Kredyt gotówkowy BZ WBK 2018 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 1)

Bank Zachodni WBK należy do jednych z największych instytucji finansowych w Polsce. Obsługuje szeroką grupę podmiotów. Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi finansowe wspierane nowoczesnymi technologiami bankowymi. Posiada jedną z największych w naszym kraju sieć oddziałów oraz placówek partnerskich. Kredyty gotówkowe w Banku Zachodnim WBK to sposób na realizację własnych celów w oparciu o proste i przejrzyste procedury. Instytucja finansowa udziela pożyczek na różne cele.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK

Dużym atutem kredytu gotówkowego jest szybkość wydawania decyzji odnośnie jego przyznania lub odmowy. Odbywa się to w ciągu 10 minut od chwili złożenia wniosku w oddziale. Za pośrednictwem bankowości elektronicznej BZWBK24 internet lub mobile, infolinii lub w placówce Banku można wnioskować o przyznanie kredytu.

Maksymalna kwota kredytowania to 20-krotność zarobków netto, ale nie więcej niż 150 000 zł. Bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli, jednak dla osób zainteresowanych oferowane jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Maksymalny okres spłaty to 120 miesięcy. Nie jest wymagane określenie przeznaczenia otrzymanych środków.

Oferty kredytów gotówkowych w BZ WBK


Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest różne, zależne od wysokości pożyczanych środków, a także okresu kredytowania, najniższe wynosi 4,99%. Marża mieści się w granicach od 3,49% do 8,50%. Sprawdź także ranking kredytów gotówkowych, by ocenić BZ WBK na tle innych banków.
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w BZ WBK nie jest obowiązkowe, a jego wysokość uzależniona jest od indywidualnej sytuacji klienta. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy, a kwota sięga 150 000 złotych. By uzyskać kredyt, wystarczy złożyć oświadczenie o dochodach.

Inne pożyczki i kredyty w BZ WBK

Dla osób, które lubią mieć kontrolę nad swoimi wydatkami Bank Zachodni WBK przygotował ofertę kredytu gotówkowego w postaci limitu w koncie. Nie pobiera przy tym prowizji za udzielenie i zwiększenie debetu. Spłata zadłużenia następuje z bieżących wpływów na konto. Oferta Banku obejmuje także pożyczki hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, mieszkaniowe i hipoteczne oraz kredyt na zmodernizowanie mieszkania pod kątem wykorzystania rozwiązań ekologicznych. Ogromne zróżnicowanie kart kredytowych, debetowych czy walutowych to cecha oferty BZ WBK. Dzięki nim mamy szybki dostęp do środków pieniężnych.

Koszty kredytu w BZ WBK – przykładowe wyliczenia

W przypadku kredytu gotówkowego wziętego w ratach równych na 24 miesiące całkowity koszt kredytu wyniesie 12 691.75 złotych, opłata 999 złotych to prowizja za udzielenie pożyczki. Miesięczna rata to 487,20 złotych – kwota ta nie uwzględnia kosztów ewentualnego ubezpieczenia. W przypadku kwoty takiej wysokości bankowi wystarczy oświadczenie o dochodach.

Zdolność kredytowa w banku BZ WBK

Bank Zachodni WBK bada zdolność kredytową w oparciu o zaświadczenia oraz umowy dostarczone przez osoby ubiegające się o kredyt gotówkowy. Istotna jest historia kredytowa wnioskodawcy. Od wyniku analizy zależy wysokość udzielonej pożyczki. BZ WBK akceptuje wiele źródeł dochodów, dokładny ich wykaz dostępny jest w regulaminach produktów. Na zdolność kredytową wpływ będzie miało również posiadanie konta w Banku Zachodnim, na które dokonywane są regularne wpłaty na przykład wynagrodzenia. Badanie zdolności można przeprowadzić także za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w BZ WBK

Bank nie wymaga przedstawiania zaświadczeń od stałych klientów. Jeżeli jednak od niedawna lub po raz pierwszy korzystamy z usług Banku Zachodniego WBK niezbędne okaże się zaświadczenie o źródłach oraz wysokości dochodów. Wymagany jest także dowód tożsamości oraz dane aktualnego pracodawcy.

Podstawowe informacje o banku BZ WBK

W wyniku fuzji Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego w 2001 roku powstał Bank Zachodni WBK. Jego większościowym udziałowcem stała się grupa Allied Irish Banks. W tym samym roku, już po 10 dniach akcje spółki znalazły się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W skład WIG 30, czyli indeksu 30 największych i najbardziej płynnych spółek akcyjnych notowanych na GPW wszedł również BZ WBK. Od kwietnia 2011 roku głównym akcjonariuszem banku, posiadającym około 70% akcji jest Grupa Santander.

Połączenie w 2013 roku BZ WBK z Kredyt Bankiem dało początek powstaniu trzeciego pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów banku w Polsce. Za swą działalność bank został wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony w konkursach i rankingach. Ostatnio chociażby otrzymał tytuł „Best Bank in Poland” w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards for Excellence za ponadprzeciętną efektywność działania i doskonałe wyniki finansowe. W 2016 roku otrzymał również tytuł za najlepsze konto w kategorii „konto dla młodych” w konkursie Portfele Wprost czy tytuł Instytucji Roku za zdalną obsługę klientów.

Opinie o kredycie gotówkowym w Banku Zachodnim WBK:

 

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments