Kredyt gotówkowy ING Bank Śląski 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

ING Bank Śląski dobrze sobie radzi w świecie bankowości – nic dziwnego, że w ich logo jest lew, symbol waleczności. Bank oferuje swoje usługi osobom prywatnym, firmom oraz instytucjom. Posiada także szeroką ofertę produktów kredytowych. Instytucja finansowa ma przeszło 4,4 miliona klientów detalicznych oraz 374 placówki w całym kraju. ING stawia na bankowość internetową, jego aplikacja do tej pory została pobrana 2,4 milionów razy.

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim

Kredyt gotówkowy ING Bank Śląski można przeznaczyć na dowolny cel. Wniosek o pożyczkę składa się w placówce, za pomocą infolinii lub przez internet. Ten ostatni kanał dostępny jest także dla osób, które do tej pory nie były klientami banku. Wnioskując o kredyt gotówkowy online, można uzyskać maksymalnie 20 000 złotych, a za pomocą aplikacji “Moje ING” – 60 000 złotych. Składając wniosek w oddziale, otrzymamy od 1 000 do 160 000 złotych.

Kredyt gotówkowy, zaciągnięty w placówce, rozłożymy maksymalnie na 8 lat, natomiast pożyczka wnioskowana przez internet może być spłacana przez 5 lat. O kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim można wnioskować z dodatkowymi współkredytobiorcami, nie trzeba być z nimi spokrewnionym.

W przypadku kredytu na niższą kwotę istnieje szansa na jego udzielenie w czasie jednej wizyty w oddziale, o ile zadbamy o komplet dokumentów. W innym przypadku konieczne może być dostarczenie zaświadczenia o dochodach od pracodawcy.

Oferty kredytów gotówkowych w ING Bank Śląski

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim ma oprocentowanie stałe przez pierwsze 3 lata trwania umowy, a po tym czasie staje się ono zmienne. Wysokość oprocentowania zależy od kwoty kredytu gotówkowego, pożyczając od 1 000 do 20 000 złotych wynosi 8,99%, od 20 001 do 60 000 złotych: 8,59%, od 60 001 do 100 000 złotych: 8,29%, a powyżej tej kwoty: 7, 79%.

Prowizja również zależy od wysokości pożyczki i może wynieść od 0% do 6,99%. Nie zapłacimy jej przykładowo, gdy zdecydujemy się konsolidować kredyty w innych bankach pożyczką z ING. Koszty kredytu gotówkowego w ING Bank Śląski można obniżyć, decydując się na ubezpieczenie spłaty.

Inne kredyty i pożyczki w ING Bank Śląski

ING Bank Śląski, oprócz kredytu gotówkowego posiada w swojej ofercie także kredyt hipoteczny, limit w koncie oraz pożyczkę hipoteczną. Klienci posiadający ROR mogą także skorzystać z kart kredytowych oraz kredytów brokerskich.
Oprócz tego mają oni do dyspozycji bogatą ofertę produktów dodatkowych: kont osobistych i oszczędnościowych, lokat, inwestycji oraz ubezpieczeń. Bank oferuje także usługi premium.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim

W zależności od formy wniosku, wymagane są różne dokumenty. Dotychczasowi klienci ING mogą złożyć wniosek przez internet bez żadnych dodatkowych formalności. Osoby, które pierwszy raz skorzystają z usług tego banku, przygotować natomiast muszą dowód osobisty lub paszport. W przypadku mniejszych kwot bank wymaga jedynie oświadczenia o uzyskiwanych dochodach, przy większych sumach- konieczne będzie zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, odcinek renty, emerytury lub inne dokumenty, poświadczające regularne przychody (faktury, rachunki itp.).

Koszty kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim – przykładowe wyliczenia

Całkowity koszt kredytu wraz z kredytowanymi kosztami wynosi 12 964,81 złotych dla pożyczki wysokości 10 000 złotych. Wysokość prowizji to 799 złotych (część ofert tego banku zakłada promocję na zerową prowizję). Miesięczna rata wyniesie 506,91 złotych przez 24 miesiące.

Zdolność kredytowa w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski przeprowadza badanie zdolności kredytowej, zapoznając się przede wszystkim z bazami dłużników, jak BIK, ERIF lub KRD. Jeśli analityk bankowy znajdzie tam informacje na nasz temat- możemy nie otrzymać kredytu. Bank wymaga zaświadczenia o dochodach, akceptowane są różne źródła dochodu. Z uproszczonej procedury mogą skorzystać osoby, które mają w ING Banku Śląskim konto, na które wpływają regularne dochody.

Podstawowe informacje o ING Bank Śląski

Bank Śląski powstał w 1988 roku, kiedy został wydzielony ze struktur Narodowego Banku Polskiego. W niedługim czasie przekształcono go w spółkę akcyjną, a w 1994 roku debiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dwa lata później w bank postanowił zainwestować holenderski ING. Znany ubezpieczyciel stał się większościowym udziałowcem.

W 2001 roku postanowiono połączyć Bank Śląski z Bankiem ING, w związku z czym powstawała obecnie używana nazwa. Firma jednak stara się wzmocnić więzi z polskim kapitałem, w 2005 roku sprzedając część akcji polskim inwestorom. Grupa Kapitałowa ING Banku Śląskiego składa się z 6 spółek, jak ING Lease, Commercial Finance Polska czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Solver.

Opinie o kredycie gotówkowym w ING Banku Śląskim

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments