty, o którą będziemy wnioskować, można je osiągać z tytułu: umowy o pracę na czas nieokreślony, umowy o pracę na czas określony, emerytury/zasiłku przedemerytalnego, renty, działalności gospodarczej, własnego gospodarstwa rolnego, umów zleceń oraz dochodów uzyskiwanych za granicą.

Dostępność kredytu gotówkowego zależy także od analizy zdolności kredytowej klienta, która odbywa się na podstawie zebranych wcześniej danych. Bank sprawdzi również jego historię kredytową w takich bazach, jak: Biurze Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Dłużników, BIG InfoMonitor, Rejestrze Dłużników ERIF oraz Bankowy Rejestr. Więcej szczegółów na temat informacji o kredycie można uzyskać w oddziałach BNP Paribas oraz na jego stronie internetowej.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy w BNP Paribas?

Wniosek o kredyt gotówkowy w BNP Paribas złożyć można w jeden z następujących sposobów:

dzwoniąc na Infolinię pod numer podany na stronie internetowej banku – wniosek pomoże nam wypełnić konsultant, a następnie poda nam wstępną decyzję kredytową;
online – jeśli jesteśmy stałymi klientami i korzystamy z bankowości internetowej: GOonline, Pl@net oraz bankowości mobilnej GOmobile;
udając się do jednego ze swoich oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Jedną z najszybszych opcji jest skorzystanie z infolinii BNP Paribas. Decydując się jednak na taki sposób wnioskowania o kredyt gotówkowy, dobrze jest sobie już wcześniej przygotować dowód osobisty oraz przypomnieć wszystkie informacje dotyczące zatrudnienia (od kiedy pracujemy w danej firmie i jaki jest NIP naszego pracodawcy) oraz tego jakie są nasze stałe wydatki. Po odebraniu telefonu doradca bowiem będzie chciał uzyskać informacje dotyczące: imienia i nazwiska, numeru i serii dowodu osobistego, PESEL, adresu, stanu cywilnego i liczby dzieci, danych pracodawcy, miesięcznych dochodów (również współmałżonka) i wydatków, obecnych zobowiązań finansowych (inne kredyty, chwilówki online, czy pożyczki na raty).

Kolejnym etapem będzie wypełnianie wniosku i sprawdzenie naszej historii kredytowej w bazach kredytowych (jednak wcześniej trzeba zaakceptować oświadczenie, ponieważ bank nie może zrobić tego bez naszej zgody). Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to wówczas doradca zaproponuje warunki kredytu gotówkowego, a wniosek trafi do bankowego analityka. Poproszeni zostaniemy także o przesłanie wymaganych dokumentów na bankowy adres e-mail (skan dowodu, numer rachunku bankowy, wyciąg bankowy z ostatnich 3 miesięcy). Po ich akceptacji bank podejmie ostateczną decyzję o przyznaniu kredytu i przeleje pieniądze na wskazany wcześniej rachunek (może to nastąpić nawet tego samego dnia).

Kredyt gotówkowy BNP Paribas – zalety, wady

Zalety kredytu gotówkowego w BNP Paribas to:

brak wymogu posiadania rachunku w tym banku;
możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel;
wysoka kwota zobowiązania do 200.000 zł;
okres kredytowania nawet do 10 lat;
korzystne oprocentowanie i dowolny sposób aplikacji o gotówkę;
honorowanie wszystkich form zatrudnienia (umowy o pracę, umowy zlecenie i umowy o dzieło);
możliwa wcześniejsza spłata zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów;
minimum formalności.

Wady kredytu gotówkowego BNP Paribas to:

oddziały stacjonarne nieczynne w weekendy;
infolinia czynna tylko w dni robocze w godz. 8.00-19.00;
konieczność udokumentowania dochodów.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu
Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)
Obsługa kredytu
Przyznawalność kredytu
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu
Oferty kredytowe i ich atrakcyjność
Kredyt gotówkowy BNP Paribas wyróżnia się korzystnym oprocentowaniem oraz dowolnym sposobem aplikowania o gotówkę. Jest on dostępny dla wszystkich klientów banku, bez względu na to, czy posiadają oni w nim konto osobiste czy też nie. Co ważne można wnioskować o kwotę w maksymalnej wysokości do 200.000 zł, której spłatę można rozłożyć sobie nawet na 120 miesięcy, czyli 10 lat. Jeżeli natomiast kredyt gotówkowy BNP Paribas będziemy chcieli spłacić wcześniej, to możemy to zrobić bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments