Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski 2019 – nasza recenzja i opinie

4.8 /5
(Ocen: 5)

ING Bank Śląski to instytucja stawiająca na rozwój – swój oraz klientów, którzy zdecydowali się powierzyć własne finanse bankowi, którego symbolem jest lew. To piąty największy bank w Polsce pod względem wartości aktywów. Zajmuje też dość wysokie 8. miejsce, jeśli chodzi o liczbę placówek. Bank stara się być miejscem przyjaznym dla klientów, ale i swoich pracowników.

W ofercie instytucji finansowej znajdziemy standardowy kredyt hipoteczny oraz pożyczkę hipoteczną. Bank stawia na nowoczesność – większość formalności przy staraniu się o kredyt można załatwić telefonicznie i za pomocą internetu. Dopiero podpisanie umowy następuje w bankowej placówce.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski może być przeznaczony na finansowanie zakupu domu, mieszkania, działki budowlanej, budowę domu. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 35 lat. Minimalna kwota kredytu to 70 tys. zł. Bank zapewnia spłatę kredytu w dwóch rodzajach rat – malejących lub stałych. Kredyt finansuje do 80% wartości nieruchomości.

Zakup mieszkania, dzięki kredytowi hipotecznemu ING Bank Śląski poza możliwością składania wniosku online i telefonicznej pomocy eksperta, umożliwia dostęp do serwisu Navidom, w którym można znaleźć mieszkanie dla siebie, a także informacje o bliskości sklepów czy innych punktów usługowych.

Klient może wybrać spośród kredytów zawierających prowizję banku lub też nie. Warunkiem takiego wyboru jest posiadanie i deklaracja miesięcznych wpływów wartości min. 2 000 zł. Wtedy w zależności od wyboru zmianie ulega wysokość oprocentowania kredytu. Obniżenie prowizji przydaje się na początku kredytowania, natomiast niższa marża oznacza dla kredytobiorcy obniżenie wysokości rat w całym okresie kredytowania.

Oferty kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim

Jesteś ciekaw, jak oferta ING Banku Śląskiego prezentuje się na tle konkurencji? Zobacz nasz ranking kredytów hipotecznych i wybierz produkt, który zaoferuje Ci najkorzystniejsze raty.

Koszty kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim

Obecnie ING Bank Śląski ma 3 różne oferty kredytu hipotecznego. W wersji podstawowej marża wynosi 2,5 %, a prowizja 1,9%. W przypadku propozycji z zerową prowizją, marża wyniesie 2,4%, ale dodatkowo musimy się zobowiązać do stałych wpływów na konto bankowe w tej instytucji. Najkorzystniejszą ofertą jest opcja z obniżoną marżą, prowizja wyniesie nas wtedy 1,9%, ale marża spadnie do 2,1%. Podobnie jak w poprzedniej propozycji – musimy zdecydować się na konto bankowe i regularne wpływy na nie. Oprocentowanie jest zmienne, stopa bazowa jest oparta o WIBOR 6M.

Obniżenie marży możemy także osiągnąć dzięki ofercie “lekka rata”. W przypadku prowizji z niższej stawki na poziomie 1,1% skorzystać mogą osoby, które korzystają w ING Bank Śląski z Private Banking lub Wealth Management.

Do czasu ustanowienia hipoteki podwyższona zostaje marża kredytu o 0,05 punktu procentowego Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata powoduje opłatę wartości 2% od spłaconej przed terminem kwoty dla umów zawartych do 22 lipca 2017 roku. Prowizja rekompensacyjna nie jest pobierana po 5 latach od zawarcia umowy. Bank nie pobiera prowizji od wcześniejszej spłaty w przypadku umów zawartych po 22 lipca 2017 roku.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski stosuje uproszczoną formę weryfikacji dla osób, które otrzymują wynagrodzenie na konto w tym banku. Jeśli zdecydujesz się na takie posunięcie, nie będziesz musiał dostarczać zaświadczenia o dochodach. Bank nie wymaga także umowy przedwstępnej ze sprzedającym – wystarczą mu dane z wniosku kredytowego. Instytucja finansowa jako jedyna w Polsce akceptuje wniosek (wraz ze skanami dokumentów) przesłany online. Dopiero przy podpisywaniu umowy kredytowej musimy okazać dokumenty do wglądu.

Przykładowe koszty kredytu hipotecznego ING Bank Śląski

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski w wysokości 200 tysięcy zł z 30-letnim okresem kredytowania w ofercie z niższą marżą spowoduje łączny koszt 343 813,73 zł (przy 143 813,73 zł części odsetkowej) w przypadku rat równych. Jedna taka rata przy oprocentowaniu w wysokości 3,91% wyniosłaby wtedy 944,48 zł. W przypadku rat malejących łączny koszt kredytu wyniósłby 319 814,52 zł (przy wysokości odsetek wartości 119 814,52 zł). Pierwsza rata takiego kredytu kosztowałaby 1198,30 zł. Ostatnia kwota raty to koszt 557,34 zł.

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski w ofercie z niższą marżą jest oprocentowany na 3,88%. Marża wyniosłaby wtedy 2,1%. Wysokość prowizji to 1,9%.

Historia ING Banku Śląskiego

Powstanie Banku Śląskiego datuje się na rok 1988, kiedy to został wyodrębniony od NBP. Niedługo potem stał się spółką akcyjną, by w 1994 roku jego akcje trafiły na warszawską GPW.  Dwa lata później w bank postanowiła zainwestować holenderska Grupa ING, stając się jego głównym udziałowcem. Rok 2001 to data połączenia Banku Śląskiego z Bankiem ING w wyniku czego podmiot przyjął obecnie używaną nazwę. W marcu 2005 r. ING Bank N.V. sprzedał część akcji polskim inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym, w ten sposób zacieśniając więzi z polskim kapitałem.

Działalność ING Banku Śląskiego

Grupa Kapitałowa ING Banku Śląskiego składa się z 6 spółek zależnych bezpośrednio. To na przykład ING Lease, Commercial Finance Polska czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Solver.

Działalność tych spółek jest zorientowana na zapewnienie bezpiecznego dostępu do finansowania ruchomości czy nieruchomości, jak to jest w przypadku ING Lease. Podmioty świadczą także usługi factoringowe obejmujące obsługę transakcji zagranicznych. Sam ING Bank Śląski oferuje dostęp do wielu kont osobistych, umożliwia gromadzenie oszczędności. Za pomocą specjalnego konta funduszowego klienci Banku inwestują swoje środki. W ofercie ING Banku Śląskiego znajdują się też kredyty, pożyczki, szeroka gama kart płatniczych. ING Bank Śląski umożliwia „bankowanie” przez aplikację mobilną. Wszystkie te usługi dotyczą klientów indywidualnych jak i tych reprezentujących przedsiębiorstwa i korporacje.

Produkty ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski oferuje parę rodzajów kont Direct przeznaczone dla osób od 13. roku życia, młodzieży mającej od 18 do 26 lat, czy też ludzi ceniących wygodę prowadzenia swoich finansów przez Internet, a także dokonujących płatności w różnych walutach. Bank dużą wagę przystawia do łatwości i wygody korzystania z nich, dlatego wiele działań związanych z kontem jest bezpłatnych. Za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej Moje ING można dokonywać przelewów i doładowań, w ten sposób planując swój budżet.

Płatności w ING Banku Śląskim mogą być dokonywane na wiele różnych sposobów: dzięki kartom zbliżeniowym Visa, K@rcie wirtualnej, za pomocą kodu BLIK w aplikacji mobilnej. Oferta kart płatniczych w ING Banku Śląskim zawiera też karty przedpłacone, umożliwiające pełną kontrolę nad wydatkami dzięki wpłaceniu na tę kartę dokładnie tylu pieniędzy ile potrzebujemy.

Rozwiązania w kwestii kredytów i pożyczek w Banku to m.in. kredyt hipoteczny, konsolidacyjny, kredyt w rachunku brokerski. Ten ostatni sfinansuje zakup akcji z listy spółek wyselekcjonowanych przez ekspertów Banku. Pożyczka gotówkowa może być udzielona nawet w 15 minut, również przez Internet.

Dzięki kontom oszczędnościowym, klienci ING Banku Śląskiego mogą w każdej chwili wpłacać i wypłacać swoje pieniądze oprocentowane od pierwszej złotówki, która pojawi się na koncie. Oszczędzanie jest możliwe także na rachunku oszczędnościowym Smart Saver, gdzie procent od kwoty przelewu lub zapłaty kartą zostaje odłożony na rachunku.

Lokaty ING Banku Śląskiego gwarantują niezmienność stopy procentowej w trakcie trwania umowy – założyć je można m.in. w Internecie. Lokaty terminowe pozwalają na wybór: okresu, na który mają być uruchomione; minimalnej kwoty wpłaty w różnych walutach. Można założyć nawet kilka lokat, różnicując termin oszczędzania, rodzaj waluty i przeznaczenie pieniędzy na każdej z nich.

ING Bank Śląski oznacza także dostęp do szerokiego wyboru 100 funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez renomowane Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Gama ubezpieczeń ING Banku Śląskiego obejmuje wiele rodzajów ubezpieczeń np. wypadkowe czy od spłaty pożyczki gotówkowej. Opłaty zaczynają się od kilku złotych lub tysięcznych procenta bieżącego salda lub kwoty kredytu miesięcznie w przypadku ubezpieczeń do produktów hipotecznych.

Oferta dla firm, korporacji i samorządów zawiera choćby konto Direct dla firm. Dzięki otwartej platformie zakupowej Aleo, przedsiębiorcy mogą nabywać towary od konkurujących ze sobą w ponad 20 kategoriach dostawców. Zindywidualizowane usługi i produkty umożliwiają większym i mniejszym firmom pełną obsługę kredytu online czy zarządzanie w czasie rzeczywistym rachunkami i transakcjami. Bank swoim klientom oferuje usługi powiernicze połączone z opcją rozliczania transakcji na papierach wartościowych, przygotowuje rozwiązania zapewniające bezpieczne transakcje z kontrahentem o niepewnej wiarygodności, a w zakresie bankowości inwestycyjnej służy doradztwem ekspertów finansowych, czy m.in. pozyskiwaniem kapitału akcyjnego.

Kontakt z ING Bank Śląski

Infolinia dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców: 801 222 2221 lub +48 (32) 357 00 691

Infolinia dla firm, korporacji, samorządów 801 242 2421 lub +48 (32) 357 00 241

Opinie o kredycie hipotecznym w ING Banku Śląskim

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments