Kredyt hipoteczny Citi Handlowy 2019 – nasza recenzja i opinie

4.75 /5
(Ocen: 4)

Oferta produktów Citi Handlowego jest nieustannie poszerzana. W jej skład wchodzą także rozwiązania umożliwiające zakup nieruchomości. Sprawdźcie, jak prezentuje się oferta kredytu hipotecznego jednego z 10 największych banków w Polsce.

Bank oferuje standardowy kredyt mieszkaniowy do 80% wartości nieruchomości, refinansowanie kredytu hipotecznego oraz pożyczkę hipoteczną na dowolny cel. Instytucja finansowa oferuje kwoty kredytu aż do 6 000 000 złotych. Niewątpliwą zaletą banku jest szybki proces udzielania kredytu.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy można wziąć na 80% wartości nieruchomości. Celem kredytu może być budowa lub zakup domu albo mieszkania. Maksymalny okres kredytowania wynosi 30 lat. Bank reklamuje swój produkt między innymi wsparciem ekspertów kredytowych oraz pomocą przy kompletowaniu wniosku.

Za kredytem w Citi Handlowy ma przemawiać także fakt, że wstępną decyzję kredytową poznamy już po 4 dniach. Natomiast ostateczna decyzja ma zostać podana najpóźniej 21 dnia od złożenia kompletnego wniosku. Do kredytu hipotecznego zyskujemy także darmową kartę zniżkową Home Profit.

Oferta kredytów hipotecznych w Citi Handlowy

symulacja kredytu hipotecznego w Citi Handlowym

Jeśli chcesz sprawdzić, jak kredyt hipoteczny w tym banku prezentuje się na tle innych instytucji finansowych, nasza porównywarka kredytów hipotecznych wyliczy to dla Ciebie.

Koszty kredytu hipotecznego w Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy nie pobiera opłat za rozpatrzenie naszego wniosku kredytowego oraz oferuje pomoc w złożeniu wniosku, skompletowaniu dokumentów na temat inwestycji i uzyskania wpisu hipoteki do księgi wieczystej.

Opłata prowizyjna za udzielenie kredytu wynosi od 0% do 4%, zaś marża jest ustalona na poziomie od 1,59% i jest uzależniona od środków zgromadzonych na koncie/lokacie/funduszu inwestycyjnym. Bank nie stosuje ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, za wyjątkiem przypadków klientów mających w Citi Handlowym zdeponowane środki wartości co najmniej 300 tys. zł. Mogą oni mieć obniżony wkład własny.

Citi Bank Handlowy popiera także opłatę w wysokości 2% od kwoty kapitału pozostałego do spłacenia, w przypadku nadpłaty lub szybszej spłaty kredytu w ciągu 3 lat od zawarcia umowy. Potem opłata zostaje zniesiona.

Na wysokość rat i łączne koszty kredytu ma swój wpływ okres kredytowania. Im jest on dłuższy, tym wysokość pojedynczej raty jest niższa. To jednak składa się na wyższy łączny końcowy koszt kredytu. Do każdej spłacanej raty doliczane są bowiem odsetki, co sumarycznie daje większą kwotę odsetek, które płacimy instytucji pożyczającej.

Czas, w którym spłacamy kredyt nie jest wolny od innych, w tym także sporych, wydatków. Dlatego instrumentem pomagającym w spłacie kredytu są wakacje kredytowe i tzw. okres karencji. Jeden, jak i drugi zawieszają spłatę raty. Jednak tylko wakacje kredytowe mogą zawiesić, w zależności od decyzji banku, spłatę całej raty. Karencja w spłacie dotyczy tylko i wyłącznie części kapitałowej. Największą ulgę w skorzystaniu z obydwu ułatwień odczujemy pod koniec okresu kredytowania, ponieważ wtedy, niezależnie od wyboru rodzaju rat, część odsetkowa będzie niższa. Regulacje dotyczące karencji w spłacie i wakacji kredytowych Citi Handlowy każdorazowo zawiera w umowie kredytowej.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Citi Handlowy

Aby starać się o kredyt hipoteczny, warto zgromadzić potrzebne informacje. Szczegółowa lista zależna jest od konkretnej sytuacji: rodzaju nieruchomości, formy zatrudnienia, stanu cywilnego kredytobiorcy. Na pewno potrzebować będziemy wniosku kredytowego, zaświadczenia o dochodach, dowodu tożsamości, umowy przedwstępnej ze sprzedającym, wypisu z Księgi Wieczystej.

Prowizja i marża kredytu hipotecznego w Citi Handlowy

Łączny koszt kredytu na wysokość 200 tys. zł zaciągniętego w ratach równych na okres 30 lat wyniesie 330 749,37 zł (wartość odsetek – 130 749,37 zł). Jedna rata tak skonstruowanego kredytu byłaby kosztem 910,41 zł przy oprocentowaniu wynoszącym 3,61%. Decydując się na raty malejące całkowity koszt kredytu wyniósłby 310 113,15 zł. Pierwsza taka rata byłaby kwotą 1 148,98 zł, a ostatnia byłaby na poziomie 557,20 zł.

Kredyt hipoteczny Citi Handlowego w standardowej ofercie (bez obniżonej marży) jest oprocentowany na 3,61%. Marża byłaby wtedy na poziomie 1,91%, a prowizja to 1,5% kwoty kredytu. Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1,3 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata powoduje dodatkową opłatę wysokości 2% od spłaconej przed terminem kwoty w okresie pierwszych 3 lat. Po tym czasie nie zostaje pobierana prowizja z tego tytułu.

Historia Citi Handlowego

Citi Handlowy wyróżnia się na tle innych banków bardzo bogatą tradycją, która sięga 1870 r. Wtedy został założony z inicjatywy Leopolda Kronenberga przez ówczesne elity finansowe. Bank Handlowy, będąc jednym z najstarszych banków w Polsce i Europie, w szybkim czasie doczekał się filii w innych miastach, także na terenach rosyjskich i niemieckich. Prowadząc obsługę finansową handlu z zachodnią Europą i Rosją, jego ówczesne obroty przewyższały budżet Imperium Rosyjskiego. Po II wojnie światowej jako jeden z nielicznych uniknął nacjonalizacji. Został wtedy głównym korespondentem banków zagranicznych w Polsce, z czasem uzyskując monopol na obsługę polskiego handlu zagranicznego. Po 1989 r. bank utracił go, rozwijając równocześnie szeroką sieć oddziałów i inne oferowane usługi finansowe. Nieco później w Polsce zaczął działalność Citibank. Przed dołączeniem do Citigroup, Bank Handlowy po 60 latach znów pojawił się na giełdzie. Citigroup stała się większościowym udziałowcem banku, co zaowocowało fuzją Citibanku z Bankiem Handlowym w 2001 r. Po sześciu latach nazwa instytucji została zmieniona na Citi Handlowy. W ten sposób klienci banku otrzymali dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

Działalność Citi Handlowego

Grupa kapitałowa Citi Handlowego skupia poza głównym bankiem także spółki Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing oferujące nieklasyczne usługi bankowe i produkty rynku kapitałowego oraz sektora produktów leasingowych. Swoim odbiorcom, będącym członkami różnych grup klientów Citi Handlowy zapewnia stale powiększaną ofertę produktów z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej, transakcyjnej, zarządzania majątkiem czy usług maklerskich. Dostęp do nich klienci uzyskać mogą także dzięki systemowi Citibank Online, dzięki czemu mogą być częścią sieci obecnej w ponad 160 krajach.

Produkty Citi Handlowy

W skład kont osobistych Citi Handlowego wchodzą rozwiązania skierowane zarówno do osób ceniących wygodę i brak opłat za podstawowe funkcje (Citi Priority), ale także wymagających klientów dysponujących dużym kapitałem (Citigold).

Kredyty Citi Handlowego można przeznaczyć na dowolny cel. W skład oferty wchodzą m. in. pożyczka konsolidacyjna czy gotówkowa a także kredyt hipoteczny i Linia Kredytowa, pozwalająca na dostęp do środków czerpanych prosto z konta osobistego.

Produkty inwestycyjne banku to nie tylko fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, produkty emerytalne, ale także wsparcie inwestycyjne i dostęp do analiz rynkowych, wyjaśniających zawiłości finansowe i podających prognozy rozwoju sytuacji.

Karty płatnicze Citi Handlowego są w dużej części darmowe, a jednocześnie punkty zbierane za przeprowadzane transakcje można wymieniać na zniżki u partnerów banku.

Dzięki bankowości internetowej i mobilnej klienci uzyskują łatwy dostęp do ubezpieczeń inwestycyjnych czy oszczędnościowych, mogąc także złożyć wniosek w ramach programu Rodzina 500+.

Firmy i korporacje w Citi Handlowym zyskują dostęp, także dzięki serwisowi CitiDirect, do usług faktoringu, wymiany walut online za pomocą platformy CitiFXPulse, obsługi handlu. To także obsługa w zakresie usług powierniczych, w tym papierów wartościowych, obsługiwanie funduszy unijnych i usługi bankowości międzynarodowej, wykorzystującej fakt, że Citi Handlowy jest częścią globalnej sieci finansowej.

Kontakt z Citi Handlowy

Infolinia dla klientów: +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 2484

Infolinia dla nowych klientów: 1 9009

Opinie o kredycie hipotecznym w Citi Handlowym

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments