Kredyt hipoteczny Getin Bank 2019 – nasza recenzja i opinie

3.4 /5
(Ocen: 5)

Getin Bank to instytucja dbająca o wysoki poziom bezpieczeństwa swoich klientów. Dotyczy to także kredytów hipotecznych, w skład których wchodzi rozwiązanie działające w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Może to właśnie ta propozycja okaże się dla nas najkorzystniejszą.

Najbliższy nabór w programie MdM zacznie się 2 stycznia 2018 roku. Jeśli planujesz zakup mieszkania w tym terminie, sprawdź, czy nie spełniasz założeń programu. Możesz zyskać aż do 30% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny MdM w Getin Banku

Kredyt hipoteczny w Getin Banku można uzyskać maksymalnie na 35 lat aż do 90% wartości nieruchomości. Bank udziela kredytów w złotówkach. Obecnie w instytucji finansowej można zaciągnąć jedynie kredyt ze wsparciem z programu MdM.

Aktualnie Getin Bank nie prowadzi akcji kredytowej, nie ma więc możliwości skorzystania ze standardowego kredytu hipotecznego. Jeśli jesteś kredytobiorcą Getin Banku, skorzystaj z podanego niżej kontaktu, by umówić się ze swoim opiekunem.

Oferty kredytów hipotecznych w Getin Banku

Aktualnie Getin Bank zawiesił udzielanie kredytów hipotecznych. Jeżeli chcesz poznać konkurencyjną ofertą sprawdź nasz ranking kredytów hipotecznych.

Koszty kredytu hipotecznego w Getin Bank

W przypadku kosztów kredytu hipotecznego w Getin Bank, najważniejszym aspektem jest oprocentowanie. Składa się na nie stopa bazowa, w przypadku Getin Bank – Wibor 3M, oraz marża, czyli suma, jaką bank zarabia na pożyczce. Bank nie ujawnia wysokości oferowanej klientom marży oraz prowizji za udzielenie kredytu.

Za wydanie promesy kredytowej zapłacimy 500 złotych. Do momentu aż zostanie ustanowiona hipoteka marża zostaje podwyższona o 2 punkty procentowe. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu powodowałaby opłatę 5% od spłaconej przed terminem kwoty w okresie 1 roku, 4% w ciągu 2 latach, 3% po 3 latach, 2% po 4 latach, 1% w okresie 5 lat od momentu uruchomienia kredytu. Po 5 latach bank nie pobiera opłaty od wcześniejszej spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny Getin Bank Mieszkanie dla Młodych

Getin Banku Mieszkanie dla Młodych to rozwiązanie skierowane do osób marzących o pierwszym własnym domu lub mieszkaniu. W ramach rządowego programu można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego. Jego okres kredytowania może wynieść do 35 lat, a finansowana wartość nieruchomości może wynosić do 90%. Nabywana nieruchomość musi znajdować się na terenie Polski, a dofinansowanie otrzymują kredyty w złotówkach.

Aby skorzystać z dofinansowania nie można było wcześniej być właścicielem nieruchomości przeznaczonej na cele mieszkalne. Wymóg ten nie dotyczy osób/rodzin z min. trojgiem dzieci.

Powierzchnia nieruchomości nie może przekroczyć 75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 100 m2 dla domu jednorodzinnego (jest to 85 m2 dla lokalu mieszkalnego i 110 m2 dla domu jednorodzinnego w sytuacji, gdy w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie nabywca wychowuje przynajmniej troje dzieci spełniających warunki, o czym mowa w Ustawie MdM.

Dofinansowanie wkładu własnego, o które możesz się ubiegać w ramach programu wynosi:

  • do 10% ceny nieruchomości dla nabywców mieszkania lub domu, którzy nie posiadają dzieci;
  • do 15% ceny nieruchomości dla nabywców wychowujących jedno dziecko;
  • do 20% ceny nieruchomości dla nabywców wychowujących dwoje dzieci;
  • do 30% ceny nieruchomości dla nabywców, którzy wychowują troje lub więcej dzieci.

Ponadto, jeżeli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodzi Ci się lub przysposobisz trzecie lub następne dziecko, możesz starać się o dodatkową kwotę na spłatę części kredytu w wysokości 5%.

Z dopłaty można skorzystać jeżeli:

  • jest się w związku małżeńskim, osobą samotnie wychowującą dzieci lub niepozostającą w związku małżeńskim;
  • ma się max. 35 – lat (nie dotyczy to wychowawców min. trójki dzieci;
  • wniosek zostanie złożony do końca roku kalendarzowego, w którym młodszy wnioskodawca ukończy 35 lat (nie dotyczy osób z co najmniej trojgiem dzieci).

Prowizja i marża kredytu hipotecznego Getin Banku

Kredyt hipoteczny Getin Banku wysokości 200 tys. zł z 30-letnim okresem kredytowania generowałby całkowity koszt wartości 365 669,54 zł (odsetki – 165 669,54 zł). Równa rata przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania w wysokości 4,98% wynosiłaby 1 015,75 zł. Wybór rat malejących spowodowałby łączny koszt kredytu na poziomie 335 976,67 zł (odsetki – 135 976,67 zł). Pierwsza taka rata wynosiłaby 1 308,89 zł. Ostatni spowodowałby koszt wysokości 557,65 zł.

Kredyt hipoteczny MdM Getin Banku jest oprocentowany na 4,55%. Marża wyniosłaby wtedy 2,82%, a prowizja banku 4%.

Historia Getin Bank

Korzenie Getin Banku sięgają Górnośląskiego Banku Gospodarczego, który powstał w 1990 r. Getin Holding akcje banku przejął od Banku BPH, który był jego ostatnim udziałowcem. Ten fakt nastąpił w roku 2004. W tym też roku nowopowstały Getin Bank przejął Bank Przemysłowy i Wschodni Bank Cukrownictwa, którego licencja i kapitały posłużyły do budowy Noble Banku. To z nim Getin Bank połączył się w 2010 r., tworząc instytucję finansową pod nazwą Getin Noble Bank. Sam Getin Bank w jej ramach zajmuje się bankowością detaliczną. Okres ten jest także czasem rozwoju na polu bankowości internetowej, ponieważ wtedy powstaje serwis Getin Online. W 2013 r. ogłoszona została nowa strategia Getin UP, zakładająca osiągnięcie przez instytucję statusu banku łączącego uniwersalność z innowacyjnością.

Działalność Getin Banku

W skład grupy kapitałowej Getin Noble Banku wchodzi 6 spółek, w tym Getin Bank zajmujący się bankowością detaliczną. Noble Bank zajmuje się Private Bankingiem, Noble Funds tworzeniem i zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, zaś Noble Securities to dom maklerski zapewniający kompleksową obsługę najróżniejszych inwestycji. Skład grupy kapitałowej uzupełniają Noble Concierge, zapewniający kompleksową obsługę klienta, oraz Getin Leasing, udzielający finansowania w postaci leasingu operacyjnego i finansowego. Getin Bank chcąc wyróżniać się przemyślanymi rozwiązaniami i aktywnym podejściem do finansów osiągnął dzięki temu pozycję 2. największego polskiego banku.

Produkty Getin Banku

Oferta kont osobistych Getin UP jest skonstruowana w prosty sposób. Wystarczy otworzyć rachunek przez Internet, a zyskuje się bezpłatne przelewy czy karty do konta i całodobowy dostęp do bankowości elektronicznej.

Oszczędności możesz trzymać w Getin Banku na kontach oszczędnościowych, z jasno określonym celem lub też bez takowego. Poza tym bank proponuje klientom lokaty terminowe, walutowe, z rosnącym oprocentowaniem a także e-lokaty. Klient sam decyduje o okresie trwania lokaty i ilości zgromadzonych na niej pieniędzy.

Propozycje kredytowe to rozwiązania skrojone na miarę potrzeb różnych grup klientów: od nabywających samochód lub mieszkanie, przez osoby z wcześniejszymi zobowiązaniami do emerytów i rolników.

Karty płatnicze Getin Banku to nie tylko klasyczne karty debetowe i kredytowe, ale też dostęp do płatności zbliżeniowych za pomocą czytnika umieszczonego na karcie. Studenci w Getin Banku znajdą legitymację z zapisaną na niej kartą płatniczą.

Ofertę produktową Getin Banku dopełniają ubezpieczenia i fundusze inwestycyjne z różnymi poziomami ryzyka. Bankowość prywatna Noble Banku to spersonalizowane rozwiązania, mające zapewnić najwyższy poziom komfortu wśród klientów najzamożniejszych.

Oferta skierowana do firm ma na uwadze korporacje, startujące biznesy a nawet przedstawicieli wolnych zawodów, zapewniając im dostęp do kredytów, faktoringu, kart, ubezpieczeń czy produktów skarbowych. Z kolei w skład pakietu rozwiązań dla sektora publicznego wchodzą rachunki dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, kredyty oraz kompleksowa obsługa jednostek samorządu terytorialnego, spółek komunalnych i szpitali.

Kontakt z Getin Bankiem

Infolinia dla połączeń z telefonu stacjonarnego lub komórkowego: 197 97

Infolinia dla połączeń z zagranicy: +48 32 604 30 01

Opinie o kredycie hipotecznym w Getin Bank

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments