Kredyt hipoteczny Millennium Bank 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 4)

Bank Millennium słynie z hasła “Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu”. W myśl tego hasła w gronie stale ulepszanych produktów znajdują się również kredyty hipoteczne. Warto sprawdzić, co w ich zakresie bank ma do zaoferowania swoim klientom. Bank powstał w 1989 roku, był jednym z pierwszych banków z prywatnym kapitałem, funkcjonował jako Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA. Od tego czasu skutecznie łączy nowoczesność z tradycją.

Kredyt hipoteczny w Banku Millennium można przeznaczyć na zakup domu lub mieszkania, budowę, rozbudowę lub modernizację domu lub refinansowanie kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny w Banku Millennium

Kredyt hipoteczny Bank Millennium można przeznaczyć na kupno domu lub mieszkania, umożliwiając każdy etap budowy domu. Maksymalny okres kredytowania może wynieść 35 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi 20 tys. zł. Jest on udzielany w polskich złotych.

Bank w trakcie spłaty oferuje raz w roku wakacje kredytowe, karencję w spłacie kredytu czy możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Biorąc kredyt hipoteczny Banku Millennium, można obniżyć sobie marżę o 0,5% w porównaniu do marż standardowych, kiedy aktywnie korzysta się z konta osobistego banku, na które przychodzą regularne wpływy i wykonuje się za pomocą karty transakcje na min. 500 zł miesięcznie.

Wartość kredytu hipotecznego może sięgnąć nawet 90% wartości mieszkania lub domu. Bank umożliwia także raz do roku skorzystanie z wakacji kredytowych.

Oferty kredytów hipotecznych w Millennium Bank

symulacja kredytu hipotecznego w millennium banku

przykład kredytu konsolidacyjnego w banku millennium

Koszty kredytu hipotecznego w Banku Millennium

Kredyty Banku podlegają oprocentowaniu zmiennemu. Co 3 miesiące jego wysokość ulega zmianie. Dokładny poziom oprocentowania zależy od kwoty kredytu i stosunku kwoty kredytu do wartości nieruchomości stanowiącej jego zabezpieczenie.

Oprocentowanie dla kredytu wartości do 60% LTV wynosi 4,20%, dla przedziału 60,01% – 80% LTV 4,40%, a od 80,01% do 90% LTV 4,50%. Wartości te dotyczą kredytów na powyżej 70% wartości zakupionej nieruchomości. W przypadku kredytów z większym wkładem własnym oprocentowanie może być niższe, jednak według regulaminu banku razem z WIBOR 3M, nie może być niższe niż 3%.

W przypadku kredytów hipotecznych w Millennium Bank prowizja za udzielenie kredytu jest zerowa.

W sytuacji, gdy kwota kredytu wynosi więcej niż 80% wartości nieruchomości (maksymalnie 90%), to bank aż do czasu spłaty brakującej części wkładu własnego podnosi marżę kredytu o 3,5%. Jest to ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Dodatkowo należy także pamiętać o ubezpieczeniu pomostowym – jest to opłata za czas, w którym kredyt hipoteczny nie widnieje wpisany w Księdze Wieczystej. Bank zabezpiecza się w ten sposób przed ryzykiem odwołania całej transakcji. W Millennium opłata za ten czas oznacza zwiększenie marży o 1%.

Millennium Bank pobiera także opłaty za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu hipotecznego dla umów zawartych do 30 kwietnia 2017 roku (o ile wynosi ona powyżej 30% kwoty kredytu) w ciągu pierwszych 4 lat trwania umowy. Później opłata znika. Z dodatkowych kosztów: zapłacimy 100 złotych za zmianę dnia spłaty miesięcznej raty oraz 500 złotych, jeśli zdecydujemy się wydłużyć okres spłaty kredytu. Inne opłaty znajdziemy w Tabeli Opłat i Prowizji, dołączonej do umowy kredytowej.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Banku Millennium

Aby uzyskać kredyt hipoteczny w Banku Millennium musimy złożyć przede wszystkim złożyć wniosek. Do niego dołączyć należy listę dokumentów, uzależniona jest ona od konkretnej sytuacji.

Kredyt hipoteczny Banku Millennium Mieszkanie dla Młodych

Kredyt hipoteczny Banku Millennium w ramach programu MdM skierowany jest do osób nabywających dom lub mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym. Biorąc go, mogą one skorzystać z rządowego dofinansowania wkładu własnego. Do udziały mają możliwość przystąpić single, małżeństwa (młodszy małżonek nie może mieć więcej niż 35 lat, chyba że wychowują trójkę dzieci lub więcej) oraz osoby samotnie wychowujące co najmniej jedno dziecko i osoby spełniające pozostałe warunki programu MdM. Wymóg nieposiadania innej nieruchomości mieszkalnej niż ta kredytowana nie dotyczy osób wychowujących min. trójkę dzieci.

Kredyt hipoteczny Banku Millennium MdM posiada promocyjną prowizję w wysokości 0%. To także marże niższe o 0,5% w porównaniu do marż standardowych dla klientów regularnie korzystających zarówno z konta osobistego, jak i karty debetowej. Kredyt można obsługiwać za pośrednictwem sieci Millenet lub infolinii. Okres kredytowania wynosi od 15 do 35 lat, a walutą kredytu są złotówki. W trakcie spłaty kredytu klient może też skorzystać z dostępnych raz w roku wakacji kredytowych lub karencji w spłacie kapitału. Możliwy jest brak prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu w przypadku, gdy środki pochodzą z dodatkowego finansowego wsparcia w ramach programu MdM.

Dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu to:

  • do 10% ceny nieruchomości dla osób nabywających mieszkanie lub dom, które nie posiadają dzieci;
  • do 15% ceny nieruchomości dla nabywców mieszkania lub dom, wychowujących jedno dziecko;
  • do 20% ceny nieruchomości dla osób nabywających dom lub mieszkanie i wychowujących dwoje dzieci;
  • do 30% ceny nieruchomości dla nabywców mieszkania lub dom, które wychowują troje lub więcej dzieci.

Dofinansowanie jest wypłacane bezpośrednio do dewelopera lub sprzedającego, jako ostatnia część kwoty na zakup nieruchomości.

Kredyt hipoteczny Banku Millennium w ramach programu MdM można przeznaczyć na:

  • kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 (dla wychowujących min. troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt do 85 m2);
  • kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2
    (dla nabywców wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku
    o kredyt do 110 m2).

Do programu kwalifikują się domy lub mieszkania, które znajdują się na terytorium Polski i mają w przyszłości służyć własnym potrzebom mieszkaniowym.

Jeśli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości klientowi urodzi się lub przysposobi on trzecie lub kolejne dziecko, może on starać się o dodatkową kwotę na spłatę części kredytu.

Ile wynoszą przykładowe koszty kredytu hipotecznego w Banku Millennium

Całkowity koszt dla kredytu hipotecznego Banku Millennium w wysokości 200 tys. zł na okres 30 lat wynosiłby 354 933,34 zł (przy odsetkach wartości 154 933,34 zł) w przypadku rat równych. Jedna rata byłaby wtedy przy oprocentowaniu w wysokości 4,22% na poziomie 980,37 zł. Raty malejące powodują łączny koszt kredytu w wysokości 327 212,60 zł (przy odsetkach wysokości 127 212,60 zł). Pierwsza rata wyniosłaby wtedy 1 249,25 zł, a ostatnia 557,48 zł.

Oprocentowanie takiego kredytu byłoby wartości 4,22%. Marża to 2,50%. Prowizja z kolei wynosi 0%. Bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu dla umów zawartych po 30 kwietnia 2017 roku. W innych przypadkach opłata wynosi 2% przez pierwsze 4 lata, jeśli suma nadpłat przekroczy 30% kwoty kredytu. Do czasu ustanowienia hipoteki marża kredytu jest podwyższona o 1 punkt procentowy.

Historia Banku Millennium

Historia Banku sięga roku 1989, kiedy to stał się jednym z pierwszych banków z kapitałem prywatnym. Działalność rozpoczął pod nazwą Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG. Po pierwszej publicznej emisji akcji stał się bankiem prywatnym. Początkowo skupiał się na współpracy z klientami korporacyjnymi, co zaowocowało np. pierwszą w Polsce kartą płatniczą dla klientów firmowych. W 1992 r. stał się pierwszą instytucją finansową w kraju, której akcje zadebiutowały na GPW.
Stopniowo poszerzał swoją ofertę, stając się bankiem uniwersalnym. Połączenie z Bankiem Gdańskim sprawiło, że obsługiwał w 1997 r. wszystkie segmenty rynku. Rok później wskutek inwestycji Banco Comercial Portugues powstał Bank Millennium. Obsługiwanie wszystkich grup klientów nie tylko przyczyniło się do nagród i wyróżnień otrzymywanych przez bank, ale do osiągania coraz większego rocznego zysku. W 2013 r. było to 536 mln zł. Bank Millennium w coraz większym stopniu staje się instytucją pracującą na miano innowacyjnej marki, choćby przez udostępnienie systemu płatności BLIK w swoich aplikacjach mobilnych.

Działalność Banku

Grupę Kapitałową Banku Millennium stanowią trzy spółki Millennium: Leasing, Dom Maklerski i TFI. Sam Bank Millennium swoim klientom oferuje dostęp do gamy kont osobistych, kart płatniczych, różnego rodzaju produktów oszczędnościowych, inwestycji, pożyczek czy kredytów, w tym także hipotecznych. Bankowość elektroniczna Banku Millennium umożliwia całodobowy dostęp do kont, kart i kredytów, a nawet składanie wniosków on-line. Instytucja posiada także poszerzony o choćby produkty inwestycyjne kompleksowy serwis dla sektora MSP czy korporacji.

Produkty Banku Millennium

Konta osobiste Banku Millennium 360° nie tylko mają szereg darmowych udogodnień dla ich właścicieli, ale w połączeniu z kontem oszczędnościowym czy kartą do konta powodują szereg korzyści. Posiadanie konta skutkuje także bezpłatnym początkowo dostępem do opieki medycznej czy aplikacji mobilnej pozwalającej dokonywać płatności BLIKiem.

Klient Banku Millennium może zadecydować o tym, który ze sposobów oszczędzania woli – czy będą to tradycyjne lokaty ze stałym oprocentowaniem, czy elastyczne rachunki oszczędnościowe.

Fundusze inwestycyjne banku różnią się horyzontem czasowym inwestycji, poziomem potencjalnych zysków, przez co klienci mogą wybierać spośród pasujących im form spieniężenia swoich środków w kraju i za granicą.

W skład oferty ubezpieczeniowej wchodzą klasyczne ubezpieczenia, ale też zapewniające pomoc w razie awarii sprzętu RTV lub na wypadek nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Pożyczka gotówkowa Banku Millennium ma gwarantować najniższe oprocentowanie i zwrot różnicy, jeśli klient znajdzie korzystniejszą ofertę w ciągu 30 dni od podpisania umowy. W połączeniu z kontem, pożyczka jest jeszcze niżej oprocentowana. Ofertę kredytowo-pożyczkową uzupełniają pożyczki konsolidacyjne, pod aktywa czy kredyty refinansowy i hipoteczny.

Klienci biznesowi dzięki kontu Mój Biznes uzyskają dostęp do swoich aktywów, także dzięki bankowości mobilnej. Zapewnia on też dostosowane do potrzeb usługi faktoringu i obsługi wierzytelności. Bank umożliwia im też, dzięki dodatkowym środkom, zabezpieczenie przed utratą płynności na wypadek nieterminowości kontrahentów.

Kontakt z Millennium Bank

Infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych: 801 331 331

Infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych i z zagranicy: (+48) 22 598 40 40

Opinie o kredycie hipotecznym w Banku Millennium

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments