Kredyt hipoteczny mBank 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 2)

Czy spełnienie marzenia o własnym domu lub mieszkaniu umożliwi kredyt hipoteczny mBank? Zacznijmy od okresu kredytowania, który jest stosunkowo długi w porównaniu z innymi bankami. Jest to aż 35 lat.

Można go spłacić także wcześniej niż w określonym początkowo terminie spłaty. Możliwe jest kredytowanie do 90% wartości zabezpieczenia domu lub mieszkania. Wniosek złożony o kredyt hipoteczny mBank rozpatrywany jest także w Banku Hipotecznym mBanku. mBank w tym przypadku stanowi reprezentanta Banku Hipotecznego mBank.

Kredyt hipoteczny w mBanku

Wniosek o kredyt hipoteczny w mBanku może być złożony zarówno w placówce instytucji, za pośrednictwem mLinii, jak i online. Niezależnie od tego, w którym banku zostanie udzielony kredyt hipoteczny mBank gwarantuje pomoc eksperta na każdym etapie wnioskowania o kredyt, a także możliwość uzyskania informacji o nim dzięki mLinii lub za pośrednictwem serwisu transakcyjnego. Może być on przeznaczony na zakup lub budowę domu, remont lub prace wykończeniowe.

Kredyt udzielany jest w polskich złotych, maksymalny okres kredytowania to 35 lat. Minimalna kwota zobowiązania wynosi 80 100 złotych, a maksymalna wartość kredytu to 90% wartości nieruchomości. Z kredytu sfinansować można zakup mieszkania lub domu, budowę domu, remont, wykończenie, zakup działki.

Oferty kredytów hipotecznych w mBanku

Koszty kredytu hipotecznego w mBanku

Pierwszą opłatą, z jaką musimy się liczyć w przypadku kredytu hipotecznego, jest prowizja za jego udzielenie. W mBanku wynosi ona od 0 do 4%. Najczęściej zerowa prowizja wiąże się z promocją. By wziąć w niej udział należy zdeklarować, że będzie się korzystać z konta bankowego w tej instytucji, przelewając na nie swoje wynagrodzenie oraz wybrać jeden z pakietów ubezpieczenia na życie.

Jeśli chodzi o wysokość marży – mBank nie ujawnia tych stawek. Stawką bazową, według których naliczane są miesięczne odsetki, jest WIBOR 3M. Wydanie promesy to koszt 150 złotych. Do kredytu hipotecznego dobrać można produkty ubezpieczeniowe, które mogą obniżyć koszty marży lub prowizji.

Prowizja za częściową wcześniejszą spłatę nie jest naliczana. W przypadku wcześniej całkowitej spłaty w ciągu pierwszych 3 lat kredytowania prowizja wynosi 2% kwoty kapitału pozostałego do spłaty.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w mBanku

mBank przygotowuje indywidualne listy wymaganych dokumentów, biorąc pod uwagę konkretną sytuację. Złóż zapytanie, skontaktuje się z Tobą doradca, który przedstawi wymagane do wniosku kredytowego druki. Pamiętaj, że jeżeli jesteś w separacji lub po rozwodzie, bądź też posiadasz ze współmałżonkiem rozdzielność majątkową, będziemy prosili o przedstawienie dokumentów to potwierdzających.

Koszty kredytu hipotecznego w mBanku – przykładowe wyliczenie

Dla kredytu hipotecznego mBank w wysokości 200 tysięcy zł i 30 latach okresu spłaty generuje koszt spłaty na poziomie 323 948,77 zł w przypadku rat malejących. Odsetki wyniosłyby wtedy 123 948,77zł. Pierwsza rata spłaty wynosiłaby 1231,17 zł przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wynoszącej 4,11%. Ostatnia byłaby na poziomie 557,43 zł.

Przy podanych wyżej wysokości kredytu i okresu spłaty, rata stała spłaty kredytu wyniosłaby 967,56 zł. Całkowity koszt kredytu hipotecznego w mBanku kształtowałby się na poziomie 350 320,63 zł przy części odsetkowej w wysokości 150 320,63 zł.

Kredyt hipoteczny mBanku miałby w tym wypadku 3,83% oprocentowania, gdzie marża byłaby ustalona na poziomie 2,13% a WIBOR wynosiłby 1,70%. Prowizja banku w przypadku takiego kredytu wyniosłaby 2%. W zależności od negocjacji mogłaby wynieść od 0% do 4%. Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1,5 punktu procentowego.

Historia ikony mobilności

Założony w 1986 r. jako Bank Rozwoju Eksportu szybko przeszedł drogę prywatyzacji w efekcie której stopniowo zaczęły powstawać spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej. Bank zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych już w 1992 r. Na drodze dynamicznego rozwoju BRE Bank otworzył Multibank oraz mBank, który początkowo był bankiem internetowym otwartym w 2000 r. Od tego czasu wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Stale wzbogacana oferta powodowała obsługę różnych grup klientów, co Bank akcentuje choćby w barwach logo świadczonych usług. Rozszerzeniu uległ także kierunek działań, ponieważ od 2007 r. mBank obecny jest także w Czechach i na Słowacji.

Działalność banku

Grupa Kapitałowa mBanku skupia 10 spółek zależnych. W ich ramach mBank świadczy dla klientów indywidualnych i firm szeroką gamę produktów z zakresu leasingu, bankowości inwestycyjnej, kredytów hipotecznych, bankowości prywatnej, usług factoringowych, pośrednictwa finansowego czy nawet usług deweloperskich. Instytucja finansowa oferuje swoim klientom dostęp na wielu polach, także za pomocą aplikacji mobilnych, do odpowiednio dopasowanych do indywidualnych potrzeb kont, kredytów, kart płatniczych, zapewniając mu też bezpieczeństwo w kierowaniu swoimi oszczędnościami, ubezpieczając w wielu obszarach życia i wspierając jego inwestycje.

Produkty mBanku

Konta osobiste mBanku kierowane są do osób powyżej 13. roku życia, osób młodych od 18 do 26 lat. Standardowe eKonto jest objęte brakiem opłat za prowadzenie konta, za posiadanie karty (spełniając warunek dokonania paru przelewów w miesiącu). Dzięki kontom walutowym płatności użytkownik nie ponosi kosztów przewalutowania za zakupy w internecie. Konta oszczędnościowe (także w walutach obcych) mBanku eMax umożliwią wypłatę środków bez utraty odsetek. Co więcej, można otworzyć rachunek, na którym oprocentowanie wzrasta wraz z kwotą oszczędności.

mBank proponuje swoim klientom karty kredytowe, których wydanie nic nie kosztuje oraz karty debetowe za 0 zł już przy wykonaniu najmniej 5 transakcji miesięcznie na dowolną kwotę. Umożliwiają one także zwrot części wydatków w ramach mOkazji.

Bank w swojej ofercie posiada także takie produkty, jak kredyt hipoteczny, gotówkowy, czy odnawialny. Gama proponowanych produktów jest szeroka i z pewnością warto się z nią zapoznać.

Lokaty mBanku stwarzają możliwość oszczędzania przy wpłacie w wysokości od 500 zł. W ofercie Banku znaleźć można lokatę progresywną czy walutową. Klient sam decyduje na jaki okres je otwiera (2, 3,6,9, 12 lub 24 miesiące).

Usługa Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych zapewnia szereg narzędzi, umożliwiających wybór funduszu najbardziej nas interesującego. Zysk z inwestycji staje się większy dzięki brakowi prowizji od zakupu przez Internet.

Płatność za przykładowo ubezpieczenie domów i mieszkań rozłożyć można na 2,4 lub 12 rat. Ubezpieczenia chronią od zagrożeń czyhających na zdrowie, samochód, ale także w trudnych sytuacjach losowych, kiedy trzeba spłacać zaciągnięte zobowiązanie kredytowe.

Osoby ceniące zindywidualizowane rozwiązania pomnażają swoje pieniądze na kontach Aquarius, gdzie otrzymują wsparcie osobistego eksperta i szereg korzystnych warunków, mających przyczynić się do pomnażania pieniędzy klienta.

Wymagający klient mBanku korzysta z często nagradzanej usługi private bankingu – uznanej najlepszą w Polsce. Private banking to m. in. prestiżowy rachunek z osobistym opiekunem, bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie i bezpieczeństwo w postaci braku opłat za ubezpieczenie na wypadek rabunku.

Oferta skierowana do sektora MSP i korporacji zapewnia bieżące finansowanie inwestycji dzięki różnego rodzaju kredytom jak kredyty wielowalutowe oraz kredyty odnawialne. mBank proponuje produkty optymalizujące proces zarządzania ryzykiem rynkowym, związanym choćby z wahaniami poziomu stóp procentowych. Wielki biznes w Banku zyskuje dostęp do usług factoringu czy kredytów UE łączących w sobie finansowanie części pomostowej i części inwestycyjnej. Platforma mBank Company Net umożliwia zarządzanie finansami wielkich firm.

Kontakt z mBank

mLinia banku: 801 300 800

Opinie o kredycie hipotecznym w mBanku

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments