Kredyt hipoteczny Deutsche Bank 2018 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 2)

9 listopada 2018 roku wydzielona część Deutsche Bank Polska S.A. została przeniesiona do Santander Bank Polska S.A. (wcześniej Bank Zachodni WBK S.A.). Posiadacze kredytów walutowych będą dalej obsługiwani przez Deutsche Bank Polska. Kredyty hipoteczne w złotówkach będą teraz prowadzone przez Santander Bank Polska S.A. 

Deutsche Bank Polska należy do międzynarodowej grupy Deutsche Bank. Swoje funkcjonowanie w Polsce zaczął ponad 25 lat temu. Aktualnie oferta Banku skierowana jest do klientów korporacyjnych a także różnego rodzaju instytucji i sektora publicznego.
Za cel stawia sobie sukces finansowy swojego klienta, możliwy do osiągnięcia, dzięki rzetelnym i fachowym analizom ekspertów Deutsche Banku.

Kredyt hipoteczny w Deutsche Bank

Deutsche Bank Polska nie udziela od 9 listopada kredytów hipotecznych w związku z przeniesieniem wydzielonej części do Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK).  Od 20 sierpnia 2018 Deutsche Bank zrezygnował z udzielania kredytów w obcej walucie. Jeśli jednak jesteś zainteresowany kredytem mieszkaniowym sprawdź poniższe oferty w Santanderze lub przejdź do naszej porównywarki!

Przed transferem części Deutsche Banku minimalna kwota dla kredytu hipotecznego w złotówkach wynosiła 20 tys. zł. Pokrywał on do 90% wartości nieruchomości. W przypadku budowy domu systemem gospodarczym udział kapitału własnego powinien wynosić min. 20% kosztów budowy, a jeśli działka jest własnościowa, to jej wartość może być wliczana jako kapitał własny. Kredyt można było przeznaczyć także na spłatę kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku.

Okres spłaty dla wszystkich tych kredytów wynosił maksymalnie 35 lat. 30% kredytu można było  przeznaczyć na dowolny inny cel. Nie więcej niż 100 tys. zł.

Oferty kredytów hipotecznych w Deutsche Bank

W związku z przeniesieniem części produktów oferowanych przez Deutsche Bank do Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) zobacz ofertę kredytów mieszkaniowych dla klientów Santandera!

Koszty kredytu hipotecznego w Deutsche Bank

db Kredyt Mieszkaniowy pozwala sfinansować aż do 90% wartości nieruchomości. Deutsche Bank dla kredytów z obniżonym wkładem własnym na czas spłaty brakującej części stosuje podwyższenie marży o 0,2%. W przypadku marży kredytu to zaczyna się ona od 1,80%. Osiągnięcie jednak takiej stawki zależy od skorzystania z innych ofert banku, w tym przypadku z Pakietu Inwestycyjno-Ubezpieczeniowego. Dla osób, które zamierzają skorzystać z podstawowego pakietu marża wyniesie od 2,90 do 3,30%. Bank, decydując o wysokości marży, bierze pod uwagę dwa czynniki: wysokość wkładu własnego oraz źródło dochodu. Lepsze warunki czekają na osoby z umową o pracę lub freelancerów niż przedsiębiorców. Decydując się na Pakiet Standardowy, zgadzamy się także na korzystanie z konta bankowego oraz karty kredytowej.

By skorzystać z zerowej prowizji należy zdecydować się na jeden z pakietów: Ubezpieczeniowy, Inwestycyjny, Ubezpieczeniowo-Inwestycyjny. W Pakiecie Standardowym wynosi ona 2%.

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami. W Deutsche Banku dla umów zawartych od 22 lipca 2017 roku wynosi ona 2% kwoty udzielonego kredytu i jest pobierana jedynie w przypadku spłaty w ciągu pierwszych 36 miesięcy trwania umowy.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Deutsche Bank

Bank akceptuje dokumenty w języku polskim, dopuszcza także oryginały po angielsku i niemiecku, należy to jednak skonsultować z pracownikiem banku. Oprócz wniosku kredytowego wymagane są zawsze: dowód tożsamości, dokumenty potwierdzające zarobki, zaświadczenia związanie z nieruchomością.

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank Mieszkanie dla Młodych

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank Polska w ramach programu MDM można przeznaczyć na:

  • kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 (dla osób wychowujących min. troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt metraż wynosi do 85 m2);
  • kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2
    (dla osób wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku
    o kredyt- do 110 m2);
  • nieruchomość położoną na terenie Polski;
  • nieruchomość, której cena zakupu nie przekracza ceny za 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych ustalanych przez wojewodów z zastosowaniem określonego mnożnika: 1,1 dla rynku pierwotnego i 0,9 dla rynku wtórnego (limity cen metra kwadratowego publikowane w BIP).

O kredyt w ramach programu MdM mogą się ubiegać osoby w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego z małżonków), małżeństwa oraz single, które nigdy nie posiadały prawa własności do lokalu mieszkalnego lub jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Dofinansowanie wkładu własnego wynosi: 10% dla małżeństw bezdzietnych i singli, 15% dla nabywców wychowujących jedno dziecko, 20% dla osób wychowujących dwoje dzieci, 30% w przypadku wychowywania trojga lub więcej dzieci wartości wynikającej z iloczynu powierzchni użytkowej mieszkania (nie więcej jednak niż 50 m2; w przypadku rodzin z przynajmniej trojgiem dzieci – nie więcej niż 65 m2 ) i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej właściwego dla lokalizacji mieszkania.

Koszty kredytu hipotecznego Deutsche Bank – przykładowe wyliczenia

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank wartości 200 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 30 lat spowoduje łączny koszt kredytobiorcy w wysokości 332 218,75 zł (odsetki – 132 218,57 zł) w przypadku wyboru rat równych. Jedna rata równa przy oprocentowaniu w wysokości 3,72% wynosiłaby wtedy 922,83 zł. Łączny koszt kredytu w przypadku raty malejącej wyniósłby 310 376,99 zł (odsetki – 110 376,99 zł). Pierwsza kwota raty kredytu na takich warunkach wyniosłaby 1 167,06 zł, a ostatnia 557,25 zł.

Koszty kredytu hipotecznego Deutsche Bank Polska to oprocentowanie równe 3,72%. Marża takiego kredytu to 2,02% kwoty kredytu. Prowizja Deutsche Bank może wynieść 0%, kiedy skorzystamy z tzw. Hipo Pakietu, czyli z konta osobistego banku z wpływami kwot co najmniej w wysokości określonej w umowie kredytu, karty kredytowej oraz produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego z linii db Inwestuj w Przyszłość lub ubezpieczenie na życie. Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1,2 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu skutkuje opłatą w wysokości 2% od spłaconej przed terminem kwoty w ciągu pierwszych 3 lat kredytowania.

Historia Deutsche Bank

Największy bank niemiecki jakim jest Deutsche Bank AG powstał w 1870 r. Wynikiem poszerzania swojej działalności na nowych rynkach było dotarcie w 1995 r. do Polski. Spółka początkowo funkcjonowała w Polsce jako dwa osobne banki – Deutsche Bank Polska, obsługujący klientów indywidualnych, firmowych oraz korporacyjnych i Deutsche Bank PBC.

Decyzją zarządu głównego banku z siedzibą we Frankfurcie połączono obydwa działające banki. W ten sposób mógł powstać bank uniwersalny, obsługujący wszystkie grupy potencjalnych klientów. Wraz z rozwojem banku na polskim rynku zaczął on otrzymywać liczne nagrody choćby w kategorii bankowości prywatnej, będąc także docenianym za udzielane kredyty gotówkowe.

Działalność Deutsche Bank

Deutsche Bank Polska obsługuje klientów indywidualnych, biznesowych i korporacyjnych, zapewniają im profesjonalne doradztwo oparte na wieloletnim doświadczeniu. Pierwszej i drugiej kategorii klientów Deutsche Bank Polska daje dostęp do szerokiej oferty produktów i usług takich jak: transakcje finansowe, depozyty i produkty para-depozytowe, fundusze i produkty ustrukturyzowane, rozwiązania emerytalne i kredyty gotówkowe sprofilowane wedle potrzeb klientów. Deutsche Bank Polska obsługuje największe firmy i instytucje finansowe zapewniając im instrumenty sprawnego zarządzania finansami, przechowywanie, rozliczanie i obsługę płatności w oparciu o papiery wartościowe.

Produkty Deutsche Bank Polska

W Deutsche Bank Polska można wybierać spośród około 10 różnych rodzajów konta. To konta dla osób korzystających z bankowości internetowej z możliwą darmową kartą do konta. To też konta dla osób małoletnich, kredytobiorców, inwestorów, osób gromadzących oszczędności, klientów dokonujących transakcji w różnych walutach czy beneficjentów programu 500 plus.

Dzięki platformie inwestycyjnej db Navi klient Deutsche Banku zarządza swoimi inwestycjami, przegląda bazę funduszy i na tej podstawie może stworzyć własną strategię inwestycyjną.

DB Polska oferuje także dostęp do kart kredytowych wyposażonych w dodatkowe usługi typu assistance czy concierge oraz ofertę dostępnych przy nich rabatów.

Dostęp do biura maklerskiego i jego analiz w formie wykresów podanych w przejrzystej formie można uzyskać na telefon, a dzięki opcji powiększania można zobaczyć każdy detal od początku giełdowej sesji.

Deutsche Bank oferuje usługi Transakcje Today na polu rynku walutowego, lokaty z różnymi okresami ich trwania, kredyty hipoteczne, konsolidacyjne i gotówkowe na dowolny cel. DB Polska zapewnia dostęp do ubezpieczeń, w kraju i zagranicą, także prawnych, na wypadek sytuacji, w których potrzebna jest pomocy prawnej.

Klienci Private Banking DB Polska zostają obsługiwani przez dwóch ekspertów: od inwestycji kapitałowych i usług bankowości prywatnej oraz w dziedzinie kredytów, ubezpieczeń i transakcji.

Bank doradza klientom firmowym i korporacyjnym przy emisji pożyczek i akcji, pozyskiwaniu kapitału, jego wprowadzaniu na giełdę czy też finansowaniu udziałów kapitałowych w ten sposób mając udział w tworzeniu długoterminowych planów finansowych swoich klientów.

Kontakt z Deutsche Bank

Infolinia dla klientów indywidualnych i biznesowych: 801 18 18 18 lub +48 12 625 80 00 lub +48 500 919 000

Infolinia dla klientów korporacyjnych: +48 22 579 9000

Opinie o kredycie hipotecznym w Deutsche Bank

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments