Kredyt gotówkowy Getin Bank 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 2)

Getin Bank to marka należąca do Getin Noble Bank S.A. – drugiego największego banku z większościowym polskim kapitałem. Swoją ofertę kieruje do wielu odbiorców, w tym klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów, wspólnot mieszkaniowych i dużych korporacji. Getin Bank posiada ponad 400 oddziałów własnych i franczyznowych oraz rozległą sieć pośredników. Instytucja finansowa pragnie stać się bankiem godnym zaufania, któremu klienci bez wahania powierzą swoje pieniądze. W jego ofercie znajdziemy między innymi różnego rodzaju kredyty i pożyczki, w tym gotówkowe.

Kredyt gotówkowy w Getin Bank

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego udzielana w Getin Banku to aż 200 000 zł. Gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Okres spłaty rozkładany jest nawet na 10 lat. To produkt kierowany do osób, które ukończyły 18 lat oraz posiadają zdolność i wiarygodność kredytową.

Kredyt gotówkowy udzielany jest w oddziale lub poprzez infolinię. Korzystając z opcji online należy w pierwszej kolejności wypełnić formularz na stronie instytucji finansowej i czekać na kontakt zwrotny, który nastąpi w ciągu 48 godzin. Zobowiązanie można zaciągnąć również z małżonkiem lub osobą pozostającą we wspólnym gospodarstwie domowym z kredytobiorcą.

Oferty kredytów gotówkowych w Getin Bank


Bank nie ujawnia oprocentowania i marży dla kredytów gotówkowych. Wszystkie informacje dostępne są w oddziałach, u doradców oraz zawarte w umowie kredytowej. Zobacz, jak reprezentacyjne warunki kredytu wypadają na tle innych ofert w rankingu kredytów gotówkowych.

Inne pożyczki i kredyty w Getin Bank

W ofercie Getin Bank znajdziemy różnego rodzaju kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne czy celowe. Dla wybranych grup, takich jak: rolnicy, emeryci czy wolne zawody dedykowane są specjalne produkty. Część z kredytów przyznawana jest w oparciu o PIT, oświadczenie lub wyciąg z konta. Przy wyższych kwotach niezbędne będzie potwierdzenie wysokości i źródła dochodu.

Limit kredytowy w rachunku to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą kontrolować swoje wydatki, a także są w stanie szybko zwrócić zadłużenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie poniosą oni kosztów związanych z uzyskaniem kredytu gotówkowego, a zawsze mają dostęp do dodatkowych środków. Karty kredytowe i debetowe to duża wygoda dla klientów Getin Banku. Uruchamiając aplikację Getin Mobile możemy dokonywać płatności w sklepie stacjonarnym i internetowym poprzez BLIK.

Koszty kredytu gotówkowego w Getin Bank – przykładowe wyliczenie

Całkowity koszt pożyczki wynosi 13 180,77 złotych dla kredytu o wartości 10 000 złotych, pożyczonych na 24 miesiące. Prowizja wyniesie 1 280 złotych, a miesięczna rata 495,87 złotych. RRSO to 17,30 % , koszt nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia.

Zdolność kredytowa w Getin Bank

Kredyt gotówkowy w Getin Bank przyznawany jest po analizie zdolności kredytowej klienta. Pozytywna ocena jest niezbędna do przyznania środków. Zdolność kredytową ustala się w oparciu o dokumenty potwierdzające źródła dochodów oraz historię kredytową wnioskodawcy. Lista akceptowanych zaświadczeń znajduje się w regulaminie produktów bankowych oraz na stronie instytucji finansowej. Na wyższą zdolność kredytową mogą liczyć stali i rzetelni klienci.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego

Niezbędny do uzyskania kredytu jest dowód osobisty. Bank będzie wymagał także dokumentu potwierdzającego wysokość i źródło dochodu, akceptowanych jest wiele rodzajów umów oraz zaświadczeń. Z oferty można korzystać ze współmałżonkiem lub osobą zameldowaną pod tym samym adresem, jeśli gospodarstwo domowe jest prowadzone razem. W takim wypadku dla kwot powyżej 40 tysięcy będzie konieczne przystąpienie drugiej osoby, jako współkredytobiorcy.

Przy umowie o pracę wymagane jest zaświadczenie o dochodach, w przypadku umowy o dzieło lub zlecenie: zaświadczenie oraz rachunki i faktury dokumentujące dochody przez ostatnie 12 miesięcy. Emeryci i renciści przedstawić muszą ostatni odcinek świadczenia oraz decyzję o jego przyznaniu.

Podstawowe informacje o Getin Bank

Przekształcenie kupionego przez Getin Holding Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęcie łódzkiego Banku Przemysłowego w 2004 roku zaowocowało powstaniem Getin Banku. W latach 2005-2006 jego sieć sprzedaży rozrosła się o oddziały przejętego Wschodniego Banku Cukrownictwa. Wtedy też powstała marka Noble Bank, debiutująca na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2007 roku.

Początek rozwoju franczyzy to 2008 rok, obecnie jest to jeden z filarów Getin Banku. Kolejne lata są czasem rozwoju, zwiększenia liczby placówek oraz stworzenia modelu bankowości internetowej – GetinOnline. W 2010 roku powstał Getin Noble Bank SA, który rok później wygenerował zysk netto w wysokości prawie 950 mln zł. Działalność po fuzji w 2012 roku Get Bank SA oraz Getin Noble Bank SA odbywała się pod nazwą Getin Noble Bank SA.

Instytucja finansowa stawia na rozwój bankowości relacyjnej i dąży do osiągnięcia statusu banku uniwersalnego z innowacyjnymi rozwiązaniami. Na lata 2016-2018 instytucja finansowa ogłosiła strategię, która kieruje się w stronę poprawy jakości obsługi klienta oraz wzmocnienia podstawowych źródeł dochodu. W swojej działalności Getin Bank był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Zajął między innymi trzecie miejsce w rankingu „Złoty Bankier” w 2017 roku w kategorii „Najwyższa jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu z klientem”, a także w tym samy roku wyróżnienie „Comperia Stars” za atrakcyjne warunki finansowania oferty „Darmowy kredyt” skierowanego do nowych klientów.

Wśród produktów Getin Banku znajdziemy konta osobiste i oszczędnościowe, w tym konta walutowe i Indywidualne Konto Emerytalne oraz wiele lokat tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych. W instytucji zaciągniemy kredyt gotówkowy, konsolidacyjny, dla rolników czy emerytów. Zobowiązanie można ubezpieczyć wybranym pakietem ochronnym. Limit w koncie jest z kolei rozwiązaniem dla osób potrzebujących środków na krótki okres. Karta debetowa, kredytowa a nawet powiązana z legitymacją studencką gwarantują łatwy dostęp do środków. Osoby chcące zainwestować również znajdą coś dla siebie. Getin Bank oferuje bowiem fundusze i lokaty inwestycyjne, a także ubezpieczenie z UFK.

Opinie o kredycie gotówkowym w Getin Bank

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments