Kredyt gotówkowy w Santander 2020 – opinie i recenzja

Santander jest trzecim największym graczem na polskim rynku, zarówno pod względem aktywów (na poziomie 177 mld zł), jak i pod względem liczby placówek (735 na terenie całego kraju). Jeszcze do niedawna znany był jako Bank Zachodni WBK SA. Jednak od 7 września 2018 roku nastąpiła nie tylko zmiana jego nazwy na Santander Bank Polska, ale i zaktualizowana została jego oferta produktów kredytowych. Jednym z najpopularniejszych jest Szybki Kredyt Gotówkowy. Klienci w ramach kredytu gotówkowego Santander mogą maksymalnie pożyczyć 300.000 zł, przy okresie kredytowania wynoszącym nawet 10 lat.

Weź kredyt w Santander

Oferty kredytowe w Santander Bank Polska

Jeszcze do niedawna, dotychczasowa nazwa banku kojarzyła się większości z nas, z niewielkim bankiem Santander Consumer Bank, który specjalizował się w udzielaniu kredytów samochodowych i gotówkowych. Jednak w 2010 roku hiszpańska grupa Santander wykupiła 70,5% Banku Zachodniego WBK, który formalnie powstał w 2001 roku (w efekcie połączenia Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. i Banku Zachodniego S.A). Od tego czasu Santander Bank Polski za główny cel obrał sobie pomaganie 5 milionom klientów w spełnianiu ich marzeń oraz realizacji planów. Instytucja każdego dnia nie tylko pracuje nad wysokim poziomem jakości swojej obsługi, ale również dzięki najnowszym technologiom stale rozwija swoją ofertę, co czyni ją jeszcze bardziej dostępną.

Bank główny nacisk kładzie na wsparcie klienta w obszarze kredytów i pożyczek skierowanych zarówno do klientów indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i polskich oraz międzynarodowych korporacji. Skorzystać mogą oni m.in. z kredytów hipotecznych, konsolidacyjnych, jak i gotówkowych. Przy czym, wniosek o te produkty można złożyć w placówce banku lub online bez wychodzenia z domu. Każdy klient zyskuje również wygodny dostęp do bankowości elektronicznej, co pozwala mu na bieżąco nadzorować swoje zobowiązania. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Szybki Kredyt Gotówkowy, w ramach którego można pożyczyć nawet 300.000 zł przy maksymalnej okresie kredytowania wynoszącym nawet 120 miesięcy (czyli 10 lat).

Koszt kredytu gotówkowego w Santander (prowizja i oprocentowanie kredytu)

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy w Santander nie trzeba korzystać z innych usług banku. Również sporym udogodnieniem jest to, że klienci chcący uzyskać pożyczkę, mogą wszystkie niezbędne formalności wypełnić online, a potrzebą gotówkę otrzymać w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Jednak należy tu zaznaczyć, że klienci, którzy wybiorą zakup kredytu w bankowości internetowej i mobilnej mogą ubiegać się o szybki Kredyt Gotówkowy w minimalnej kwocie 500 zł, natomiast maksymalnej 92.000 zł, ze spłatą zobowiązania rozłożoną od 3 do 120 miesięcznych rat.

Natomiast jeśli interesują nas kwoty powyżej 92.000 zł, to należy udać się do jednego z oddziałów banku lub też skontaktować się z infolinią (numer: 1 9999). Dopiero wtedy bankowi doradcy zaprezentują wyliczenia i wysokość kredytu gotówkowego Santander o jaki możemy się ubiegać. Przy czym, maksymalnie może to być nawet 300.000 zł również z okresem kredytowania wynoszącym 10 lat. Santander kredyt gotówkowy wyróżnia się także atrakcyjnym oprocentowaniem. Jeżeli chcemy uniknąć wizyt w oddziale banku, to możemy ubiegać się o Szybki Kredyt Gotówkowy online. Wtedy przykładowo, za zobowiązanie wysokości 2.000 zł (RRSO 84,79%) rozłożone na 3 miesiące bez ubezpieczenia (wysokość miesięcznej raty bez – 736.41 zł), zapłacimy 209.23 zł.

całkowity koszt kredytu to wtedy 209.23 zł (z ubezpieczeniem 256.93 zł)

całkowita kwota do zapłaty 2.209,23 zł (z ubezpieczeniem 2.560,93 zł)

Jak widać, koszty kredytu Santander wzrosną, gdy zdecydujemy się na jego ubezpieczenie i opcję spłaty np. w 12 ratach. Warto jednak dodać, że Santander Bank Bank Polska dla wszystkich swoich klientów, polecających wybrany kredyt znajomym, przygotował premie których wysokość zależeć będzie od ilości poleceń.

Kredyt gotówkowy w Santander – jakie warunki?

O kredyt gotówkowy Santander ubiegać może się każdy i to bez względu na to, czy korzystał już wcześniej z usług banku, czy też nie. Dużym udogodnieniem jest to, że wszystkie niezbędne formalności można wypełnić online (jednak wówczas można wnioskować o maksymalną kwotę 92.000 zł), a kwotę z Szybkiego Kredytu Gotówkowego uzyskać w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Ponieważ kredyt gotówkowy Santander cechuje się szybkim procesem wnioskowania oraz minimum formalności. Aby móc ubiegać się o pożyczkę Santander najpierw należy spełnić kilka wymaganych przez bank warunków. Jakich? Po pierwsze, należy być pełnoletnim i posiadać pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych. Ważne jest również, aby mieć stałe i udokumentowane źródło dochodu. Tak samo jak w przypadku innych banków, także w Santander decyzja kredytowa uzależniona jest od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego dokonanego przez ten bank. Aby proces wnioskowania skrócić do minimum, warto już wcześniej przygotować sobie:

dowód osobisty (numer PESEL, serię i numer dokumentu);
adres zamieszkania;
dane aktualnego pracodawcy (jego adres, nazwę telefon kontaktowy, NIP i regon);
wysokość średnich dochodów netto z ostatnich 3 miesięcy;
datę zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania świadczenia emerytalnego, czy renty;
informacje na temat zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz innych zobowiązaniach finansowych.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy w Santander Bank?

Wniosek o kredyt gotówkowy Santander, można złożyć na dwa sposoby. Pierwszym jest udanie się do oddziału banku, gdzie mamy większą szansę uzyskać kwotę kredytu wyższą niż 92.000 zł. Natomiast, gdy interesuje nas niższa suma, to wszystkie niezbędne formalności możemy załatwić online. Wystarczy wówczas zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej, a następnie wejść do zakładki Oferta banku i złożyć wniosek o kredyt gotówkowy Santander. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku, w którym należy określić wysokość zobowiązania jakiego potrzebujemy. Bank po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej przekaże nam decyzję. Jeżeli będzie ona pozytywna, to pozostanie nam już tylko zaakceptować umowę online. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba ani wychodzić z domu, ani podpisywać jakichkolwiek dokumentów. Natomiast po zawarciu umowy pieniądze natychmiast zostaną przelane na nasze konto (oczekiwanie na gotówkę, od złożenia wniosku o kredyt gotówkowy Santander trwa nawet kilka minut).

Kredyt gotówkowy w Santander – zalety, wady

Zalety kredytu gotówkowego Santander to:

wysoka kwota do 300.000 zł;
rozłożenie spłaty zobowiązania nawet na 120 miesięcy;
możliwość otrzymania pożyczki 100% online;
szybka decyzja kredytowa (pieniądze na koncie nawet w kilka minut);
możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolnie wybrany cel;
klient nie ma obowiązku korzystania z innych usług banku;
możliwość skorzystania z ubezpieczenia Spokojny Kredyt;
możliwość spłacenia całości lub całości zobowiązania bez dodatkowych kosztów.

Wady kredytu gotówkowego Santander to:

wysokie wymagania wobec kredytobiorców;
konieczność dostarczenia niestandardowych dokumentów, tak jak np. poświadczone wyciągi bankowe.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Czas oczekiwania na pieniądze z kredytu
Koszty kredytu (oprocentowanie, prowizja etc.)
Obsługa kredytu
Przyznawalność kredytu
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu
Oferty kredytowe i ich atrakcyjność
Kredyt gotówkowy Santander jest atrakcyjną ofertą dla osób ceniących sobie wygodę, ponieważ wszystkie niezbędne formalności związane z jego uzyskaniem można załatwić online. Co ważne, skrócony do minimum jest również czas oczekiwania na przyznanie Szybkiego Kredytu Gotówkowego, gdyż od momentu złożenia wniosku, do przelania pieniędzy na konto może upłynąć zaledwie kilka minut. Wielką zaletą jest nie tylko jego maksymalna wysokość (nawet 300.000 zł), ale i możliwość rozłożenia jego spłaty na 10 lat. Oczywiście, tak samo jak inne produkty finansowe, również kredyt gotówkowy Santander ma swoje wady. Jedną z nich jest z pewnością bardzo ostrożna politykę kredytowania, która dla wielu ubiegających się o kredyt może wiązać się z decyzją odmowną.
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments