Kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski 2020 – opinie i recenzja

ING Bank Śląski jest czwartym pod względem wielkości bankiem w Polsce, a jego oferta skierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, w tym klientów detalicznych i korporacyjnych. Mogą oni skorzystać nie tylko z innowacyjnej bankowości mobilnej i internetowej, nowoczesnych kont osobistych, ale i wygodnych kredytów hipotecznych oraz pożyczek. Maksymalna wysokość kredytu gotówkowego w ING na dowolny cel wynosi 200.000 zł, z okresem kredytowania do 10 lat.

Weź kredyt w ING

Oferty kredytowe w ING Bank Śląski

ING Bank Śląski jest bankiem komercyjnym, który swoje usługi finansowe dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji, świadczy od 1989 roku. Obecnie korzysta z nich 4,8 mln klientów detalicznych oraz 62.000 korporacyjnych, którzy mają do dyspozycji ponad 330 oddziałów stacjonarnych i 1.059 bankomatów (w tym 810 zbliżeniowych) zlokalizowanych na terenie całego kraju. Wśród szerokiej oferty produktów finansowych ING Bank, wymienić należy chociażby różnego rodzaju konta osobiste, karty kredytowe, lokaty, ubezpieczenia, czy fundusze inwestycyjne. Natomiast jeśli chodzi o zewnętrzne źródła finansowania, to Bank Śląski przygotował dla swoich klientów szybkie oraz wygodne pożyczki gotówkowe i hipoteczne.

Co ważne, ING Bank Śląski udziela kredytów gotówkowych zarówno swoim stałym klientom posiadającym konto osobiste, jak i nowym, którzy wcześniej nie korzystali z jego usług. Jednak w pierwszym przypadku kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski można otrzymać dosłownie od ręki. Minimalna wysokość kwoty, o którą można się ubiegać wynosi 1.000 zł, natomiast maksymalna 200.000 zł. Pożyczone pieniądze można przeznaczyć na każdy dowolny cel z okresem kredytowania od 3 do 120 miesięcy (10 lat). Dużym udogodnieniem jest również swobodny wybór dnia płatności raty, którą najlepiej ustalić sobie na dzień po wypłacie. Wszyscy klienci banku mogą skorzystać z oferty specjalnej pożyczki gotówkowej z prowizją 0 zł i RRSO 9,38%. Jednak, aby kredyt był objęty promocją, trzeba pożyczyć od minimum 20.000 zł, do maksymalnie 100.000 zł (wówczas do 3 lat jest oprocentowanie stałe, natomiast powyżej 3 lat oprocentowanie zmienne).

Koszt kredytu gotówkowego w ING Bank (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Z kredytu gotówkowego w ING Bank mogą skorzystać wszyscy, którym zależy na szybkim zdobyciu potrzebnej gotówki. Przy czym, ofert ta dostępna jest zarówno dla osób posiadających już konto w tym banku, jak i tych, którzy jeszcze go nie założyli lub w ogóle nie zamierzają tego robić. W ramach kredytu można ubiegać się o kwotę w wysokości od 1.000 zł do 200.000 zł, którą można następnie spłacać, w zależności od potrzeb, w okresie od 3 do 120 miesięcy. Co ważne, istnieje także możliwość swobodnego wybrania dnia płatności raty. Jednak jeśli chcemy skorzystać z promocji banku, to musimy pożyczyć nie mniej niż 20.000 zł i nie więcej niż 100.000 zł. Ponieważ tylko wtedy prowizja kredytu wynosi 0 zł, a RRSO 9,38%.

Tak więc, jeżeli przykładowo zdecydujemy się na kredyt gotówkowy ING w wysokości 2.000 zł, rozłożony na 3 miesiące spłaty, to wysokość miesięcznej raty (prowizja 179,80 zł i oprocentowanie 9,99%), bez ubezpieczenia wynosić będzie 738,50 zł, natomiast z ubezpieczeniem 743,41 zł.

całkowity koszt kredytu gotówkowego ING to 215,50 zł (z ubezpieczeniem 229,93 zł)
całkowita kwota do zapłaty 2.215,50 zł (z ubezpieczeniem 2.229,93 zł)

Koszty kredytu gotówkowego w ING Bank Śląski wzrosną w przypadku gdy zdecydujemy się na jego ubezpieczenie oraz wybierzemy opcję spłaty w np. w 12 ratach. Natomiast specjalna oferta czeka nas dopiero przy pożyczce o wysokości od 20.000 zł do 100.000 zł, ponieważ wtedy nie zapłacimy nic za prowizję, a RRSO wynosić będzie 9,38% (promocja ta jest tylko aktualna do 23 lutego 2020 roku).

Kredyt gotówkowy w ING Bank – jakie warunki?

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy w ING Bank, kredytobiorca nie musi posiadać w tej instytucji finansowej swojego konta, ponieważ w zupełności wystarczy mu ważny dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach. Jednak, jak informuje nas ING Bank Śląski, szybciej uzyskamy niezbędne fundusze, gdy już posiadamy rachunek bankowy, wtedy to bowiem można załatwić kredyt na “klik”. Gotówkę otrzymamy zaraz po podpisaniu umowy również gdy korzystamy z bankowości internetowej Moje ING. Dużym udogodnieniem w stronę klienta jest także to, że ING Bank Śląski akceptuje inne źródła dochodów, w tym umowy zlecenia i umowy o dzieło.

Tak samo, jak w przypadku każdego innych banku, również ING wymaga od potencjalnego kredytobiorcy posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych oraz zdolności kredytowej. Dokładnie badana jest także jest jego historia kredytowa w bazie BIK. Dzięki czemu bank zyskuje informacje na temat tego jakie były jego wcześniejsze doświadczenia w zakresie spłacania wcześniejszych zobowiązań (czy np. były one terminowo regulowane).

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski?

Ubieganie się o kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski jest szybkie i proste. Wystarczy jedynie przejść kilka standardowych etapów. Co ważne, o pożyczkę można wnioskować zarówno w stacjonarnej placówce ING, jak i online. Wtedy to jeśli jest się stałym klientem banku, należy zalogować się do bankowości internetowej. Natomiast, gdy z jego usług korzystamy po raz pierwszy, to należy kliknąć w “Wypełnij wniosek online” i zostawić swój numer telefonu. Wtedy to skontaktuje się z nami doradca, z którym uzgodnimy wszystkie niezbędne szczegóły. Należy tu jednak podkreślić, że jeśli nie przelewamy wynagrodzenia na rachunek bankowy ING, to może nam się przydać zaświadczenie o wysokości dochodów. W tym czasie musimy także wybrać dzień spłaty raty, aby łatwiej było nam ją regulować. Następnie, po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej oraz akceptacji wymaganych dokumentów, bank przeleje wybraną kwotę, na wskazany wcześniej numer konta lub przekaże nam gotówkę w oddziale.

Kredyt gotówkowy w ING Bank – zalety, wady

Zalety kredytu gotówkowego w ING Bank Śląski to:

możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolnie wybrany cel;
brak konieczności posiadania konta w banku ING;
wysoka kwota zobowiązania do 200.000 zł;
długi okres spłaty wynoszący nawet 120 miesięcy;
szybka decyzja kredytowa;
akceptacja innych źródła dochodu, w tym umowy zlecenia i umowy o dzieło;
oferta specjalna pożyczki gotówkowej w kwocie od 20.000 zł do 100.000 zł z prowizją 0 zł;
możliwość wyboru dnia spłaty raty, dzięki czemu nie będzie ona obciążeniem dla domowego budżetu.

Wady kredytu gotówkowego w ING to:

wysokie oprocentowanie i prowizja jeżeli nie korzystamy z promocyjnej oferty;
oddziały stacjonarne nieczynne w weekendy.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu
Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)
Obsługa kredytu
Przyznawalność kredytu
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu
Oferty kredytowe i ich atrakcyjność
Z pewnością atutem kredytu gotówkowego ING jest prowizja 0 zł i RRSO 9,38% w przypadku oferty promocyjnej, obejmującej pożyczki w kwocie od 20.000 zł do 100.000 zł. Niestety, w przypadku ubiegania się o kwoty, których nie obejmuje promocja, musimy liczyć się już z wyższym oprocentowaniem i prowizją. Minimalna kwota, o którą możemy wnioskować wynosi 1.000 zł, natomiast maksymalna 200.000 zł, z opcją rozłożenia spłaty zobowiązania nawet na okres 10 lat. Dużym udogodnieniem jest również to, że ING nie wymaga od kredytobiorców rachunku w tym banku. Natomiast dzięki bankowości internetowej, wszyscy jego stali klienci mogą liczyć na szybkie rozpatrzenie wniosku, bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów.
4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments