Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy 2020 – opinie i recenzja

Citi Handlowy jest bankiem komercyjnym, który powstał w 2001 roku z połączenia Banku Handlowego raz Citibank S.A. Jest obecnie 10 największym bankiem w naszym kraju pod względem wartości aktywów, których suma sięga 51 mld zł. Proponuje on swoim klientom indywidualnym bogaty wachlarz usług i produktów, w tym kredyt gotówkowy Citi Handlowy. Jego maksymalna wysokość wynosi 150.000 zł, a wygodny okres kredytowania od 9 do nawet 96 miesięcy. Cały proces wnioskowania zajmuje zaledwie kilka minut, a umowę zawrzeć można bez wychodzenia z domu.

Weź kredyt w Citi Handlowy

Oferty kredytowe w Citi Handlowy

Dzięki fuzji najstarszego komercyjnego banku w Polsce (Banku Handlowego) z instytucją finansową o zasięgu globalnym (Citibank S.A.) powstał bank o silnej pozycji na krajowym rynku – Citi Handlowy. Grupa Citi jest instytucją finansową, która na całym świecie prowadzi 200 mln rachunków i działa w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. W Polsce natomiast z usług banku korzysta 690.700 klientów indywidualnych i korporacyjnych. Citi Handlowy wyróżnia się innowacyjnością i rozwiązaniami dostosowanymi do indywidualnych oczekiwań klientów. Stawia on bowiem na nowoczesne produkty i technologie oraz wysoką dostępność kanałami online i mobile, dzięki czemu z jego usług korzysta coraz więcej młodych osób. W swojej ofercie Citi Handlowy posiada produkty i usługi finansowe (m.in. w zakresie bankowości detalicznej, transakcyjnej i inwestycyjnej, usługi maklerskie, czy zarządzanie majątkiem), które kierowane są zarówno do indywidualnych odbiorców, jak i klientów instytucjonalnych, korporacyjnych, czy rządowych.

O renomie Citi Handlowy świadczy wiele prestiżowych tytułów i wyróżnień, które zdążył zdobyć od początku swojej działalności. Swoim klientom indywidualnym proponuje on konta osobiste, kredyty hipoteczne, karty kredytowe, prowadzi usługi zarządzania majątkiem oraz pośredniczy w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych i inwestycyjnych. Jednak jego sztandarowym produktem jest kredyt gotówkowy Citi Handlowy, który można przeznaczyć na każdy dowolny cel. Kwota o jaką można się ubiegać wynosi od 1.000 do 150.000 zł, natomiast spłatę zobowiązania można rozłożyć sobie (w zależności od potrzeb) na okres od 9 do maksymalnie 96 miesięcy. Dodatkowo, istnieje możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki w ramach Indywidualnego ubezpieczenia „Bezpieczne Raty”. Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy wyróżnia się również szybką decyzją kredytową (nawet w godzinę od złożenia wniosku).

Koszt kredytu gotówkowego w Citi Handlowy (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Tak więc, z kredytem gotówkowym Citi Handlowy zyskujemy nie tylko szybki proces wnioskowania (zajmujący zaledwie kilka minut), ale możliwość załatwienie wszystkich niezbędnych formalności bez konieczności wychodzenia z domu. Ponieważ zarówno decyzja kredytowa jak i zawarcie umowy odbywa się online. Podczas ubiegania się o kredyt wystarczy jedynie załączyć do wniosku online plik PDF z 3-miesięcznym wyciągiem ze swojego konta bankowego, na które wpływa wynagrodzenia oraz przejść pozytywnie weryfikację zdolności kredytowej. Oferta Citi Bank charakteryzuje się również niskim oprocentowaniem kredytu (od 6,47%) i Rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (10,72%). W zależności od aktualnie obowiązującej oferty, bank może naliczyć prowizję i miesięczną opłatę operacyjną w wysokości 30 zł. Odsetki zaś liczone są od malejącego kapitału pozostałego do spłaty. Nowi klienci banku mogą natomiast liczyć na oprocentowanie zmienne 7,49%, prowizję od 2,9% oraz RRSO: 9,34%.

Niestety, na stronie internetowej banku nie można zapoznać się ze szczegółowymi kosztami kredytu gotówkowego, na wybraną przez siebie wysokość oraz okres spłaty. Aby to zrobić należy zalogować się do serwisu Citibank Online, a w przypadku gdy jesteśmy nowymi klientami, wypełnić formularz i dopiero w ten sposób uzyskać szczegóły oferty. Na głównej stronie internetowej można jedynie dowiedzieć się tego, jaka będzie wysokość poszczególnych rat. Zatem przykładowo, jeżeli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy w Citi Bank w wysokości 2.000 zł, który będziemy spłacać przez 9 miesięcy, to wysokość jednej raty wynosić będzie 236 zł.

całkowity koszt kredytu gotówkowego Citi Handlowy to 124 zł
całkowita kwota do zapłaty to 2.124 zł

Kredyt gotówkowy Citi Handlowy – jakie warunki?

Podczas ubiegania się o kredyt gotówkowy, Citi Handlowy wymaga od swoich klientów minimum formalności. Co ważne, zamiast zaświadczenia o dochodach mogą oni dostarczyć jedynie skan wyciągu z rachunku bankowego z wpływami pensji. Przyszły kredytobiorca nie musi również skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia “Bezpieczne Raty” na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych (jego wykupienie jest dobrowolne) ani zakładać konta osobistego w Citi Handlowy. Nie wymaga się także od niego zgody współmałżonka na samodzielne wzięcie kredytu gotówkowego.

Udzielenie kredytu gotówkowego w Citi Handlowy zależy głównie od posiadania zdolności kredytowej ustalonej według zasad określonych przez ten właśnie bank. Konieczne jest także spełnienie takich warunków jak posiadanie ważnego dowodu osobistego i pełnej zdolności do czynności prawnych. Niezbędna jest także dobra historia kredytowa, do badania której bank wykorzystuje bazę BIK, która systematycznie gromadzi dane na temat osób, które korzystają z różnego rodzaju produktów finansowych takich jak: kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, chwilówki online, czy pożyczki na raty. Dlatego też, jeżeli potencjalny kredytobiorca ma negatywne wpisy dotyczące zaległości związanych ze spłatą wcześniejszych zobowiązań lub długami, to może spodziewać się decyzji odmownej o przyznaniu kredytu gotówkowego Citi Handlowy.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy Citi Handlowy?

Od złożenia wniosku o kredyt gotówkowy Citi Handlowy, do momentu jego rozpatrzenia i podjęcia ostatecznej decyzji nie upływa często więcej niż 60 minut. Bank ten bowiem dokłada wielu starań by wszystkie niezbędne formalności ograniczone były do minimum. Tak więc, jeśli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy citibank, to pierwszym etapem, w przypadku gdy nie jesteśmy klientami banku, będzie wypełnienie wniosku kontaktowego. Należy w nim podać dane kontaktowe i informacje o zatrudnieniu. Po wypełnieniu formularza online, poproszeni zostaniemy o wybranie kwoty oraz okresu kredytowania. Następnym etapem będzie potwierdzenie swojej tożsamości oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, konieczne będzie przesłanie kopii dowodu osobistego i wyciągu z konta z ostatnich 3 miesięcy (można także potwierdzić dochody zaświadczeniem od pracodawcy albo PIT-em). Po zaakceptowaniu dokumentów można wybrać sposób podpisania umowy (telefoniczny, w oddziale, kurierem lub jak jesteśmy stałymi klientami, w swojej bankowości elektronicznej). Gdy tego dokonamy, pieniądze z kredytu otrzymamy na na wskazane przez nas wcześniej konto bankowe.

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy – zalety, wady

Zalety kredytu gotówkowego w Citi Handlowy to:

możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolnie cel;
niskie oprocentowanie;
wysoka kwota zobowiązania do 150.000 zł;
okres kredytowania nawet do 96 miesięcy;
minimum formalności (wystarczy załączyć do wniosku online plik PDF z 3-miesięcznym wyciągiem z rachunku bankowego);
proces wnioskowania zajmujący zaledwie kilka minut;
możliwość zawarcia umowy bez konieczności wychodzenia z domu;
możliwość skorzystania z ubezpieczenia „Bezpieczne Raty”;
w każdej chwili można dobrać dodatkowe środki lub spłacić całą kwotę wcześniej.

Wady kredytu gotówkowego Citi Handlowy to:

brak kalkulatora kredytowego na stronie;
oddziały stacjonarne nieczynne w weekendy.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu
Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)
Obsługa kredytu
Przyznawalność kredytu
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu
Oferty kredytowe i ich atrakcyjność
Tym co wyróżnia ofertę kredytu gotówkowego w Citi Handlowy jest minimum formalności i szybki proces wnioskowania online, który zajmuje zaledwie kilka minut. Maksymalna kwota jaką możemy uzyskać w ten sposób wynosi 150.000 zł, natomiast spłatę zobowiązania, w zależności od potrzeb, można zaplanować sobie na okres od 9 do 96 miesięcy. Kredytobiorcy mogą również liczyć na niskie oprocentowanie kredytu (od 6,47%). Dużym ukłonem w ich kierunku jest to, że cały proces wnioskowania (w tym decyzja kredytowa i zawarcie umowy) odbywa się bez wychodzenia z domu.
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments