Kredyt hipoteczny Bank PEKAO 2019 – nasza recenzja i opinie

4.15 /5
(Ocen: 13)

Bank Pekao słynie z prostych ofert odpowiadających na najważniejsze potrzeby swoich klientów. Warto zobaczyć, na jakich warunkach są skonstruowane kredyty hipoteczne tego banku, w tym także kredyt hipoteczny funkcjonujący w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Uwaga! Bank oferuje kredyty w oparciu o Bank Hipoteczny Pekao.

Kredyt hipoteczny w banku Pekao

Kredyt hipoteczny Banku Pekao w złotych polskich pozwoli na sfinansowanie do 90% wartości nieruchomości. Można go przeznaczyć na dowolny cel związany z zakupem lub remontem, czy modernizację różnego rodzaju nieruchomości. Spłacimy nim również kredyt hipoteczny zaciągnięty w innym banku. Okres kredytowania może wynieść do 30 lat.

Bank Pekao proponuje uproszczoną ocenę kredytowanej nieruchomości dla kredytów do 300 tys. zł, bezpłatną promesę ważną 60 dni oraz pomoc eksperta. Daje też możliwość zawieszenia spłaty kredytu na okres do 12 miesięcy w ramach wakacji kredytowych. Kredyt hipoteczny Banku Pekao oznacza obowiązkowe zabezpieczenie w postaci cesji praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Jest dostępny także w walutach obcych: EUR, USD, GBP, NOK i SEK – dla osób, które zarabiają w tych walutach. Jednak w przypadku kredytów walutowych maksymalna kwota wynosi 70% wartości nieruchomości na okres do 20 lat.

Oferty kredytu hipotecznego w banku Pekao

symulacja kredytu hipotecznego w Pekao SA

Jeśli chcesz sprawdzić, ile wyniesie rata miesięczna przy innym wkładzie własnym lub okresie kredytowania, nasza porównywarka kredytu hipotecznego przyjdzie Ci z pomocą.

Koszty kredytu hipotecznego w Banku PEKAO

Pierwszą opłatą, na jaką musimy się przygotować, jest prowizja, pobierana jako opłata za przygotowanie umowy kredytowej. W przypadku posiadaczy Eurokonta w Pekao zapłacimy 1,99%, pozostali kredytobiorcy muszą się liczyć z prowizją o wysokości 2,49% wartości kredytu.

Marża banku ustalana jest indywidualnie, w zależności od wysokości poniesionego wkładu własnego i wartości nieruchomości. Bank dopuszcza możliwość jej negocjacji, a także obniżenia w przypadku dobrania dodatkowych produktów bankowych.

Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1 punkt procentowy – jest to ubezpieczenie pomostowe, obowiązkowe w większości banków. Jedyny sposób na jego ominięcie to ustanowienie hipoteki zastępczej na czas trwania procedury na innej nieruchomości.

Częściowa lub całkowita wcześniejsza spłata kredytu nie powoduje opłat, w przypadku gdy dotyczy do 10%/ 15% kwoty kredytu rocznie. Inaczej wynosi 2% (min. 200 zł). Bank Pekao nie posiada okresu karencji dla wcześniejszej spłaty – bez względu na pozostały okres kredytowania będziemy musieli zapłacić 2% od kwoty, jaka została do spłaty, jeżeli podpisaliśmy umowę do 22 lipca 2017 roku. Po tym terminie 3% przez pierwsze 36 miesięcy.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Pekao S.A.

Aby starać się o kredyt hipoteczny w Pekao należy złożyć wniosek kredytowy wraz z załącznikami. Te ostatnie możemy podzielić na te związane z sytuacją osobistą i majątkową kredytobiorcy (zaświadczenie o dochodach, akty z Urzędu Stanu Cywilnego, promesa zatrudnia od pracodawcy lub dokumenty związanie z prowadzoną działalnością) oraz na te dotyczące nieruchomości (umowa rezerwacyjna lub przedwstępna, odpis z KW, kosztorys budowlany itp.)

Więcej informacji znajdziesz na stronie dokumenty wymagane do kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao Mieszkanie dla Młodych

Biorąc kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego oraz spłatę części kredytu, co powoduje obniżenie wysokości odsetek, a tym samym niższe raty. Dotyczy on zakupu domu lub mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym. Dofinansowanie dostępne jest również w przypadku kredytowania wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej.

Z rządowego programu MdM mogą skorzystać: małżeństwa (młodszy małżonek musi mieć najwyżej 35 lat, chyba że wychowuje min. trójkę dzieci), osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno dziecko, osoby samotne, niebędące w związku małżeńskim i osoby spełniające pozostałe warunki rządowego programu “Mieszkanie dla młodych”. Osoby wychowujące co najmniej trójkę dzieci, nie są objęte wymogiem nieposiadania innej nieruchomości mieszkalnej.

Wysokość kredytu wynosi co najmniej 50% ceny zakupu mieszkania, a minimalny okres kredytowania to 15 lat.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao w ramach programu MDM można przeznaczyć na:

  • kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 (dla osób wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt do 85 m2)
  • kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2
    (dla nabywców wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku
    o kredyt do 110 m2).

Do programu kwalifikują się domy lub mieszkania znajdujące się na terytorium Polski, mające w przyszłości służyć własnym potrzebom mieszkaniowym.

Dofinansowanie wkładu własnego wynosi 10% dla małżeństw bezdzietnych i singli, 15% dla nabywców wychowujących jedno dziecko, 20% dla nabywców wychowujących dwoje dzieci i 30% – w przypadku wychowywania trojga lub więcej dzieci wartości wynikającej z iloczynu powierzchni użytkowej mieszkania (nie mającej więcej niż 50 m2, w przypadku rodzin z przynajmniej trojgiem dzieci – nie więcej niż 65 m2 ) i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej właściwego dla lokalizacji mieszkania (zgodnie z art. 2 pkt 14 Ustawy).

Gdyby w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodziło się beneficjentom trzecie lub kolejne dziecko, można otrzymać dodatkowo 5 % na spłatę części kredytu.

Kredyt hipoteczny Bank Pekao w wysokości 200 tys. zł z okresem kredytowania ustalonym na 30 lat powoduje łączny koszt 369 365,74 zł (odsetki – 169 365,74 zł) w przypadku rat równych. Jedna taka rata przy oprocentowaniu 4,49% wyniosłaby 1012,18 zł. Wybierając raty malejące pierwsza z nich powodowałaby koszt 1 293,64 zł, a ostatnia 557,61 zł. Składałoby się one na łączny koszy kredytu w wysokości 338 203,84 zł (przy wartości odsetek 138 203,84 zł). Jak wyglądają w rzeczywistości koszty kredytu hipotecznego Bank Pekao? O tym przekonasz się korzystając z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego.

Historia Banku Pekao

Bank Pekao swoje korzenie wywodzi od powstałego w 1929 r. Banku Polska Kasa Opieki powołanego z myślą o potrzebach dotyczących usług finansowych 8 mln Polaków żyjących w tamtym czasie zagranicą. Wtedy, jak i w okresie PRL-u, bank specjalizował się w obsłudze międzynarodowych operacji finansowych. Po transformacji ustrojowej Bank Pekao stworzył pierwsze w powojennej Polsce biuro maklerskie. Był on też polskim pionierem, jeśli chodzi o wprowadzenie kart płatniczych.

Charakterystyczny żubr w logo banku pojawił się w 1997 r. po utworzeniu grupy bankowej Pekao. Wkrótce potem rozpoczęła się jego prywatyzacja, która zaowocowała debiutem na warszawskiej GPW w 1998 r. i członkostwem w grupie UniCredit. W wyniku podziału Banku BPH część jego oddziałów została wydzielona do Banku Pekao. Instytucja sukcesywnie zwiększała ofertę bankowości detalicznej, korporacyjnej czy inwestycyjnej.

Bank w ostatnich latach rozpoczął proces przemian wizerunkowych idących w parze z przemodelowaniem dotychczasowej obsługi klientów i rozwijaniu oferty pod kątem innowacyjności. Dlatego stał się on sponsorem największej sportowej imprezy w Polsce – Euro 2012, w którego dzień rozpoczęcia Bank Pekao odświeżył swój znak i barwy.

Działalność Banku Pekao

W skład grupy kapitałowej Banku Pekao wchodzi 14 spółek zależnych i stowarzyszonych z Bankiem Pekao i po jednej spółce pośrednio zależnej i stowarzyszonej. Skupione wokół Banku Pekao zajmują się factoringiem, operacjami o charakterze hipotecznym, transferami gotówkowymi, usługami leasingowymi a także działalnością deweloperską czy pośrednictwem finansowym. To także pierwszy w Polsce po 1945 r. Centralny Dom Maklerski Pekao. Oferuje on produkty i usługi zarówno klientom indywidualnym, jak instytucjonalnym.

Produkty Banku Pekao

Konta osobiste Banku Pekao to rozwiązania przeznaczone dla osób często korzystających z bankowości mobilnej (Eurokonto Mobilne), dokonujących regularnie przelewów i zleceń stałych (Eurokonto Aktywne Plus) i studentów, nie muszących płacić za dostęp do konta internetowego.

Oferta ubezpieczeniowa Banku Pekao zawiera w sobie ubezpieczenie Assistance na wypadek nieprzewidzianych sytuacji czy ubezpieczenia PZU: mieszkaniowe, komunikacyjne i turystyczne.

W Banku Pekao można zaciągnąć Pożyczkę Ekspresową PEX udzielaną na dowolny cel, której ratę można ustalić samodzielnie w zależności od terminu spłaty.

Klienci indywidualni mogą pomnażać pieniądze dzięki funduszom inwestycyjnym, rachunkom oszczędnościowym Dobry Zysk, lokatom, na których samemu można ustalić czas trwania inwestycji czy produktów standaryzowanych, potencjalnie gwarantujących większy zysk niż na lokacie. Oszczędzać w Banku Pekao można od najmłodszych lat na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb, pozwalającym na zapoznanie dzieci ze światem finansów. Kredyt hipoteczny Banku Pekao pozwala sfinansować do nawet 90% wartości nieruchomości.

Bank Pekao oferuje ponadto dostęp do bankowości elektronicznej Pekao 24, przekazów Western Union, usług maklerskich i szerokiej gamy kart kredytowych. W jej skład wchodzą karty standardowe, srebrne, złote, partnerskie przeznaczone dla osób wspierających działania charytatywne czy karta Elastyczna, mająca pozwolić na proste kredytowanie niektórych wydatków.

Klienci korporacyjni otrzymują w Banku Pekao kompleksową obsługę finansową, dzięki czemu uzyskują dostęp do obrotu skarbowymi papierami wartościowymi, finansowania handlu czy wymiany walutowej. Pomoc na każdym etapie biznesowej działalności sprawiła, że Bank Pekao jest największym obecnie bankiem korporacyjnym w Polsce.

Kontakt z Bank Pekao

Infolinia dla klientów: 801 365 365

Infolinia dla klientów z zagranicy: +42 68 38 232

Opinie o kredycie hipotecznym w Banku Pekao

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments