Kredyt gotówkowy Santander Consumer 2019 – nasza recenzja i opinie

2.5 /5
(Ocen: 4)

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Na polskim rynku działa od 2001 roku, jednak pod obecną marką znany jest od 2006 roku. Klienci są obsługiwani w 605 placówkach. Kredyt ratalny dostępny jest bezpośrednio w 33 000 sklepach i marketach, a kredyt samochodowy w ponad 1 000 salonach i komisach samochodowych. Dla klientów indywidualnych Santander Consumer Bank przygotował wiele atrakcyjnych kredytów gotówkowych. Czasowe promocje to część strategii banku. Dzięki temu można skorzystać z oferty z zerową marżą lub obniżonym oprocentowaniem.

Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku

Kredyt gotówkowy można otrzymać podczas wizyty w oddziale. Drugim sposobem jest wypełnienie formularza online. Po tej czynności skontaktuje się z nami doradca, który wskaże następne kroki jakie trzeba podjąć. Potwierdzenie tożsamości przy zaciąganiu zobowiązania online odbywa się na podstawie zwrotnego przelewu na symboliczną kwotę 1 zł. W razie wątpliwości możemy zadzwonić na infolinię. Wysokość kredytu gotówkowego to nawet 50 000 zł dla stałych klientów oraz 35 000 zł dla nowych.

Dostęp do środków możemy otrzymać w ciągu 24 godzin przy umowach online oraz w ciągu 15 minut przy umowach zawieranych w oddziale. Oprocentowanie jest stałe, a Bank daje gwarancję jego utrzymania na jednakowym poziomie. Zainteresowane osoby mogą ubezpieczyć kredyt gotówkowy oraz korzystać z pakietu „Pomoc na zawołanie”.

Oferty kredytów gotówkowych w Santander Consumer


Oprocentowanie już od 3,99% dla nowych klientów, dla stałych od 4,99%. Bank nie ujawnia wysokości marży. Sprawdź także ranking kredytów gotówkowych, by na ich tle ocenić ofertę Santander Consumer Bank.

Inne pożyczki i kredyty w Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank oferuje także kredyty samochodowe, ratalne, konsolidacyjne na spłatę wielu zobowiązań, a także pożyczkę udzielaną bez wychodzenia z domu i odwiedzania oddziału. Karty kredytowe dają szybki dostęp do dodatkowych środków oraz umożliwiają dokonywanie zakupów na raty. W ramach Visa Oferta będziemy mogli skorzystać z ofert promocyjnych. To także brak konieczności płacenia odsetek za wykorzystanie limitu na karcie w okresie wskazanym w umowie.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w Santander Consumer Banku

Podstawowe dokumenty wymagane przy zawieraniu kredytu gotówkowego:

  • dowód osobisty
  • zaświadczenie o dochodach (akceptacja wielu źródeł uzyskania dochodu).

Dla obcokrajowców także:

  • karta pobytu z wydanym zezwoleniem na osiedlenie się lub pobyt rezydenta długoterminowego,
  • dokument potwierdzający prawo stałego pobytu lub zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela,
  • karta pobytu lub karta stałego pobytu członka rodziny obywatela.

KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO W SANTANDER CONSUMER BANK – PRZYKŁADOWE WYLICZENIE

Wybierając kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank przy kwocie 10 000 zł, zaciągniętej na 24 miesiące zapłacimy łącznie 12 615,16 zł.  Budżet domowy zostanie obciążony co miesiąc kwotą 479,80 zł. Bank pobierze prowizję- 1 100 zł za udzielenie kredytu gotówkowego. RRSO wyniesie zatem 13,93%. Do powyższych wyliczeń nie są uwzględniane koszty ubezpieczeń oraz innych dodatkowych produktów warunkujących skorzystanie z promocji.

Zdolność kredytowa w Santander Consumer Bank

Wiarygodność kredytobiorcy jest niezwykle ważna dla banku przy udzielaniu kredytów. Analiza wysokości źródeł dochodu to podstawa, która daje obraz możliwości finansowych osoby wnioskującej. Santander Consumer oceniając zdolność kredytową klientów bierze pod uwagę także ich historię kredytową, rzetelność i systematyczność spłat oraz ewentualne zadłużenia. Dlatego osoby solidnie wywiązujące się z poprzednich zobowiązań mogą liczyć na uzyskanie wyższych kwot oraz z reguły na znacznie zmniejszenie ilości niezbędnych dokumentów.

Podstawowe informacje o Santander Consumer Banku

Poprzez nabycie w 2002 roku Bank of America Polska SA rozpoczęto wdrażanie planów działalności w Polsce. Przejmując instytucję finansową zmieniono nazwę na CC-Bank SA z siedzibą w Poznaniu. W 2004 roku przejęto Polskie Towarzystwo Finansowe i zmieniono nazwę na PTF Bank SA, a także po raz kolejny przeniesiono siedzibę, tym razem do Wrocławia. Obecna nazwa funkcjonuje od 2006 roku. Cztery lata później Santander Consumer przejął prawie cały AIG Bank Polska.
Połączenie obu instytucji pod nazwą Santander Consumer Bank SA nastąpiło 1 marca 2009 roku. Bank oferuje głównie kredyty gotówkowe, karty kredytowe oraz kredyty na zakup pojazdów mechanicznych. Instytucja finansowa doceniana jest w wielu kategoriach. W 2016 roku otrzymała 1. Miejsce dla Mistrzowskiego kredytu gotówkowego w rankingu TotalMoney oraz godło Banku Przyjaznego Klientowi. Na przestrzeni lat swej działalności Santander Consumer Bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Opinie o kredycie gotówkowym w Santander Consumer Banku

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments