Kredyt hipoteczny Bank Pocztowy 2019 – nasza recenzja i opinie

3.86 /5
(Ocen: 7)

Bank Pocztowy w swojej ofercie posiada produkt stworzony z myślą o osobach chcących zrealizować plan nabycia własnego domu lub mieszkania. Kredyt hipoteczny Banku Pocztowego jest skierowany szczególnie dla osób ceniących przejrzystość i funkcjonalność rozwiązań. Zapoznaj się z propozycją banku, może jest skierowana właśnie dla Ciebie?

Korzystne warunki kredytu mogą uzyskać osoby, które zamierzają aktywnie korzystać z oferty tego banku. Pocztowy daje możliwość przeznaczenia 30% kredytu na dowolny cel, to idealne rozwiązanie dla osób, które oprócz zakupu planują też wykończenie mieszkania lub domu.

Kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym

Kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym można wziąć na dowolny cel, związany z nieruchomością, a więc: zakup działki budowlanej, rekreacyjnej oraz siedliskowej, budowę lub wykończenie domu, remont lub adaptację budynku albo jego części, zakup mieszkania lub domu z rynku wtórnego lub pierwotnego.

Aż do 30% zaciągniętego kredytu można wydatkować na dowolny cel, niezwiązany z kredytem. Jedynym warunkiem jest to, że cel nie może być powiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Kredyt przeznaczyć można na zakup działki (także rekreacyjnej i siedliskowej), budowę lub wykończenie domu, modernizację, rozbudowę i adaptację domu, zakup domu lub mieszkania od dewelopera lub z rynku wtórnego, zakup własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, zakup lub wykup od gminy mieszkania komunalnego lub zakładowego, refinansowanie kredytu.

Oferty kredytów hipotecznych w Banku Pocztowym


Nasza porównywarka kredytów hipotecznych obliczy dla Ciebie koszty kredytu dla innych parametrów.

Koszty kredytu hipotecznego w Banku Pocztowym

Kredyt mieszkaniowy Banku Pocztowego można przeznaczyć nie tylko na zakup i budowę nieruchomości, ale również na przebudowę i remont. Kredyt jest udzielany w złotówkach nawet na okres 35 lat. Jego wysokość może wynieść do 80% wartości kredytowanej nieruchomości (na co najmniej 50 tys. zł). Oprocentowanie kredytu ustalane jest indywidualnie. Marża banku zaczyna się od 1,49%. Jednorazowa opłata prowizji wynosi do 2% udzielonego kredytu.

Korzystając z większej liczby produktów Banku Pocztowego można obniżyć koszty kredytu hipotecznego. Instytucja finansowa chce w ten sposób wynagrodzić aktywnych klientów.

Kredyt hipoteczny Banku Pocztowego może też oznaczać wcześniejszą spłatę kredytu bez dodatkowych kosztów, okres karencji w wysokości nawet 36 miesięcy czy możliwość przeznaczenia kredytu na dowolny cel. W przypadku problemów ze spłatą kredytu warunki spłaty można zmienić, składając stosowny wniosek.

Czy Bank Pocztowy to idealne rozwiązanie dla Ciebie? Sprawdź to w naszym kalkulatorze kredytu hipotecznego!

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Banku Pocztowym

Do wniosku o kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym dołączyć należy zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy oraz inne dokumenty, potwierdzające nasze dochody (umowy, wyciąg z konta, decyzja o przyznaniu emerytury, ostatni odcinek renty itp.). Konieczny jest także dowód tożsamości oraz akty z Urzędu Stanu Cywilnego (akt ślubu, akty narodzin dzieci). Bank będzie wymagał także dokumentów wiążących się z nieruchomością: operat szacunkowy, umowę rezerwacyjną, zdjęcia, plan, kosztorys itp.

Przykładowe koszty kredytu hipotecznego w Banku Pocztowym: marża, prowizja

Kredyt hipoteczny Banku Pocztowego wysokości 200 tys. zł, zaciągnięty na 30 lat spowodowałby w przypadku rat równych łączny koszt kredytu wartości 336 670,08 zł (przy odsetkach wartych 136 670,08 zł). Równa miesięczna rata wynosiłaby przy oprocentowaniu w wysokości 3,78% wtedy 929,64 zł. Gdyby były to raty malejące to całkowity koszt kredytu zamknąłby się w sumie 314 157,26 zł (odsetki wyniosłyby 114 157,26 zł). Pierwsza rata w tym systemie wyniosłaby 1 176,93 zł, ostatnia z kolei 557,28 zł. Kredyt mieszkaniowy Banku Pocztowego jest oprocentowany na 3,78%. Wysokość marży to 2,08% a prowizji to 1 % kredytowanej kwoty. Do momentu ustanowienia hipoteki marża kredytu jest podwyższona o 0,9 punktu procentowego. Wcześniejsza całkowita spłata rat kredytu nie powoduje pobrania żadnej prowizji ze strony banku.

Historia Banku Pocztowego

Bank Pocztowy powstał w 1990 r. jako instytucja rozliczeniowa. Ideą jego utworzenia było dążenie do reaktywacji bankowości pocztowej w Polsce. 8 lat później nastąpił początek przekształcania instytucji w bank detaliczny. Niedługo potem rozbudował swoją ofertę o rozwiązania skierowane do mikrofirm. Stawał się on coraz bardziej nowoczesny – w 2003 r. uruchomiony został pierwszy serwis internetowy Banku Pocztowego, który rozwinął się w serwis bankowości internetowej, najpierw dla klientów detalicznych, później dla instytucjonalnych. Po ponad 25 latach instytucja finansowa dąży do coraz efektywniejszego wykorzystania sieci Poczty Polskiej mającego polegać na uproszczeniu oferty produktowej, procedur czy komunikacji.

Działalność Banku Pocztowego

Bank Pocztowy swoją ofertę kieruje głównie do klientów detalicznych, będących w większości klientami indywidualnymi. Wyróżnikiem banku jest uproszczona oferta, w skład której wchodzą: konto osobiste, różne rodzaje lokat i proste linie kredytowe.

Celem Banku Pocztowego jest bycie wiodącym bankiem detalicznym dla klientów z Polski regionalnej. W tym także małych przedsiębiorstw i instytucji takich jak wspólnoty mieszkaniowe, które mogą skorzystać z transferów pieniężnych, kredytów czy kont oszczędnościowych.

Produkty Banku Pocztowego

Oferta Banku Pocztowego dotycząca kont osobistych jest bardzo prosta. Bliskie Konto Pocztowe z brakiem opłat za jego prowadzenie przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych kartą dołączoną do konta, za minimum 300 zł miesięcznie. Klient banku może dodatkowo liczyć na zwrot do 600 zł rocznie do przyłączeniu do programu “Poczta Pełna Korzyści”. Z kolei Konto 500+ dedykowane jest osobom otrzymującym świadczenia z rządowego programu. W jego ramach do pewnej kwoty zyskuje się oprocentowanie do kilku procent. Klienci Banku mają dostęp do tych kont przez całą dobę dzięki bankowości internetowej Pocztowy 24.

W Banku Pocztowym można skorzystać z szybkich kredytów gotówkowych na dowolny cel. Wysokość raty jest ustalana przez klienta. Bank oferuje także konsolidację wcześniejszych zobowiązań w ramach kredytu konsolidacyjnego.

Bank Pocztowy proponuje swoim klientom karty debetowe i kredytowe, informując szczegółowo o bezpiecznym z nich korzystaniu. Ofertę uzupełniają proste pożyczki, które można otrzymać na poczcie, pożyczki hipoteczne, lokaty z funduszami IPOPEMA. Dodatkowe produkty instytucji finansowej to także lokaty terminowe, na których można oszczędzać od 4 do 36 miesięcy.

Bankowość dla firm w Banku Pocztowym jest skonstruowana na prostych zasadach. To Konto Firmowe i Ekspresowy Kredyt Ratalny bez koniecznych zabezpieczeń rzeczowych od 10 do 200 tys. zł, które można przeznaczyć na potrzeby firmy lub refinansowanie innego kredytu. W skład oferty wchodzi też konto oszczędnościowe w ramach, którego można wypłacać środki bez ryzyka utraty odsetek. Bank wykorzystuje swoja liczbę placówek, oferując przekazy pieniężne Money Gram do ponad 200 krajów.

Kontakt z Bankiem Pocztowym

Infolinia dla krajowych numerów stacjonarnych: 801 100 500

Opinie o kredycie hipotecznym w Banku Pocztowym

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments