Kredyt gotówkowy w PKO BP 2020 – opinie i recenzja

PKO BP jest największym uniwersalnym bankiem w Polsce, który jeszcze w 2015 roku obsługiwał prawie 9 mln klientów. Natomiast w 2018 roku zajął 845 pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie Global 2000 magazynu Forbes. PKO BP może pochwalić się bogatą ofertę produktów dla klientów indywidualnych. Jakie kredyty gotówkowe w PKO BP dostępne są w 2020 roku?

Weź kredyt w PKO BP

Oferty kredytowe w PKO BP

PKO Bank Polski już od 100 lat finansuje potrzeby i marzenia swoich klientów. Co ważne, długi staż i zamiłowanie do tradycji, nie przeszkodziły mu w wyznaczaniu nowych trendów. PKO BP jest liderem innowacyjności, który nie tylko dba o powierzone mu środki, ale także posiada atrakcyjną ofertę kredytową. Od lat, szczególnym zainteresowaniem wśród nowych klientów cieszy się Mini Ratka, która charakteryzuje się niskim oprocentowaniem i szybkim procesem wnioskowania. Może z niej skorzystać każdy, bez względu na to, czy ma konto w PKO BP, czy też nie. Oferta przygotowana jest dla osób, które nie zaciągnęły w nim wcześniej pożyczki lub kredytu. Minimalna kwota pożyczki, jaką można otrzymać w ramach Mini Ratki wynosi 500 zł, natomiast maksymalna 200 tys. zł. Przy czym, okres kredytowania dopasowywany jest indywidualnie i może wynieść od 2 do 12 równych rat, a w przypadku pożyczki konsolidacyjnej nawet do 120 rat.

Decydując się na skonsolidowanie zadłużenia nie tylko ułatwimy sobie jego spłatę, ale również możemy otrzymać dodatkową kwotę w wysokości do 25% tych zobowiązań na nasze dowolne wydatki. Pożyczki przez internet dostępne są także dla wszystkich stałych klientów PKO Bank Polski, którzy również mogą wnioskować o kwoty w wysokości od 500 zł do 200.000 zł. Jednak w przypadku, gdy nie jesteśmy nowymi klientami, musimy liczyć się z wyższym RRSO. Każdy kredytobiorca ma możliwość zawieszenia spłaty trzech rat, czyli skorzystania z tzw. wakacji kredytowych oraz atrakcyjnego pakietu ubezpieczeniowego od zdarzeń uniemożliwiających lub utrudniających spłatę zobowiązania. Tak więc, nie tylko zyskuje on więcej czasu na uzbieranie niezbędnej kwoty, ale też może skorzystać z oferty specjalnej, która wyróżnia się obniżonym oprocentowaniem oraz zredukowaną prowizją.

Koszt kredytu gotówkowego w PKO BP (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Pożyczka w PKO Bank Polski jest atrakcyjnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, którym zależy na pożyczeniu niewielkiej kwoty oraz szybkim uzyskaniu potrzebnych środków finansowych. Kredyt gotówkowy Mini Ratka dostępny jest dla wszystkich klientów banku, zarówno tych nowych jak i stałych. Jednak najbardziej korzystna oferta przygotowana jest dla osób, które decydują się na pożyczkę w PKO BP po raz pierwszy. Dlaczego? Ponieważ prowizja za jej udzielenie wynosi 0%. Również nic nie zapłacimy za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

Co ważne, dla nowych klientów bank przygotował także atrakcyjne oprocentowanie kredytu. RRSO pierwszej pożyczki wynosi bowiem tylko 7,22%. Tak więc przykładowo, za zobowiązanie wysokości 2.000 zł, rozłożone na 3 miesiące (wysokość miesięcznej raty – 674 zł), zapłacimy jedynie 23 zł.

całkowity koszt pożyczki to 23 zł (z ubezpieczeniem 44 zł)

całkowita kwota do zapłaty 2.023 zł (z ubezpieczeniem 2.044 zł)

Oczywiście koszty te wzrosną, gdy zdecydujemy się na ubezpieczenie pożyczki oraz wybierzemy opcję spłaty np. w 12 ratach. Natomiast znacznie więcej zapłacimy, gdy już wcześniej korzystaliśmy z produktów finansowych banku PKO BP. Wtedy to, całkowity koszt pożyczki w wysokości 2.000 zł (przy wysokości miesięcznej raty – 779 zł) wyniesie 337 zł, a całkowita kwota do zapłaty – 2.337 zł (RRSO 157,74%).

Kredyt gotówkowy w PKO BP – jakie warunki?

Z Mini Ratki może skorzystać każdy, bez względu na to, czy ma konto w PKO BP, czy też nie. Jeśli staramy się o Mini Ratkę w wysokości do 23.000 zł, to musimy przygotować wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy. Natomiast gdy interesuje nas wyższa kwota, to wtedy bank będzie wymagał m.in. zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.

Zaś w przypadku pożyczki konsolidacyjnej Mini Ratka, konieczne będzie przygotowanie dokumentów dotyczących wszystkich konsolidowanych kredytów z innych banków. Tak samo jak w przypadku kredytów udzielanych przez inne instytucje bankowe, to czy klient dostanie pożyczkę w PKO BP, czy też nie, w dużej mierze zależy to od jego zdolności kredytowej. W tym celu, kredytodawca nie tylko zweryfikuje jego dochody, ale i sprawdzi historię kredytową w BIK, ponieważ banki mają obowiązek sprawdzania informacji o historii kredytowej swojego każdego kredytobiorcy.

Dlatego też, jeśli nie zbudowałeś dobrej historii kredytowej, a Twoje zarobki nie są najwyższe, to możesz mieć problem z uzyskaniem pożyczki Mini Ratka. Co ważne PKO BP, standardowo akceptuje dochód z umów o pracę (w tym umowy zlecenie, emerytury i renty), natomiast nie aprobuje dochodów z zagranicy.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy w PKO BP?

Aby otrzymać PKO kredyt gotówkowy nie trzeba nawet wychodzić z domu. Ponieważ wniosek można złożyć nie tylko w oddziale lub agencji banku, ale również przez telefon lub internet, a umowę podpisać np. po dostarczeniu dokumentów przez kuriera. Dużym udogodnieniem dla wniosków w aplikacji IKO jest szybka wypłata pieniędzy, która odbywa się nawet w 30 sekund od momentu akceptacji umowy. Ponieważ PKO Bank Polski systematycznie pracuje nad udoskonaleniem procesów sprzedaży pożyczki gotówkowej, niezależnie od kanału dystrybucji.

Wnioskowanie o Mini Ratkę odbywa się w kilku prostych krokach. Pierwszy polega na wypełnieniu wniosku o PKO BP kredyt przez internet w serwisie iPKO lub aplikacji IKO (korzystając z poziomu mobilnej aplikacji, bezpośrednio ze swojego smartfona pożyczkę uzyskamy znacznie szybciej). Jeśli zaś nie jesteśmy stałymi klientami banku, to wtedy można umówić się telefonicznie z doradcą lub też zostawić swoje dane na stronie www banku, gdzie znajduje się specjalny formularz. Jeśli wnioskowanie przebiegnie pomyślnie, to pozostanie nam już tylko sprawdzić warunki i zaakceptować umowę kodem jednorazowym oraz poczekać na przelew.

PKO BP kredyt gotówkowy – zalety, wady

Zalety pożyczki PKO kredyt to:

wysoka kwota pożyczki do 200.000 zł;
szybka decyzja kredytowa (pieniądze na koncie nawet w ten sam dzień);
możliwość przeznaczenia pieniędzy z pożyczki na dowolnie wybrany cel;
3 miesięczne wakacje kredytowe;
możliwość konsolidacji z kwotą dodatkową w wysokości aż 25%
niskie RRSO dla pierwszej pożyczki;
klient nie ma obowiązku posiadania konta w PKO BP;
możliwość otrzymania pożyczki 100% online w serwisie internetowym iPKO, przez aplikację IKO;
preferencyjne warunki dla posiadaczy karty dużej rodziny.

Wady PKO BP kredyt to:

wysoka prowizja i oprocentowanie kredytu dla stałych klientów;
oddziały nieczynne w weekendy;
wysokie wymagania wobec kredytobiorców.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu
Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)
Obsługa kredytu
Przyznawalność kredytu
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu
Oferty kredytowe i ich atrakcyjność
Mini Ratka jest idealną ofertą zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie korzystały z PKO BP kredyt. Ponieważ mogą one liczyć na atrakcyjne warunki przyznania pożyczki, w tym na prowizję za jej udzielenie wynoszącą 0% oraz RRSO 7,22%. Natomiast wszyscy stali klienci mają możliwość rozłożenia spłaty kredytu gotówkowego PKO BP, aż na 96 stałych rat. Co ważne, w razie jakichkolwiek problemów z jego uregulowaniem, istnieje możliwość zawieszenia spłaty zobowiązania nawet na 3 miesiące wakacji kredytowych. Pochwalić należy również przejrzystą i czytelna ofertę, która z pewnością ułatwia podjęcie decyzji.
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
22 maja 2020 15:18

tak niemiłej obsługi, rodem z prl, chyba nie ma żaden inny bank, każda wizyta byłąa stresem, panie w moim oddziale niby się uśmiechają a są wredne jak mało kto, nie chcę mieć z tym bankiem więcej do czynienia