Kredyt gotówkowy mBank 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 1)

mBank jest kojarzony z innowacyjnymi rozwiązaniami. Stawia na rozwój szczególnie bankowości online i mobilnej. Zajmuje czwarte miejsce w Polsce pod względem wysokości aktywów. Instytucja finansowa obsługuje 21 tysięcy klientów korporacyjnych i ponad 5,3 mln klientów detalicznych.W jego ofercie znajdziemy szereg kredytów gotówkowych, które pomogły już niejednemu klientowi w realizacji planów. Klienci mBanku mogą uzyskać pieniądze na koncie nawet w kwadrans, pozostałe osoby również mogą liczyć na szybką decyzję kredytową.

Kredyt gotówkowy w mBanku

Kredyt gotówkowy w mBanku to produkt skonstruowany w taki sposób, aby kredytobiorca miał jasność warunków, na które się zgadza, podpisując umowę. Umowa napisana jest zrozumiałym językiem, a jej podsumowanie otrzymamy na jednej stronie. Klienci mBanku mogą uzyskać kredyt online bez wychodzenia z domu. Okres spłaty dobierany jest indywidualnie i może wynosić nawet 96 miesięcy. Górna granica wartości zaciąganego zobowiązania to 180 000 zł brutto (150 000 zł netto).

Termin spłacania rat wskazywany jest przez kredytobiorcę, przy czym można dokonywać jego zmian bez konieczności uiszczania opłat i prowizji z tego tytułu. Wniosek o pożyczkę można złożyć na trzy sposoby: online (w razie pytań i wątpliwości dostępny jest czat), w placówce lub za pomocą mLini. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy liczyć na pomoc eksperta. Bank daje możliwość wydłużenia okresu kredytowania lub wcześniejszej spłaty za 0 zł.

Oferty kredytów gotówkowych w mBanku


Oprocentowanie nominalne zmienne w skali roku zaczyna się od 7,99%, a prowizja za udzielenie kredytu to 12,99% całkowitej jego kwoty. Sprawdź ofertę mBanku na tle innych instytucji w rankingu kredytów gotówkowych.
W mBanku uzyskać można aż 180 000 złotych brutto, maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące. Bank wymaga zaświadczenia o dochodach lub posiadania konta bankowego z regularnymi wpływami. Ubezpieczenie kredytu nie jest wymagane.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w mBanku

Podstawowym dokumentem przy wszystkich kredytach jest aktualny dowód tożsamości. Bank może wymagać od przyszłego kredytobiorcy zaświadczenia o dochodach. Akceptacja różnych źródeł dochodów to szansa dla wielu osób na pozytywne rozpatrzenie wniosku o udzielenie pożyczki. Dokumenty te będą różne, może to być np. zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy lub zaświadczenie z ZUS o przyznanym świadczeniu emerytalnym i jego wysokości.

Zdolność kredytowa w mBank

mBank, udzielając pożyczki, potrzebuje potwierdzenia wiarygodności kredytobiorcy. W tym celu analizuje jego zdolność kredytową. Instytucja finansowa jako podstawę jej oceny uwzględnia historię spłacanych wcześniej kredytów, zadłużenia oraz źródła uzyskiwanych dochodów i ich wysokość. Zbyt niska zdolność kredytowa skutkuje odmową udzielenia pożyczki lub zmniejszeniem jej wysokości (proporcjonalnie do możliwości finansowych wnioskującego).

Inne pożyczki i kredyty w mBanku

Oferta mBanku obejmuje także kredyty i pożyczki konsolidacyjne, hipoteczne czy samochodowe. Kredyt odnawialny to możliwość korzystania z dodatkowych środków bez oprocentowania i prowizji do 30 dni od chwili wykorzystania całości bądź części limitu. Po tym czasie oprocentowanie naliczane jest zgodnie z postanowieniami umowy. Zwrot części wydatków na konto przy płatnościach kartami kredytowymi daje program mOkazje. W swojej ofercie mBank ma także karty kredytowe oraz karty do konta z serii MasterCard i Visa.

KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO W MBANKU – PRZYKŁADOWE WYLICZENIE

Zobowiązanie na kwotę 10 000 zł na okres dwóch lat pociąga konieczność zwrotu Bankowi 13 047,85 zł. RRSO wyniesie przy takich założeniach 15,98%. Miesięczna rata jest wydatkiem rzędu 489,54 zł. Za udzielenie kredytu gotówkowego mBank pobiera prowizję w wysokości 12,99%, która w tym wypadku będzie równa 1 299,00 zł.

Podstawowe informacje o mBanku

Rok 1986 to początek istnienia przyszłego mBanku. Powstał on pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu i szybko przeszedł prywatyzację. Zaczęły powstawać spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej. W 1992 roku bank zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2000 roku BRE Bank otworzył bank internetowy- mBank, a także Multibank. Z czasem stał się on instytucją uniwersalną, obsługującą różne grupy klientów.

Barwy logo zmieniają się w zależności od obsługiwanej grupy. Od 2007 roku mBank ma swoje oddziały w Czechach i na Słowacji. W 2013 roku ujednolicono markę. Nazwa mBank zastąpiła nazwę firmy oraz marki BRE i Multibank. Przez cały czas działalności mBank otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2017 roku private banking mBanku otrzymał szósty raz z rzędu najwyższą rekomendację magazynu Forbes. Natomiast w 2016 roku bankowość prywatna instytucji finansowej została uznana za najlepszą w Polsce.

Opinie o kredycie gotówkowym w mBanku

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments