Kredyt gotówkowy Pekao SA 2019 – nasza recenzja i opinie

3.67 /5
(Ocen: 3)

Bank Pekao SA jest jednym z liderów na polskim rynku bankowym. Należy do instytucji finansowych o charakterze uniwersalnym, świadczącym usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Jako jeden z nielicznych banków ma przede wszystkim polski kapitał. Działa na rynku od 1929 roku jako spółka akcyjna.Wśród wielu produktów Pekao SA znajdziemy także kredyty gotówkowe. Sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych, może to oferta właśnie dla Ciebie.

Kredyt gotówkowy w Pekao SA

Bank udziela kredytów gotówkowych do 200 000 zł. Przeznaczenie środków nie jest określone, możemy je wykorzystać na dowolny cel. Instytucja finansowa, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, udziela również kredytów za pomocą serwisu Pekao24. Maksymalny okres trwania zobowiązania wynosi 7 lat. Jeżeli nie chcemy od razu spłacać rat możemy skorzystać z 3-miesięcznej karencji. Jest to dobre rozwiązanie, gdy mamy chwilowy problem z płynnością finansową a chcemy dokonać większego zakupu.

Posiadanie konta w Pekao SA nie jest warunkiem koniecznym do przyznania pożyczki. Aby podnieść swoją zdolność kredytową możemy skorzystać z różnego rodzaju zabezpieczeń jak przewłaszczenia lub zastawu na środki transportu, hipoteki na nieruchomości lub lokalu mieszkalnym oraz zabezpieczeniach na płynnych aktywach. Każdy kredyt gotówkowy możemy ubezpieczyć bezpośrednio w oddziale banku lub online.

Oferty kredytów gotówkowych w Pekao SA

RRSO dla kredytów gotówkowych zaczyna się od 10,61%, przy oprocentowaniu zmiennym na poziomie 8,43% w stosunku rocznym. Bank nie ujawnia dokładnych informacji odnośnie oprocentowania i marży.


Kredyt gotówkowy w Pekao ma ogromną zaletę – bank nie pobiera prowizji od wcześniejszej spłaty, jeśli więc ją planujemy – warto skorzystać z tej opcji. Maksymalna kwota kredytu to 200 tysięcy złotych, a okres kredytowania to 84 miesięcy. Do oceny zdolności kredytowej wystarczy jedynie oświadczenie kredytobiorcy. Oferta dostępna jest dla osób, którzy posiadają lub otworzą Rachunek Eurokonto i będą je regularnie zasilać.

Inne pożyczki i kredyty w Pekao SA

Oprócz kredytów gotówkowych Pekao SA w swojej ofercie posiada również kredyty konsolidacyjne na spłatę wielu zadłużeń. Dla osób, które marzą o własnym lokum przeznaczony jest kredyt mieszkaniowy, jego wysokość może sięgać nawet 90% wartości nieruchomości. Oferta Pekao to również szeroki wachlarz kart kredytowych zarówno tych standardowych, jak i dopasowanych do indywidualnego klienta. W ramach programu Galeria Rabatów płatność kartami to także sposób na skorzystanie ze zniżek i promocji każdego dnia.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w Pekao SA

Bank nie wymaga zaświadczenia o zarobkach od osób, które posiadają rachunek Eurokonto zasilany regularnymi dochodami z tytułu wynagrodzenia lub emerytury. Jeżeli jednak nie mamy takiego konta, konieczne będzie okazanie dokumentów potwierdzających wysokość dochodów. Będą się one różniły w zależności od źródła ich uzyskiwania. Oczywiście przy załatwianiu wszystkich formalności niezbędny jest również aktualny dowód tożsamości. Przy dużych kwotach kredytu Pekao SA może wymagać zabezpieczenia w postaci np. nieruchomości, czy zawarcia dodatkowego ubezpieczenia.

KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO W PEKAO SA – PRZYKŁADOWE WYLICZENIE

Zastanawiasz się jak wyglądają koszty kredytu gotówkowego w Banku Pekao? Zaciągając kredyt na okres 24 miesięcy w kwocie 10 000 zł będziesz musiał oddać łącznie 12 675,74 zł, czyli ponad 2 tysiące złotych odsetek. RRSO ukształtuje się na poziomie 15,35%. Co miesiąc zobowiązanie wobec Banku wyniesie 486,53 zł. W wyliczeniach nie jest uwzględniane ubezpieczenie ani dodatkowe koszty związane z promocją.

Podstawowe informacje o Pekao SA

W 1929 roku rozpoczął działalność Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Jego głównym celem była obsługa Polaków żyjących poza granicami kraju. Także w okresie PRL-u specjalizował się on w obsłudze międzynarodowej. Był pionierem na rynku kart płatniczych. Jako pierwszy w 1991 roku otworzył biuro maklerskie, które wprowadzało na giełdę prywatyzowane spółki. Charakterystyczne logo Pekao SA, czyli żubr pojawił się w roku 1997. Po prywatyzacji spółki w 1998 roku nastąpił debiut banku na warszawskiej GPW. Od 1999 roku akcjonariuszem większościowym jest konsorcjum UniCredito Italiano S.p.A. i Allianz AG. W późniejszym czasie nastąpiło połączenie Pekao SA z częścią Banku BPH SA.

W 2009 roku uznano Bank Pekao SA za najcenniejszą polską firmę. W ciągu lat swego działania instytucja finansowa otrzymała wiele nagród i wyróżnień. W ostatnim czasie uhonorowano go tytułem Bank Roku a także po raz trzeci nagrodą Euromoney za najlepsze usługi finansowania handlu. Grupa kapitałowa Banku Pekao SA zajmuje się factoringiem, operacjami hipotecznymi, doradztwem gospodarczym, leasingiem, transferami gotówkowymi, działalnością deweloperską, pośrednictwem finansowym oraz działalnością maklerską. Pekao SA jest bankiem uniwersalnym, obsługującym wiele grup podmiotów.

Opinie o kredycie gotówkowym w Banku Pekao

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments