Kredyt hipoteczny Credit Agricole 2019 – nasza recenzja i opinie

4.67 /5
(Ocen: 6)

Credit Agricole pozwala swoim klientom podjąć decyzję: wolą zerową prowizję czy niższą marżę? Dodatkowo, wybierając kredyt hipoteczny, możemy także liczyć na bezpłatną, szybszą spłatę kredytu oraz wakacje kredytowe praktycznie co roku.

Bank Credit Agricole akceptuje też dochody z tytułu umowy o pracę na terenie UE oraz zagranicznej emerytury. Dochody zagraniczne mogą zostać uwzględnione jedynie pod warunkiem, że dochód w PLN jest dochodem wyższym niż zagraniczny. To dobra oferta dla par zarabiających w dwóch różnych walutach a starających się o złotówkowy kredyt mieszkaniowy.

Bank wspiera osoby, aktywnie korzystające z innych produktów banku. Wybierając produkty ubezpieczeniowe, Program Systematycznego Oszczędzania, karty kredytowej itp. możemy liczyć na obniżenie marży kredytu mieszkaniowego, a tym samym raty. Standardowy kredyt hipoteczny posiada dwie wersje: z obniżoną marżą lub zerową prowizją.

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole

Kredyt hipoteczny Credit Agricole możesz przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu od dewelopera (na tzw. rynku pierwotnym) lub z rynku wtórnego, nabycie prawa odrębnej własności lokalu w spółdzielni mieszkaniowej lub nabycie własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego. Minimalna kwota kredytu jest określona na poziomie 40 tys. zł., maksymalna zaś zależy od Twojej zdolności kredytowej. Kwota ta może wynosić do 80% wartości nabywanej nieruchomości.

Spłatę zadłużenia kredytobiorca może rozłożyć na okres do 35 lat. Bank daje nam dwa sposoby na obniżenie kosztów kredytu: zerową prowizję lub niższą marżę. Decydując się na wybór któregoś z dodatkowych produktów (ubezpieczenia na życie, karty kredytowej), obniżasz marżę kredytu, a tym samym jego ratę.

Credit Agricole gwarantuje także pomoc swoich ekspertów przez cały okres kredytowania, a także pomoc w wycenie nieruchomości za usługę rzeczoznawcy.

W Credit Agricole możemy także skorzystać z oferty kredytu hipotecznego z MdM. Dzięki rządowemu wsparciu możemy uzyskać aż 30% dopłaty do wkładu własnego. MdM kończy się w 2018 roku, warto więc skorzystać z możliwości.

Oferty kredytów hipotecznych w Credit Agricole

Koszty kredytu hipotecznego w Credit Agricole

Wybierając kredyt hipoteczny w Credit Agricole stajemy przed decyzją: zerowa prowizja i wyższa marża czy prowizja i niższa marża. Marża w tym banku zaczyna się już od 1,80%, stopą bazową, według jakiej naliczane są odsetki, jest WIBOR 3M. W przypadku prowizji – jej wysokość waha się od 0 do 5%. Zwykle jednak bardziej opłacalne obniżenie marży, gdyż opłata ta ponoszona jest przez wiele lat, a prowizja ma charakter jednorazowy. Wyższa marża przy zerowej prowizji opłaca się jedynie, gdy planujemy szybką spłatę kredytu.

Credit Agricole daje możliwość wzięcia wakacji kredytowych, raz do roku, oraz karencji w spłacie kapitału. Kapitałową część spłaty można odroczyć w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego do 12 miesięcy, a z rynku pierwotnego do 36 miesięcy. Kredyt hipoteczny Credit Agricole nie powoduje dodatkowych opłat, jeśli zostanie wcześniej spłacony, niezależnie od tego, kiedy wcześniejsza spłata będzie miała miejsce.

Bank myślącym o nabyciu własnego mieszkania w dalszej perspektywie proponuje Program Systematycznego Oszczędzania. Zadeklarowane w jego ramach wpłaty (min. 500 zł miesięcznie) będą pobierane automatycznie z konta osobistego w okresie od 2 do 5 lat, zależnie od decyzji klienta. W ten sposób będą mogli oni zgromadzić zarówno wkład własny lub zyskać bonusowe oprocentowanie. Program umożliwia nam, tak jak w przypadku kredytu hipotecznego, skorzystanie z wakacji od wpłat, czyli zrezygnowanie z jednej wpłaty bez utraty prawa do wyżej wymienionych bonusów.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Credit Agricole

Wymagane dokumenty do kredytu hipotecznego w Credit Agricole, podobnie jak w innych bankach, to dość długa lista. Jej dokładny skład zależy od sytuacji: rodzaju nieruchomości i otrzymywanych dochodów. Niezbędny jest: wniosek kredytowy, zaświadczenie o dochodach, dokumenty związane z mieszkaniem lub domem. Bank może także wymagać dodatkowych oświadczeń (np. o wolnej od zobowiązań hipotece nieruchomości), kosztorysów, umów oraz zaświadczeń z Urzędu Skarbowego lub Urzędu Stanu Cywilnego. Przygotuj się dobrze do starania się o kredyt, odpowiednio szybko gromadząc potrzebne dokumenty.

Kredyt hipoteczny Credit Agricole Mieszkanie dla Młodych

Program MdM jest kierowany do osób nabywających po raz pierwszy własne lokum. Pozwala on na dofinansowanie ze środków budżetu państwa wkładu własnego oraz dodatkowego wsparcia w formie spłaty części kredytu. Z kredytu z dofinansowaniem skorzystać mogą małżonkowie, osoby samotnie wychowujące dzieci lub single, które to osoby nie posiadały żadnego mieszkania lub domu, ani też nie przysługiwało im spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu i nie mają więcej niż 35 lat. W przypadku małżeństw wiek ten dotyczy młodszego małżonka. Wychowawców co najmniej trójki dzieci nie obowiązuje limit wieku ani konieczność nieposiadania prawa własności do innego lokalu mieszkalnego.

Tak samo jak w przypadku standardowej oferty kredytu hipotecznego można tutaj dostać raz do roku możliwość wakacji kredytowych. Kredytobiorca ma też do wyboru dwie opcje kredytowania: z niższą marżą lub zerową prowizją. Marżę dodatkowo można obniżyć decydując się na któryś z dodatkowych produktów Banku. Wcześniejsza spłata kredytu w ramach programu MdM nie spowoduje w Credit Agricole dodatkowej prowizji i jest możliwa na takiej zasadzie przez cały okres kredytowania. Kredyt może być zaciągnięty w złotych polskich na okres od 15 do 35 lat. Minimalna kwota kredytu musi wynosić min. 50% ceny zakupu nieruchomości i możemy nim sfinansować do 80% wartości nieruchomości.

Wysokość dofinansowania wynosi do:

  • 10% ceny zakupu mieszkania lub domu, w przypadku nie posiadania dzieci,
  • 15% ceny zakupu mieszkania lub domu, kiedy wychowujesz jedno dziecko,
  • 20% ceny zakupu mieszkania lub domu, kiedy wychowujesz dwoje dzieci,
  • 30% ceny zakupu mieszkania lub domu, jeśli wychowujesz min. troje dzieci.

Jeżeli w ciągu 5 lat od daty podpisania aktu notarialnego kredytobiorcy urodzi się lub przysposobi on trzecie lub kolejne dziecko, może starać się o dodatkowe 5% dofinansowania przeznaczone na wcześniejszą spłatę kredytu.

Kredyt można przeznaczyć na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego: o powierzchni do 75 m2 dla mieszkań lub do 100 m2 dla domów; o powierzchni do 85 m2 dla mieszkań, do 110 m2 dla domu, kiedy wychowuje się 3 dzieci. Cena za 1 m2 tych nieruchomości musi mieścić się w limitach cenowych publikowanych na stronach Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i Banku Gospodarstwa Krajowego.

Marża i prowizja kredytu hipotecznego w Credit Agricole

W przypadku rat równych kredyt hipoteczny Credit Agricole spłacany w wysokości 200 tys. zł zaciągnięty na okres 30 lat spowoduje łączny koszt 390 071,65 zł (190 071,65 zł odsetek). Jedna rata takiego kredytu przy oprocentowaniu w  wysokości 4,99% wyniosłaby 1072,42 zł. Wybór rat malejących w tym wypadku spowodowałby łączny koszt kredytu wysokości 352 059,45 zł (152 059,45 zł odsetek). Pierwsza rata kredytu kosztowałaby nas wtedy 1 375,83 zł, a ostatnia 557,83 zł.

Taki kredyt hipoteczny Credit Agricole jest oprocentowany na 4,70% przy marży 3% (mogącej ulec obniżeniu o 0,1 – 1,2 p.p.). Prowizja byłaby wtedy na poziomie 2%. Do czasu ustanowienia hipoteki marża kredytu byłaby podwyższona o 1,2 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu nie powoduje dodatkowej prowizji, niezależnie od momentu, w którym chcemy spłacić pozostałą kwotę kredytu.

Historia Credit Agricole

Geneza działalności Banku Credit Agricole w Polsce sięga powstania Banku Świętokrzyskiego w 1991 r. który potem stał się częścią spółki Lukas S.A. Parę lat później zmienił on nazwę na Lukas Bank. Rozwój banku zaowocował ponadto utworzeniem już w 2000 r. usługi Lukas e-Bank. Po przejęciu instytucji przez francuską grupę Credit Agricole, której historia rozpoczęła się już w XIX w., siedzibę banku przeniesiono z Kielc do Wrocławia. Kolejne lata działalności banku to uruchomienie mobilnej placówki bankowej Lukasmobil, uruchamianie kolejnych centrów kredytowych. W związku z procesem rebrandingu oprócz zmiany nazwy banku przekształcono oddziały bankowe, tak żeby dostosować je do nowej nazwy – Credit Agricole. Ciągle poszerzana oferta produktowa, zwłaszcza kredytowa, spowodowała wzrost liczby klientów do aż 2 mln, którymi są obecnie zarówno korporacje, jak i klienci agrobiznesowi.

Działalność Credit Agricole

W skład Grupy Credit Agricole wchodzą Credit Agricole Bank Polska, Europejski Fundusz Leasingowy, ARC Broker, Credit Agricole Service oraz LUKAS Finanse. Bank Credit Agricole obsługuje różne grupy klientów: sektor MSP, rolników, korporacje a także klientów indywidualnych. Za pośrednictwem banku mogą oni skorzystać z gamy kont osobistych czy firmowych, dbać o swoje oszczędności, korzystać z funduszy inwestycyjnych, różnego rodzaju kredytów lub być wspierani przez Credit Agricole w prowadzeniu transakcji handlowych. Poszerzanie oferty produktowej ma utwierdzać wysoką pozycję na rynku polskich instytucji finansowych, co jest jednym z głównych celów banku.

Produkty Credit Agricole

Oferta Credit Agricole Bank Polska zawiera w sobie parę kont osobistych z zerową opłatą za ich prowadzenie a także te pozwalające nam na oszczędzanie zgromadzonych środków, do których bank dołącza różnego rodzaju karty płatnicze, czy też z dedykowanym ekspertem.

Kredyty Credit Agricole można przeznaczyć nie tylko na klasyczne cele, jak zakup mieszkania (w skład którego wchodzą na remont, działkę czy refinansowy) lub samochód. Dzięki nim sfinansujesz także takie rzeczy, jak koszt wyrobienia prawa jazdy.

Klient banku ma do wyboru pakiet lokat i rachunków oszczędnościowych, także w walutach obcych. Może on również skorzystać z funduszy inwestycyjnych Amundi i Credit Agricole. W ramach specjalnego pakietu może on podzielić swoje środki, część umieszczając na lokacie, a drugą cześć inwestując w subfundusz inwestycyjny.

Ofertę ubezpieczeniową Credit Agricole tworzą 4 pakiety: na życie i zdrowie, ochrona majątkowa na co dzień, do kredytów gotówkowych i kart kredytowych, do kredytów hipotecznych.

Oferta skierowana do biznesu to konta Solista, Symfonia i Sonata przeznaczone do klientów będących na różnych etapach prowadzenia swojej działalności. Mają oni także dostęp do lokat, rachunków oszczędnościowych, kredytów, tak inwestycyjnych jak i na finansowanie bieżącej działalności. Credit Agricole kieruje też rozwiązania specjalnie zaprojektowane dla rolnictwa – konto AGRICOLE czy instrumenty pozwalające oszczędzać i inwestować zgromadzone środki.

Kontakt z Credit Agricole

Infolinia dla klientów z zagranicy i komórek: 48 71 35 49 009

Opinie o kredycie hipotecznym w Credit Agricole

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments