Kredyt gotówkowy Credit Agricole 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 2)

Credit Agricole Bank Polska należy do banków uniwersalnych. Z jego usług możemy korzystać poprzez bankowość mobilną, elektroniczną, telefoniczną oraz sieć ponad 450 placówek bankowych i prawie 350 biur kredytowych. To lider na rynku kredytów konsumenckich oraz pożyczek gotówkowych. Credit Agricole obsługuje ponad 2,1 mln klientów. Instytucja finansowa, oprócz kredytu gotówkowego oferuje również pożyczki ratalne, które są sprzedawane pod marką CA Raty i dostępne w ponad 12 000 punktów sprzedaży w całej Polsce. W jego ramach można uzyskać maksymalnie 80 000 złotych na 96 miesięcy.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole

Wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego w Credit Agricole można złożyć w placówce, przez telefon lub online. Jego minimalna wysokość to 1 000 zł, a maksymalna 150 000 zł. Bank oferuje także wyższą kwotę- do 255 550 zł, jednak aby ją uzyskać konieczne jest uzyskiwanie dochodu powyżej 5 000 zł (z wykluczeniem rolników, producentów rolnych oraz osób prowadzących własną działalność gospodarczą) oraz otrzymanie pozytywnej decyzji instytucji finansowej. Swoją zdoloność kredytową podwyższymy, decydując się na zobowiązanie ze współkredytobiorcą (nawet z osobą niespokrewnioną). Najdłuższy okres spłaty to 120 miesięcy, przy czym sami określamy comiesięczną datę rat.

Ubezpieczenie kredytu w Credit Agricole jest dobrowolne, dla zainteresowanych klientów bank przygotował dwa pakiety: podstawowy (na wypadek śmierci lub całkowitej niezdolności do pracy) lub rozszerzony (czyli rozszerzenie pakietu podstawowego o ochronę na wypadek choroby lub utraty pracy). Na każdym kroku zaciągania zobowiązania możemy liczyć na pomoc doradcy.

Oferty kredytów gotówkowych w Credit Agricole

Oprocentowanie kredytów gotówkowych w Credit Agricole waha się od 0% do 10%, prowizja za jego udzielenie może wynieść do 25% wartości udzielonych środków. Ostateczna wysokość kredytu, okresu spłat oraz wysokości rat uzależnione są od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Zobacz także ranking kredytów gotówkowych, by ocenić ofertę Credit Agricole na tle innych banków.
Decydując się na kredyt gotówkowy w Credit Agricole możemy liczyć na maksymalnie 150 000 złotych na okres 120 miesięcy. O kredyt możemy wnioskować, składając jedynie oświadczenie o posiadanych dochodach. Decyzję kredytową uzyskamy nawet już w 15 minut, a wypłata środków często następuje w dniu podpisania umowy.

Inne pożyczki i kredyty w Credit Agricole

Credit Agricole może poszczycić się szeroką gamą kredytów gotówkowych. Znajdziemy tutaj kredyty konsolidacyjne, ratalne, hipoteczne i wiele innych. Klient banku może skorzystać z indywidualnej linii kredytowej, dopasowanej do jego potrzeb, nawet do 50 000 zł. Pozwala ona na dostęp do dodatkowych środków w ramach konta osobistego. Jest to produkt, którego limit odnawia się po każdym wpływie na rachunek. Karty kredytowe to opcja dla osób, które chcą korzystać z dodatkowych środków na przystępnych warunkach (nawet do 50 000 zł). Ich posiadanie wiąże się z dodatkowymi przywilejami i zniżkami u Partnerów Klubu Rabatowego Credit Agricole.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego

Credit Agricole nie wymaga zaświadczeń o zarobkach od osób, których wynagrodzenie systematycznie zasila konto w banku. W pozostałych przypadkach może okazać się ono niezbędne. Podstawą zaciągania zobowiązań jest także okazanie aktualnego dowodu tożsamości. Bank akceptuje wiele źródeł dochodu. Należą do nich: umowa o pracę, emerytura, renta, dochody z prowadzenia działalności gospodarczej lub gospodarstwa rolnego oraz ustalane indywidualnie z Bankiem i przez niego akceptowane.

Koszty kredytu w Credit Agricole – przykładowe wyliczenia

Całkowity koszt kredytu gotówkowego, wziętego na kwotę 10 000 złotych na 2 lata w formie rat równych, wyniesie 14 362,61 złotych. Prowizja za udzielenie kredytu wyniesie 1 900 złotych. Wysokość raty jest równa 519,28 zł. Kwoty te nie uwzględniają kosztów ewentualnego ubezpieczenia.

Zdolność kredytowa w Credit Agricole

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole przyznawany jest po analizie zdolności kredytowej klienta. Pozytywna ocena jest niezbędna do przyznania środków. Zdolność kredytową ustala się w oparciu o dokumenty potwierdzające źródła dochodów oraz historię kredytową wnioskodawcy. Lista akceptowanych zaświadczeń znajduje się w regulaminie produktów bankowych oraz na stronie banku. Na wyższą zdolność kredytową mogą liczyć stali i rzetelni klienci. Zbadaj swoje możliwości finansowe w naszym kalkulatorze zdolności kredytowej.

Podstawowe informacje o Credit Agricole

Rozpoczęcie działalności Credit Agricole w Polsce wiąże się z powstaniem Banku Świętokrzyskiego w 1991 roku., który z czasem stał się częścią spółki Lukas S.A. W 2000 roku Lukas Bank utworzył usługę Lukas e-Bank. W niedługim czasie instytucję przejęła francuska grupa Credit Agricole, której początki sięgają XIX wieku. Z czasem instytucja finansowa rozrastała się. Zmieniła siedzibę z Kielc na Wrocław, uruchomiła mobilną placówkę Lukasmobil. Zaczęło powstawać coraz więcej placówek kredytowych.

W wyniku rebrandingu zmieniono nazwę na Credit Agricole i przekształcono oddziały banku. Credit Agricole ciągle się rozwija, zwiększa ofertę produktową z naciskiem na kredyty. Obecnie obsługuje ponad 2 mln klientów. Przez lata swego istnienia za działalność oraz obsługę na najwyższym poziomie został wielokrotnie wyróżniony. Ostatnio był to tytuł Marki Wysokiej Reputacji Premium Brand 2016, w którym brano pod uwagę zaufanie do marki, zaangażowanie społeczne, wizerunek firmy jako pracodawcy oraz atmosferę medialną towarzyszącą marce.

Opinie o kredycie gotówkowym w Credit Agricole:

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments