Kredyt hipoteczny BOŚ Bank 2019 – nasza opinia i recenzje

4.75 /5
(Ocen: 4)

Bank Ochrony Środowiska w swojej ofercie posiada podstawowy kredyt hipoteczny. W tym banku otrzymamy również preferencyjne kredyty na budowę instalacji fotowoltaicznych lub EKOkredyty z dopłatami z WFOŚiGW na zakup ekologicznych sprzętów do domu. Jak więc widać, instytucja ta nie jest przyjazna naturze tylko z nazwy.

Obecnie BOŚ Bank udziela specjalnych kredytów na domy drewniane, budowane w technologii szkieletowej. Domy takie cechują się dobrymi parametrami i niskimi kosztami eksploatacji, a czas ich budowy jest krótszy, niż w technologii tradycyjnej. W BOŚ Bank można uzyskać hipotekę na taki dom na 35 lat na 90% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku

Standardowy kredyt hipoteczny BOŚ Bank można przeznaczyć na różne cele związane z nieruchomościami. Może to być kupno domu, mieszkania, ale też remont czy kupno działki. W BOŚ Banku okres kredytowania wynosi do 35 lat. Kwota kredytu może stanowić do 90% wartości nieruchomości. Możną ją zwiększyć, a dodatkowe pieniądze przeznaczyć na dowolny cel.

Wysokość marży zostanie obniżona, kiedy kredytobiorca skorzysta z dodatkowego produktu banku np. karty kredytowej, rachunku ROR czy pakietu ubezpieczeń. Osobisty prawnik on-line wyjaśni zawiłości związane z kredytem i rynkiem nieruchomości. Istnieje też możliwość otrzymania do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku.

Oferty kredytów hipotecznych w BOŚ Banku

symulacja kredytu hipotecznego EKOdom w BOŚ Bank

symulacja kredytu hipotecznego w BOŚ Bank

Koszty kredytu hipotecznego w BOŚ Banku

Kredyty hipoteczne w BOŚ Bank rozliczane są ze stopą bazową WIBOR 6M. Wysokość marży zależy od wysokości zaciągniętego kredytu w stosunku do wartości nieruchomości. I tak dla osoby, która pożycza powyżej 80% wartości nieruchomości (max. 90%) marża może wynosić od 2,4 do 2,7%, dla kredytów od 50% do 80% marża wyniesie pomiędzy 2,20-2,50%, dla kredytów od 30% do 50% wartości te wyniosą 2-2,20%, a osoby pożyczające poniżej 30% LtV mogą liczyć na marżę na poziomie od 1,49 do 2%.

Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego wynosi 2% (minimum 300 złotych). Dodatkowo BOŚ Bank pobiera także 200 złotych za przygotowanie promesy kredytowej. Za ubezpieczenie pomostowe na okres, kiedy hipoteka nie jest jeszcze wpisana do księgi wieczystej, marża podwyższona zostanie o 1 punkt procentowy. Jeśli pożyczamy więcej niż 80% wartości nieruchomości, do czasu spłaty brakującego wkładu własnego, marża zostanie podwyższona.

Wcześniejsza spłata kredytu, jeśli nastąpi w przeciągu 3 lat od zawarcia umowy, oznacza dodatkową prowizję rekompensacyjną w wysokości do 3% pozostałej do spłaty kwoty, dla umów zawartych od 22 lipca 2017 roku. Po tym okresie nie musimy się już obawiać dodatkowych kosztów takiej decyzji.

BOŚ Bank ma w swojej ofercie wakacje kredytowe, jednak za każdorazowe wydanie decyzji o zawieszeniu płatności rat zapłacić będziemy musieli 100 złotych. Możemy skorzystać do maksymalnie 3 miesięcy bez rat w roku.

W przypadku kredytu hipotecznego w BOŚ Bank musimy się także liczyć z dodatkowymi opłatami za zmiany w umowie kredytowej: wydłużenie lub skrócenie okresu kredytowania, zmiany rodzaju rat z malejących na równe lub odwrotnie, dopisanie osoby do kredytu itp. Dokładne informacje o wszystkich takich opłatach znajdziemy w Tabeli Opłat i Prowizji. Warto także pamiętać, że BOŚ Bank wymaga od kredytobiorcy obowiązkowego ubezpieczenia nieruchomości, stanowiących zabezpieczenie kredytu, od pożaru i innych zdarzeń losowych.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w BOŚ Bank

Jeśli starasz się o kredyt hipoteczny w BOŚ Banku, będziesz potrzebował odpowiednich dokumentów. Przede wszystkim wypełnić musisz wniosek kredytowy, możesz to zrobić samodzielnie, z doradcą kredytowym lub pracownikiem banku. Konieczny będzie także dowód tożsamości, zaświadczenie o dochodach oraz umowa ze sprzedającym.

Kredyt hipoteczny MDM BOŚ Bank

Kredyt hipoteczny MDM w BOŚ Banku to opcja, w której dofinansowanie wkładu własnego wynosi 10% dla małżeństw bezdzietnych i singli i odpowiednio 15%, 20%, 30% dla osób wychowujących odpowiednio co najmniej jedno, dwoje oraz troje i więcej dzieci. Koszty kredytu można dodatkowo obniżyć uzyskując 5% na spłatę części kredytu w przypadku narodzin lub przysposobienia dziecka w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy Mieszkanie dla Młodych można przeznaczyć na zakup:

  • mieszkania o powierzchni do 75 m2 (lub 85 m2, gdy w dniu złożenia wniosku o kredyt nabywcy wychowują co najmniej troje dzieci);
  • domu jednorodzinnego o powierzchni mniejszej niż 100 m2 (lub 110 m2, jeżeli w dniu złożenia wniosku o kredyt nabywcy wychowują co najmniej troje dzieci).

Nieruchomości mogą być kupione na rynku pierwotnym (od osoby, która wybudowała je w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych) i rynku wtórnym (cena zakupu nie może przekroczyć wartości wynikającej ze wzoru: powierzchnia nieruchomości x średni wskaźnik przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązujący w gminie, gdzie położona jest nieruchomość x 0,9)

Okres kredytowania w przypadku tego kredytu hipotecznego BOŚ Banku wynosi od 15 do 35 lat. Kredyt może pokryć do 90% wartości nieruchomości. Bank oferuje kredytobiorcy osobistego prawnika on-line czy też możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, nawet do 3 miesięcy w roku. Wysokość marży można obniżyć w przypadku skorzystania z dodatkowego produktu banku np. karty kredytowej, rachunku ROR lub pakietu ubezpieczeń.

Obecnie BOŚ ma w swojej ofercie dwa kredyty tego typu:

  • EKOkredyty z dopłatami z WFOŚiGW – przeznaczony dla osób, które planują: montaż paneli słonecznych, przydomową oczyszczalnię ścieków, zakup pompy ciepła, wymiany konwekcyjnego pieca na piec gazowy itp. Do kredytu można utrzymać do 40% wartości pożyczki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).
  • Preferencyjny EKOkredyt PV – na stworzenie przydomowej instalacji fotowoltaicznej. BOŚ Bank wspiera takie inicjatywy,służąc zarówno wsparciem finansowym, jak i pomocą doświadczonych doradców.

Koszty kredytu hipotecznego w BOŚ Bank – przykładowe wyliczenia

Kredyt hipoteczny BOŚ Bank w wysokości 200 tys. zł zaciągnięty na 30 lat powodowałby łączny koszt 336 626,64 zł (odsetki wyniosłyby 136 626,64 zł) w przypadku rat równych. Jedna rata przy oprocentowaniu w wysokości 3,73% i prowizji 2%, wyniosłaby wtedy 923,96 zł. W przypadku rat malejących, łączny koszt kredytu zamykałby się w kwocie 314 673,70 zł (przy odsetkach wartości 114 673,70 zł). Pierwsza rata takiego kredytu kosztowałaby 1168,71 zł, a ostatnia 557,26 zł.

Historia BOŚ Banku

BOŚ Bank powstał w roku 1991. Od samego początku wyspecjalizował się we wspieraniu inicjatyw i działań na rzecz ochrony środowiska. Stopniowo poszerzał swoją ofertę, zarazem skupiając się na doskonaleniu rozwiązań finansowych związanych z rozwojem ochrony środowiska w Polsce. W 1995 r. powstał Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Rok 1997 to dla instytucji finansowej data wypuszczenia jego akcji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Działalność BOŚ Banku

W skład BOŚ Banku wchodzą Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, spółka inwestycyjna, świadcząca usługi dla przedsiębiorców BOŚ Eko Profit. Bank oferuje swoim klientom także dostęp do platformy oszczędnościowo-inwestycyjnej Bossabank.pl. BOŚ Bank stawia w swojej działalności na satysfakcję klienta, zaangażowanie własnych pracowników i ciągłe doskonalenie, widoczne zwłaszcza w aspekcie dbania o ekologię, ale i także finansów klientów. Przejawia się to w oferowanych pożyczkach, lokatach (także eurolokatach), kontach osobistych, oszczędnościach, obniżających rachunki za prąd i wodę.

Produkty BOŚ Banku

Oferta kont osobistych BOŚ Banku zawiera rozwiązania skierowane do beneficjentów programu 500+, osób lubiących oszczędzać czy wymagających klientów, ceniących szeroki pakiet benefitów. To także Konto H20, wprowadzające dziecko klienta w świat finansów, bankowości elektronicznej oraz uczące posługiwania się specjalną kartą debetową.

EKOpożyczka z przejrzystą ratą od kilkunastu złotych od każdego pożyczonego tysiąca ma pozwolić na realizację przekładanych planów. Jeden z jej wariantów pozwala, dzięki refinansowaniu zakupu materiałów ekologicznych, obniżyć rachunki za prąd, wodę czy ogrzewanie.

Osiem różnych wariantów EKOlokaty pozwala wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla klienta. W podstawowym jej wymiarze możną wybrać okres jej trwania i walutę lokaty. Kredyt hipoteczny BOŚ Banku pozwala finansować proekologiczne inwestycje, dzięki specjalnym warunkom, na których jest on skonstruowany.

Bank Ochrony Środowiska promując wartości ekologiczne proponuje stawiającym pierwsze kroki w biznesie bezpłatne konto EKOstarter. BOŚ Bank dla przedsiębiorstw dedykuje systemy bankowości elektronicznej BOŚBank 24 i Boss, nie tylko pozwalające na zarządzanie finansami firmy z każdego miejsca na świecie, ale oferujące dostęp do analiz makroekonomicznych przygotowanych przez nagradzanych w branży ekonomistów Banku.

Ofertę instytucji dopełniają pakiet wyprofilowanych produktów dla organizacji pozarządowych i wspólnot mieszkaniowych takie jak Konto Wspólnota, kredyty z premią ekologiczną dla inwestycji ograniczających zużywanie energii.

Kontakt z BOŚ Bank

Infolinia dla klientów: +48 22 543 34 34 lub 801 355 455

Opinie o kredycie hipotecznym w Banku Ochrony Środowiska

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
23 czerwca 2022 15:42

Korzystne oprocentowanie kredytu hipotecznego oraz mało formalności miła i profesjonalna obsługa jestem zadowolony.

Basia
Basia
1 czerwca 2022 09:31

Właśnie skorzystałam z oferty kredytowej BOŚ Banku. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tej oferty, a także z bardzo miłej i profesjonalnej obsługi.

Tomek
Tomek
25 maja 2022 15:16

Polecam BOŚ, ich EKOlokata jest bardzo w porządku.

Irena
Irena
9 listopada 2021 08:38

Jestem bardzo zadowolona z Boś Banku.. Nie ma równego sobie, jest najlepszy.. Usługi są nie odpłatne i możliwość realizacji w każdym banku. Przelewam, wpłacam i wypłacam pieniądze za darmo co jest dla mnie bardzo ważne. Oczywiści za otwarcie i prowadzenie konta nic nie płace. Bardzo zostałam zaskoczona gdy była pewna niejasność co do umowy : została ona do mnie dostarczona kurierem i za wszystko ten bank ponosił koszty..

Asia
Asia
20 września 2021 20:08

Aktualnie spłacam kredyt hipoteczny w BOŚ i przyznaję z radością, że to był bardzo dobry wybór, którego dokonaliśmy. Raz dwa przebrnęliśmy z mężem przez wszystkie wymagane procedury, tym bardziej, że i nam i bankowi zależało, abyśmy ten kredyt otrzymali i bardzo nam w tym pomagał. Jednocześnie trzeba dodać, że BOŚ oferuje bardzo dobre warunki kredytowe.

Marek
Marek
3 kwietnia 2021 00:08

Jak najbardziej korzystne warunki i okres kredytowania. Otrzymałem bez żadnych problemów.

Hubert
Hubert
10 lutego 2020 11:38

Jeśli chcesz zamieszkać w wymarzonych czterech kątach, polecam Kredyt hipoteczny BOŚ Banku. Jego plusami są : atrakcyjna marża, długi okres kredytowania – aż do 35 lat, kredytowanie nawet do 80% wartości nieruchomości , spłata kredytu w wygodnych ratach – stałych lub malejących, twój osobisty prawnik on-line, atrakcyjne warunki cenowe dla rodzin wielodzietnych. Krótko mówiąc, idealna oferta dla osoby chcącej zamieszkać w swoim własnym mieszkaniu.