Kredyt gotówkowy Orange Finanse 2018 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

Orange Finanse kieruje swoje produkty zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Jest połączeniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych firmy telekomunikacyjnej Orange z usługami bankowymi dostarczanymi przez mBank. Kredyt gotówkowy w Orange Finanse to opcja dla osób, które cenią w takich produktach wygodę, prostotę oraz bezpieczeństwo zarządzania codziennymi finansami. Instytucja oferuje gamę mobilnych narzędzi i aplikacji.

Kredyt gotówkowy w Orange Finanse

O kredyt gotówkowy można wnioskować w salonie Orange, przez internet lub poprzez infolinię. Kredyt udzielany jest na kwoty od 500 zł do 150 000 zł brutto, na okres od 3 do 84 miesięcy. W czasie trwania zobowiązania kredytobiorca może ubiegać się o zawieszenie rat kapitałowych na maksymalnie trzy miesiące.

Kredyt w Orange Finanse opiera się na oprocentowaniu zmiennym, którego podstawę stanowią marża i zmienna stawka WIBOR 3M. Uzyskane środki można wypłacić z bankomatu za pomocą karty debetowej wydanej do rachunku, dokonać przelewu lub zapłacić kartą debetową w sklepie.

Oferty kredytów gotówkowych w Orange Finanse


Kredyty gotówkowe oprocentowane już od 4,98% w skali roku (oprocentowanie nominalne). Orange Finanse pobiera prowizję za udzielenie pożyczki w wysokości od 10,99% do 17,89%.

Zobacz, jak oferta Orange Finanse wypada na tle konkurencji i sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych.

Inne pożyczki i kredyty w Orange Finanse

Orange Finanse proponuje swoim klientom także kredyt odnawialny, w którym odsetki są naliczane od wykorzystanej kwoty. Jego spłata następuje automatycznie, po wpłynięciu środków na konto. Maksymalna kwota limitu to 100 000 zł. Jego oprocentowanie nominalne po 90 dniach od chwili uruchomienia wynosi 9,99% w skali roku. Karta debetowa NFC to sposób na wygodne i nowoczesne płatności zbliżeniowe bez konieczności noszenia przy sobie karty do konta. W Orange Finanse znajdziemy również kartę dedykowaną młodzieży poniżej 18 lat oraz karty do konta i kredytowe.

Koszty kredytu gotówkowego w Orange Finanse – przykładowe wyliczenia

Przy RRSO na poziomie 17,62% koszt kredytu, wziętego na 10 000 złotych na 24 miesiące, wyniesie 13 036,77 złotych. Koszt prowizji wyniesie 1 099,00 złotych, a miesięczna rata wyniesie 497,41 złotych. Kwoty te nie uwzględniają kosztów dodatkowego ubezpieczenia oraz produktów dodatkowych (np. konta bankowego).

Dokumenty do kredytu gotówkowego w Orange Finanse

Przy kredycie gotówkowym do 4 000 zł wystarczy aktualny dowód tożsamości. Dla wyższych sum będzie trzeba dodatkowo przedstawić zaświadczenie o źródłach i wysokości zarobków.

Podstawowe informacje o Orange Finanse

mBank to jeden z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jako pierwszy w naszym kraju był w pełni internetowy. Jest to instytucja finansowa ceniąca nowatorskie rozwiązania, stawiająca na rozwój bankowości mobilnej i internetowej. Orange Polska S.A. należy do głównych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce. Obsługuje już blisko 20 milionów użytkowników. Cechuje się innowacyjnością oraz skłonnością do wdrażania nowych rozwiązań w zakresie telekomunikacji.

W 2014 roku w ramach sojuszu pomiędzy Orange i mBank powstał nowy bank pod nazwą Orange Finanse. Orange Polska S.A. dostarcza sieć dystrybucji poprzez punkty obsługi klienta w całym kraju i dostęp do ponad 10-milionowej liczby klientów, natomiast mBank dzieli się technologią, licencją, bilansem oraz know-how. Stworzenie nowej instytucji finansowej kosztowało 15 mln złotych.

Od tamtego czasu Orange Finanse staje się marką coraz bardziej rozpoznawalną w Polsce. Zwiększa także swoją ofertę produktową oraz poszerza grono klientów. Zdobył także nagrody takie jak: pierwsze miejsce w rankingu TotalMoney w 2017 roku za najlepsze konto osobiste oraz wyróżnienie w kategorii „bankowość mobilna” konkursu Przyjazny Bank Newsweeka.

Opinie o kredycie gotówkowym w Orange Finanse

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments