Kredyt gotówkowy w Credit Agricole 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 5 (ilość ocen: 3)

Ocena: 5
(ilość ocen: 3)

Credit Agricole jest bankiem uniwersalnym, który już od blisko 20 lat działa na polskim rynku. Jego klienci doceniają go przede wszystkim za jakość obsługi oraz zróżnicowaną ofertę. Ponieważ można korzystać z usług bankowości codziennej (konta, karty, czy lokaty) oraz prawie wszystkich rodzajów kredytów. Kredyt gotówkowy w Credit Agricole dostępny jest w maksymalnej kwocie 150.000 zł ze spłatą wynoszącą nawet 120 rat!

Weź kredyt w Credit Agricole


Spis treści – czego dowiesz się z artykułu?
Oferty kredytowe w Credit Agricole
Koszt kredytu gotówkowego w Credit Agricole (prowizja i oprocentowanie kredytu)
Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – jakie warunki?
Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy Credit Agricole?
Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – zalety, wady
Podsumowanie recenzji i nasza opinia o kredycie gotówkowym w Credit Agricole


Oferty kredytowe w Credit Agricole

Credit Agricole jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce, działającym w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, consumer finance oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Bank ten jest częścią Grupy Credit Agricole, która jest obecnie dziesiątą największą na świecie grupą finansową (działającej w 49 krajach na świecie i obsługującej 52 miliony klientów). W naszym kraju Grupa Crédit Agricole jest obecna od 2001 roku, kiedy to przejęła 75%akcji Lukas Banku, a już 10 lat później Lukas Bank zmienił swoją nazwę na Credit Agricole Bank Polska Spółka Akcyjna. Posiada on ponad 460 placówek stacjonarnych własnych i partnerskich, a jego główna siedziba mieści się we Wrocławiu. Należy tu także podkreślić to, że ten francuski bank prowadzi również bankowość elektroniczną i telefoniczną, a z jego usług korzysta obecnie ponad 2,1 mln klientów. Są nimi są zarówno rolnicy i przedsiębiorstwa z branży rolnej, małe i średnie firmy, duże międzynarodowe korporacje, jak i osoby indywidualne.

Bank Credit Agricole może pochwalić się dużym doświadczeniem na rynku kredytów konsumenckich, które znane są pod marką CA Raty i dostępne są w prawie 12 tys. punktach sprzedaży w całej Polsce. Klienci Credit Agricole mogą skorzystać z kredytu gotówkowego wysokości od 1.000 do 150.000 zł, z okresem spłaty wynoszącym od 1 do 120 miesięcy. Dodatkowo,dla wszystkich osób, które nie posiadały w Credit Agricole kredytu gotówkowego, przygotowana została oferta specjalna w postaci Powitalnego kredytu gotówkowego (0 zł prowizji, 0% oprocentowania, 0% RRSO), który dostępny jest w kwocie do 3.000 zł na okres do 12 miesięcy. Co ważne, z oferty tej może skorzystać każdy, kto ma już konto w Credit Agricole lub dopiero je otworzy (z wyjątkiem „Pakietu depozytowego”).

Koszt kredytu gotówkowego w Credit Agricole (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Kredyt gotówkowy Credit Agricole jest idealną opcją dla tych osób, którym zależy na ekspresowym zdobyciu potrzebnej gotówki, ponieważ decyzję o jego przyznaniu można otrzymać nawet w 10 minut. Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z oferty kredytowej Credit Agricole, to możemy zdecydować się na opcję Powitalnego kredytu gotówkowego (0 zł prowizji, 0% oprocentowania, 0% RRSO). Jednak w jego ramach można pożyczyć maksymalnie do 3.000 zł, przy okresie spłaty wynoszącym 12 miesięcy.

Natomiast w przypadku standardowego kredytu gotówkowego można wnioskować o kwotę w wysokości od 1.000 zł do 150.000 zł, którą można przeznaczyć na każdy dowolny cel. Co ważne, w zależności od potrzeb, nowe zobowiązanie można spłacać w dogodnych ratach (które na pewno nie wzrosną), w okresie od 1 do 120 miesięcy (10 lat). Należy tu jednak podkreślić, że koszt kredytu gotówkowego zależeć będzie również od tego, czy klient zdecyduje się na jego ubezpieczenie i ma konto w tym banku (czy dopiero zamierza je założyć). Tak więc, jeżeli przykładowo podejmie on decyzję o wzięciu kredytu gotówkowego w wysokości 2.000 zł z okresem spłaty wynoszącym 3 miesiące (bez posiadania konta i kredytu w Credit Agricole), to wysokość miesięcznej raty wynosić będzie 779,48 zł bez ubezpieczenia (RRSO: 158,72%). Natomiast jeśli zdecyduje się na opcję dodatkowego ubezpieczenia w pakiecie podstawowym, to wówczas wysokość raty wynosić będzie 787,56 zł (RRSO: 175,71%).

całkowity koszt kredytu gotówkowego  to 338,44 zł (z ubezpieczeniem 362,68 zł)

całkowita kwota do zapłaty 2.338,44 zł (z ubezpieczeniem 2.362,68 zł)

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – jakie warunki?

Udzielenie kredytu gotówkowego w Credit Agricole zależy od posiadania zdolności kredytowej ustalonej według zasad określonych przez ten bank, a także spełnienia wymagań formalnych. Przy czym, każdy wniosek kredytowy rozpatrywany jest indywidualnie, aby go zaciągnąć kredytobiorca musi mieć ukończone 21 lat, posiadać dowód osobisty i dokument poświadczający stałe źródła dochodu. Tak więc, w zależności od uzyskiwanego dochodu klienci donieść muszą m.in. następujące dokumenty:

zatrudnieni na podstawie umowy – zaświadczenie o okresie zatrudnienia i zaświadczenie o zarobkach;
emeryci i renciści – ostatni dowód wypłaty świadczenia, kserokopię ostatniej waloryzacji lub kserokopię ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia;
prowadzący gospodarstwo rolne – zaświadczenie z Urzędu Gminy potwierdzające fakt posiadania/dzierżawienia gospodarstwa rolnego, kserokopię ostatniego dowodu opłacenia składki KRUS, zaświadczenie z KRUS o niezaleganiu ze składkami oraz kserokopię ostatniego dowodu opłacenia podatku rolnego lub zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami podatku rolnego;
prowadzący działalność gospodarczą – kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub wyciągu/odpisu z KRS-u, zaświadczenie z ZUS/KRUS o niezaleganiu ze składkami lub dowody wpłat do ZUS/KRUS składek na ubezpieczenie społeczne za ostatnie 3 miesiące.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy Credit Agricole?

Wniosek o kredyt gotówkowy w Credit Agricole można złożyć na kilka sposobów. Pierwszy z nich to zrobienie tego osobiście, odwiedzając jeden z oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Natomiast jeżeli klientowi zależy na szybkim uzyskaniu gotówki, to najlepiej umówić się z doradcą, który po wypełnieniu formularza skontaktuje się z nim w celu potwierdzenia daty i godziny spotkania w Placówce Bankowej. Kolejnym sposobem jest również złożenie wniosku o kredyt gotówkowy Credit Agricole drogą elektroniczną. Wtedy to należy najpierw określić interesującą nas kwotę i wskazać termin kredytowania. Następnie zaś czeka nas uzupełnienie formularza, w którym konieczne jest podanie podstawowych danych osobowych takich, jak: imię i nazwisko, PESEL, kraj urodzenia, adres zamieszkania oraz adres korespondencji, telefon komórkowy i stacjonarny oraz e-mail.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – zalety, wady

Zalety kredytu gotówkowego Credit Agricole to:

szybka decyzja kredytowa (nawet w 10 minut);
możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolnie wybrany cel;
niewiele formalności;
możliwość wnioskowania o kredyt na kilka sposobów (w tym drogą elektroniczną i telefoniczną);
wysoka kwota zobowiązania do 150.000 zł i jego spłata rozłożona nawet na 10 lat;
honorowanie wszystkich form zatrudnienia (umowy o pracę, umowy zlecenie i umowy o dzieło);
oferta specjalna dla osób, które nie korzystały wcześniej z kredytu Credit Agricole, w postaci Powitalnego kredytu gotówkowego.

Wady kredytu gotówkowego w Credit Agricole to:

oddziały stacjonarne nieczynne w weekendy.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia o kredycie gotówkowym Credit Agricole

  • Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu

  • Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)

  • Obsługa kredytu

  • Przyznawalność kredytu

  • Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu

  • Oferty kredytowe i ich atrakcyjność

Nasza opinia

Tym co wyróżnia ofertę kredytu gotówkowego w Credit Agricole jest z pewnością jej jasność i czytelność. Bowiem wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego produktu można bez problemu znaleźć na stronie internetowej banku. W zależności od sytuacji, wnioskować o kredyt gotówkowy można na kilka sposobów (w tym drogą elektroniczną lub telefoniczną). Dodatkowo można również porozmawiać na Messengerze z czatbotem banku – KrEdytka. Dla każdego nowego klienta Credit Agricole przygotował ofertę specjalną w postaci Powitalnego kredytu gotówkowego (0 zł prowizji, 0% oprocentowania, 0% RRSO), w wysokości do 3.000 zł na okres do 12 miesięcy. Natomiast stali klienci mogą skorzystać ze standardowej oferty, której maksymalna kwota wynosi 150.000 zł.

Weź kredyt w Credit Agricole

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz