Kredyt gotówkowy PKO BP 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 2)

Bank PKO jest największą instytucją finansową w Polsce pod względem kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, rozległości sieci dystrybucji oraz skali działania. Od blisko stu lat obsługuje kolejne pokolenia Polaków. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. PKO BP w roku 2016 otrzymał nagrodę „Bank dla klienta indywidualnego” w konkursie Portfel „Wprost”.

Weź kredyt w PKO BP
PKO BP udziela kredytów gotówkowych oraz pożyczek klientom indywidualnym oraz korporacyjnym. Najbardziej znanym produktem pożyczkowym jest “Mini Ratka”.

Kredyt gotówkowy Mini Ratka w PKO Bank Polski

Bank udziela kredytów i pożyczek gotówkowych na okres od 1 miesiąca do 96 miesięcy (w przypadku konsolidacji możliwość spłaty do 120 miesięcy). Kwota na jaką możemy liczyć waha się w granicach od 1 000 zł do 120 000 zł (wraz z kredytowanymi kosztami). Wnioski można składać w oddziałach banku.

Za pomocą serwisu internetowego iPKO również wypełnimy wniosek a nawet podpiszemy umowę bez konieczności wizyty w placówce. W swoich ofertach PKO BP daje możliwość skorzystania z trzymiesięcznej karencji lub wakacji kredytowych. Preferencyjne warunki kredytów gotówkowych dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Spłata odbywa się w równych ratach. Zobowiązanie nie wymaga zakładania konta w PKO BP.

Oferty kredytów w PKO BP

Inne kredyty i pożyczki gotówkowe w PKO BP

Poza typowymi kredytami gotówkowymi możemy skorzystać także z debetów na koncie do 5 000 zł oprocentowanych od 0%. Czas na spłatę takiego zobowiązania to 30 dni od chwili skorzystania z dodatkowych środków. PKO BP proponuje również kredyt odnawialny, którego umowę możemy zawrzeć przez internet.

Klienci znajdą oferty pożyczek oraz kredytów konsolidacyjnych. Wśród nich są pożyczki od 1 000 do nawet 200 000 zł. Maksymalny okres kredytu konsolidacyjnego to 10 lat, minimalny 1 miesiąc. W ramach tego produktu możemy skonsolidować środki od 1 000 zł do 120 000 zł (wraz z kosztami kredytowania). Z większości ofert banku skorzystamy również przez internet.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w PKO BP

Bank nie wymaga zaświadczenia o dochodach od stałych klientów. Niektóre produkty, przy niskich kwotach są udzielane na podstawie zeznania PIT. Przy innych potrzebne będą zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Instytucja finansowa akceptuje różne źródła dochodu. Podstawą do uzyskania kredytu jest posiadanie aktualnego dowodu tożsamości.

Koszty kredytu gotówkowego w PKO BP – przykładowe wyliczenie

Decydując się na kredyt gotówkowy w banku PKO PB na kwotę 10 000 złotych na 24 miesiące musimy liczyć się z całkowitą kwotą do spłaty na poziomie 13 405,79 złotych. Prowizja od kredytu wynosi 1 490 złotych. Miesięczna rata to 496,49 złotych przy RRSO 17,43%. Powyższe wyliczenia nie uwzględniają kosztów ubezpieczenia oraz dodatkowych produktów, z których skorzystanie zakłada promocja.

Zdolność kredytowa w PKO BP

Zdolność kredytowa każdego przyszłego kredytobiorcy przed otrzymaniem pożyczki jest wnikliwie sprawdzana. PKO BP dokonuje takiej oceny na podstawie dokumentów uzyskanych od wnioskującego i dotyczących źródeł oraz wysokości jego dochodów. Wynik oceny wpływa na kwotę udzielonej pożyczki, może także dyskwalifikować potencjalnego kredytobiorcę. Wykaz potrzebnych dokumentów różni się przy poszczególnych rodzajach produktów.

Podstawowe informacje o PKO BP

Bank PKO BP powstał w roku 1919 pod nazwą Pocztowa Kasa Oszczędności. Rok później zyskał osobowość prawną, jako instytucja państwowa działająca pod kontrolą i gwarancją państwa. W czasie II wojny światowej działał pod zarządem niemieckim. W roku 1945 wznowiono działalność pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności i wprowadzono nowoczesny produkt, jakim był rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy. W roku 1991 oficjalnie pojawiła się Powszechna Kasa Oszczędności- Bank Państwowy, czyli PKO BP.

Weź kredyt w PKO BP
Lata 1991- 2000 są okresem silnego rozwoju instytucji finansowej, w tym czasie został uruchomiony portal oraz oddział internetowy e-PKO, a także Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService SA, swą działalność rozpoczęła spółka PKO TFI SA oraz PKO Leasing SA. W kolejnych latach bank rozwijał swoją działalność na coraz szerszą skalę, świadcząc także usługi w ramach faktoringu. W 2004 roku zadebiutował na giełdzie. W latach 2010-2013 zwyciężył przetarg na obsługę ZUS, stworzył system płatności mobilnych IKO oraz wdrożył ofertę PKO Junior- jeden z pierwszych serwisów na świecie bankowości internetowej dla najmłodszych. Przejął także spółki Nordea BP SA, Nordea Polska TunŻ SA oraz Nordea Finance Polska SA (w 2014 roku nastąpiła fuzja banków). 2014 rok to czas powstania PKO Banku Hipotecznego udzielającego kredytów hipotecznych dla klientów detalicznych oraz emitującego długoterminowe listy zastawne.

W tym czasie nastąpiła ekspansja instytucji finansowej na rynki zagraniczne oraz uruchomienie Wirtualnego Oddziału, w którym możliwa jest sprzedaż produktów oraz obsługa operacyjna bez konieczności wizyty w placówce. PKO BP jest bankiem uniwersalnym, obsługującym różnych klientów. Przez lata swej działalności zdobył wiele nagród i wyróżnień między innymi w rankingu „Gwiazdy Bankowości”, został zwycięzcą w konkursie Portfel „Wprost” w kategorii „Bank dla klienta indywidualnego” oraz nagrodzony w konkursie BIG DATA: Thing Big CEE za podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Ilość nagród i wyróżnień banku jest naprawdę imponująca.

Opinie o kredycie gotówkowym w PKO Bank Polski

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments