Kredyt gotówkowy w Millennium 2020 – opinie i recenzja

Bank Millennium istnieje od 1989 roku. W najnowszej edycji badania na temat Customer Experience kolejny rok z rzędu, został on uznany przez konsumentów za lidera Customer Experience wśród banków. Millennium posiada zarówno ofertę dla klientów indywidualnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą. Szczególnie dużą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy w Millennium w wysokości od 1.000 do 150.000 zł, który niezmiennie zajmuje wysokie miejsca we wszystkich rankingach kredytów gotówkowych.

Weź kredyt w Millennium

Oferty kredytowe w Millennium

Bank Millennium jest ogólnopolskim bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Millennium wykorzystuje do tego nie tylko najnowocześniejszą technologię, ale i najlepsze tradycje bankowości, dzięki czemu już od lat z powodzeniem konkuruje we wszystkich segmentach rynku finansowego. Za główny cel postawił on sobie zostanie najbardziej spersonalizowanym bankiem w naszym kraju, co ma sprawić, że klienci będą mogli korzystać z jego usług w sposób wygodny i intuicyjny. Należy tu jeszcze podkreślić, że strategicznym udziałowcem banku jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp), który jest największym komercyjnym bankiem w Portugalii.

W 2019 roku Millennium przejął Euro Bank co umożliwiło mu wprowadzenie znacznie szerszej oferty, z której mogą korzystać klienci indywidualni, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz małe, średnie i duże firmy. Obecnie Millennium Bank posiada 1,77 mln aktywnych klientów (w tym 1,3 mln aktywnych klientów internetowych), do których dyspozycji jest ogólnopolska sieć oddziałów, bankowość internetowa, telefoniczna i mobilna. Wszyscy indywidualni klienci mogą obecnie skorzystać ze standardowej oferty kredytu gotówkowego w Millenium w wysokości od 1.000 zł do nawet 150.000 zł na okres kredytowania od 6 do 84 miesięcy. Dodatkowo, bank przygotował również ofertę specjalną “100 zł raty za każde 5.000 zł pożyczki IV edycja”. Jest nią Pożyczka Gotówkowa (RRSO 7,68%), w przypadku której prowizja w promocji wynosi 0 zł. W ten sposób można pożyczyć nawet do 20.000 zł, płacąc jedynie 100 zł raty miesięcznie za każde pożyczone 5.000 zł. Aby się o nią ubiegać wystarczy złożyć wniosek przez internet, a później już tylko spłacać stałą ratę przez cały okres kredytowania. Promocja kredytu gotówkowego Millennium trwa od 1 lutego do 10 kwietnia 2020 r.

Koszt kredytu gotówkowego w Millennium (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Z kredytu gotówkowego w Millennium może skorzystać każdy, komu zależy na szybkim zdobyciu potrzebnej gotówki. Jest on dostępny zarówno dla nowych, jak i stałych klientów banku, bez względu na to, czy mają w nim założony rachunek bankowy, czy też nie. W ramach kredytu gotówkowego Millennium można ubiegać się o kwotę w wysokości od 1.000 do 150.000 zł, którą można następnie spłacać w wybranym przez siebie okresie od 6 do 84 miesięcy. Jeśli zdecydujemy się na promocję kredytu gotówkowego “100 zł raty za każde 5.000 zł pożyczki IV edycja”, to będziemy mogli wtedy pożyczyć nie więcej niż 20.000 zł (0 zł prowizji za udzielenie, 0 zł za wcześniejszą spłatę i RRSO 7,68%). Natomiast jeśli zainteresowani jesteśmy już wyższą kwotą, to możemy ją pożyczyć również szybko i bez zbędnych formalności, ale już w ramach standardowej oferty.

Należy tu również podkreślić, to, że wysokość rat będzie różnić się w zależności od tego, czy zdecydujemy się na dodatkowe ubezpieczenie pożyczki oraz, czy przelewamy wynagrodzenie do Banku Millennium, czy też nie. Tak więc, jeżeli wybierzemy opcję kredytu gotówkowego w Millennium, w wysokości 2.000 zł, rozłożonego na najkrótszą dostępną opcję spłacania, która wynosi 6 miesięcy (bez dodatkowego ubezpieczenia i bez przelewania wynagrodzenia na konto w Banku Millennium), to wysokość miesięcznej raty wynosić będzie 391,11 zł, przy RRSO 74,88%. Natomiast jeśli przykładowo, do pożyczki gotówkowej dobierzemy opcję ubezpieczenia na jej spłatę, a do tego przelewamy wynagrodzenie na konto banku, to jej rata wyniesie 385,45 zł (RRSO 66,03%).

całkowity koszt kredytu gotówkowego Millennium bez przelewania wynagrodzenia na konto i bez ubezpieczenia to 346,66 zł (z ubezpieczeniem 312,70 zł)

całkowita kwota do zapłaty bez ubezpieczenia i przelewu to 2.346,66 zł (z ubezpieczeniem i przelewem 2.312,70)

Co ważne, wstępną decyzję o przyznaniu pożyczki gotówkowej Millennium otrzymuje się telefonicznie, zaraz po wypełnieniu wniosku, a uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Bank zapewnia również swoich kredytobiorców o tym, że jeżeli w ciągu 30 dni po zawarciu umowy pożyczki znajdą na rynku tańszą ofertę (dla tej samej kwoty i okresu kredytowania), to wówczas obniży im ich oprocentowanie i zwróci różnicę już zapłaconych odsetek. Jednak, aby do tego doszło konieczne jest spełnienie warunków opisanych w Regulaminie Pożyczki z Gwarancją Najniższego Oprocentowania. Bank Millennium oferuje również ubezpieczenie pożyczki gotówkowej, w ramach, której kredytobiorca zyskuje ochronę w zakresie: utraty stałego źródła dochodu, hospitalizacji w wyniku wypadku, czasowej niezdolności do pracy, całkowitej niezdolności do pracy w wyniku inwalidztwa, poważnego zachorowania oraz śmierci.

Kredyt gotówkowy w Millennium – jakie warunki?

Wszyscy zainteresowani aplikowaniem o kredyt gotówkowy Millennium muszą spełnić kilka standardowych warunków. Jakich? Pierwszym z nich jest posiadanie ważnego dowodu osobistego i zaświadczenie o zarobkach (wzór jest dostępny na stronie Banku Millennium). Jednak bank ten akceptuje także PIT za ostatni rok i wyciąg z przelewami wynagrodzenia z 3 ostatnich miesięcy. Natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą przedstawić muszą roczne zeznanie podatkowe i zaświadczenie z US/ZUS/KRUS lub książkę przychodów i rozchodów. Co ważne, Millennium akceptuje także inne niż umowa o pracę źródła dochodów (w tym kontrakty menadżerskie, umowy zlecenia i umowy o dzieło). Przy czym gotówkę na pewno uzyskamy szybciej, gdy korzystamy z bankowości internetowej.

Jednak tak samo, jak w przypadku innych banków, także Millennium wymaga od swoich klientów posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych oraz zdolności kredytowej. Badana jest także historia kredytowa potencjalnego kredytobiorcy. Bank w tym celu wykorzystuje bazę BIK, która systematycznie gromadzi dane na temat osób, które korzystają z zobowiązań i przebiegu ich spłaty. Tak więc, jeżeli ma on negatywne wpisy związane z zaległościami w spłacie wcześniejszych zobowiązań (kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego, czy chwilówki online) lub długami, to nie powinien spodziewać się pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt gotówkowy w Millennium.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy w Millennium?

Aby zaciągnąć kredyt gotówkowy Millennium w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek kontaktowy, który jest dostępny na stronie internetowej banku. Przy czym, pewne różnice mogą wystąpić, w zależności od tego, czy już jesteśmy klientami banku, czy też nie. W pierwszym przypadku, wystarczy zalogować się do Millenetu i złożyć wniosek online. Wstępną decyzję otrzymamy zaraz po jego wysłaniu. Natomiast jeśli z usług banku korzystamy po raz pierwszy, to wówczas należy wypełnić formularz, w którym należy podać następujące dane: imię, nazwisko, telefon kontaktowy. Wymagane jest również napisanie wiadomości, w jakiej sprawie chcemy się skontaktować (następnie zadzwoni do nas doradca bankowy). Po zbadaniu zdolności kredytowej i akceptacji wymaganych dokumentów, należy udać się do oddziału banku w celu podpisania umowy. Wybrana przez nas kwota zostanie przelana na podany przez numer konta lub przekazana w oddziale.

Kredyt gotówkowy w Millennium zalety, wady

Zalety kredytu gotówkowego w Millennium to:

możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolnie wybrany cel;
minimalne wymagania banku;
niskie oprocentowanie (jeśli znajdziemy ofertę z niższym oprocentowaniem, to bank zwróci nam różnicę kosztów);
wysoka kwota zobowiązania do 150.000 zł;
brak konieczności posiadania konta w Millennium;
szybka decyzja kredytowa;
honorowanie wszystkich form zatrudnienia (umowy o pracę, umowy zlecenie i umowy o dzieło);
oferta specjalna pożyczki gotówkowej w kwocie do 20.000 zł;
możliwość ubezpieczenia pożyczki gotówkowej.

Wady kredytu gotówkowego Millenium to:

krótszy okres kredytowania w stosunku do konkurencji (maksymalnie tylko 84 miesiące);
oddziały stacjonarne nieczynne w weekendy.

Weź kredyt w Millennium

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu
Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)
Obsługa kredytu
Przyznawalność kredytu
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu
Oferty kredytowe i ich atrakcyjność
Tym, co wyróżnia kredyt gotówkowy w Millennium jest z pewnością najniższe oprocentowanie, które gwarantuje bank. Tak więc, jeżeli w ciągu 30 dni po zawarciu umowy kredytobiorca znajdzie tańszą ofertę dla tej samej kwoty i okresu kredytowania, to Bank Millennium obniży mu oprocentowanie i zwróci różnicę już zapłaconych odsetek. Co ważne, obecnie można również skorzystać z promocji Pożyczki Gotówkowej (RRSO 7,68%), wówczas, za każde pożyczone w promocji 5.000 zł zapłacimy tylko 100 zł raty miesięcznie. Natomiast przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych ochroni nas oferowane przez Millennium ubezpieczenie Bezpieczna Pożyczka.
4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments