Kredyt gotówkowy Citi Handlowy 2019 – nasza recenzja i opinie

4.67 /5
(Ocen: 3)

Citi Handlowy posiada długoletnią historię działalności. Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank S.A. Citi Handlowy jest bankiem uniwersalnym, obsługującym klientów indywidualnych, rządowych, instytucjonalnych oraz przedsiębiorstwa. Bank charakteryzuje ogromne doświadczenie, a także wysoka fachowość oraz jakość oferowanych usług. Wśród jego produktów znajdziemy również kredyty i pożyczki gotówkowe, bank oferuje także wiele promocji.

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy można uzyskać w oddziale lub online. Instytucja finansowa gwarantuje minimum formalności i szybką decyzję kredytową, nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku. Za potwierdzenie dochodów może służyć na przykład wyciąg z konta z wpływami z wynagrodzeń.

Maksymalna wysokość kredytu gotówkowego to aż 150 000 zł na okres nawet 10 lat. Instytucja finansowa daje możliwość ubezpieczenia pożyczki na wypadek nieszczęśliwego wypadku, utraty pracy, czy choroby. Jest ono dobrowolne i zależy od woli klienta. Za podstawę do rozpatrzenia wniosku służy średnie miesięczne wynagrodzenie z ostatnich 3 miesięcy, oczywiście formuła ta dotyczy osób aktywnych zawodowo. Uzyskane z pożyczki środki można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Oferty kredytów gotówkowych w Citi Handlowy

Oprocentowanie pożyczki gotówkowej rozpoczyna się od 4,98%. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,62%, jednak jest ustalane indywidualnie dla każdej oferty. Bank nie wymaga ubezpieczenia. Pożyczkę przeznaczyć można także na konsolidację innych zobowiązań. Kredyt otrzymamy jedynie w formie rat równych. Sprawdź ranking kredytów gotówkowych, by zobaczyć, jak oferta Citi prezentuje się na tle konkurencji.

Inne pożyczki i kredyty w Citi Handlowy

Oprócz kredytów gotówkowych klient może skorzystać z konsolidacji zobowiązań. Rozwiązanie to pozwala na odciążenie domowego budżetu. Instytucja finansowa oferuje również refinansowanie kredytu oraz kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne. Citi Bank to szeroka oferta kart kredytowych z serii Visa i MasterCard. Osoby potrzebujące szybkiego zastrzyku gotówki na krótki czas mogą skorzystać z linii kredytowej. Jest to opcja dla posiadaczy konta w Banku.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w Citi Handlowy

Bank akceptuje wiele źródeł dochodów. Skan niezbędnych dokumentów można wysłać drogą mailową. Może to być zaświadczenie o zarobkach, trzymiesięczny wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie lub PIT za ostatni rok. Podstawą do otrzymania kredytu jest aktualny dowód tożsamości.

Koszty kredytu w Citi Handlowy – przykładowe wyliczenia

Całkowity koszt kredytu gotówkowego, wziętego na kwotę 10 000 złotych na 2 lata w formie rat równych, wyniesie 11 699,61 złotych. Prowizja za jego udzielenie wyniesie 700 złotych. Wysokość raty to 458,32 zł. Kwoty te nie uwzględniają kosztów ewentualnego ubezpieczenia “Bezpieczna rata”.

Zdolność kredytowa w Citi Handlowy

Zbadaj swoje możliwości finansowe w naszym kalkulatorze zdolności kredytowej. Bank akceptuje wiele źródeł dochodu. Stosuje uproszczoną procedurę badania zdolności kredytowej – decyzję można uzyskać już w godzinę. Instytucja finansowa akceptuje oświadczenie o dochodach lub skan wyciągu z konta, potwierdzający regularne wpływy. Umowę o kredyt gotówkowy z Citi Handlowy można zawrzeć przez internet. Bank korzysta z podstawowych baz dłużników: BIK, BIG, KRD.

Podstawowe informacje o Citi Handlowy

Powstanie Banku zainicjował Kronenberg w roku 1870. Jest on jedną z najstarszych instytucji finansowych na rynku polskim i europejskim. Handlowy w początku XX wieku był największym prywatnym bankiem w Polsce. W tym samym czasie prowadził już obsługę finansową handlu z Europą Zachodnią i Rosją. Instytucja finansowa wspierała rozwój kolejnictwa oraz zakładów przemysłowych na ziemiach polskich. W czasie wojny działał pod ścisłą kontrolą okupantów.

Po zakończeniu wojny instytucja finansowa zajęła się obsługą prywatnych przedsiębiorstw handlowych i przemysłowych. Stała się także pośrednikiem w transakcjach z bankami zagranicznymi, a wkrótce został monopolistą w tej dziedzinie. Ta działalność stała się powodem otwarcia pierwszej placówki w Londynie. Prywatyzacja Banku nastąpiła w roku 1997. W tym samym czasie akcje instytucji finansowej trafiły na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Cztery lata później nastąpiła fuzja Banku Handlowego z Citi Bankiem. W roku 2011 instytucja finansowa weszła w skład WIG20. W skład grupy kapitałowej Citi Handlowy wchodzą: Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. oraz Handlowy Leasing Sp. z o. o.

Na przestrzeni wieloletniego okresu działalności Citi Bank otrzymał nagrody na różnych polach działalności. Doceniony został między innymi Dom Maklerski oraz bankowość prywatna. W samym roku 2017 dostał nagrodę „Etyczna Firma”, „Złoty Bankier” za kartę Citi Simplyciti oraz nagrodę za najlepszy Dom Maklerski – konkurs organizowany przez Institutional Investor Magazine.

Opinie o kredycie gotówkowym w Citi Handlowy:

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments