Kredyt na oświadczenie 2019 – który wybrać?

5 /5
(Ocen: 2)

Nie wszystkie sytuacje w życiu możemy przewidzieć. Czasami zastrzyk gotówki na niespodziewane wydatki potrzebny jest od zaraz. W takich chwilach nie ma czasu na zajmowanie się zbędnymi formalnościami. Większość z nas nie chce korzystać z usług firm pożyczkowych, bojąc się zbyt wysokich kosztów zobowiązania. Wyjściem z tej sytuacji będą kredyty gotówkowe na oświadczenia. Tego typu produkty oferowane są przez wiele banków.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie – procedura

Kredyty gotówkowe na oświadczenia charakteryzują się ograniczeniem formalności do niezbędnego minimum oraz szybką decyzją kredytową. Procedura związana z udzielaniem tego typu pożyczek sprowadza się do okazania aktualnego dowodu tożsamości, wypełnienia oświadczenia oraz odpowiedniego formularza. W oświadczeniu deklarujemy kwotę uzyskiwanych dochodów oraz wskazujemy pracodawcę. Bank weryfikuje wszystkie dane potencjalnego kredytobiorcy. Jeżeli stwierdzi, że są one nieprawdziwe, odmówi udzielenia kredytu. Zaciągając zobowiązanie na oświadczenie musimy posiadać zdolność kredytową dla instytucji finansowej. Sprawdzany jest również BIK. Pozytywna ocena klienta jest podstawą do udzielenia pożyczki.

Z reguły decyzję kredytową otrzymamy w kilkanaście minut. Wypłata środków następuje nawet tego samego dnia. To niewątpliwy plus tego typu produktów bankowych. Niestety minimum formalności instytucje finansowe rekompensują sobie zazwyczaj wyższym oprocentowaniem i pogorszeniem warunków oferty. Także kwota możliwa do uzyskania znacznie ogranicza wnioskującego. Z reguły banki oferują kredyty na oświadczenie na kwotę 4- 5 tysięcy złotych. Ich parametry nie są jednakowe, dlatego stworzyliśmy zestawienie instytucji finansowych oferujących kredyty na oświadczenie. Przedstawiamy w nim parametry poszczególnych produktów. Sprawdź, gdzie otrzymasz kredyt na oświadczenie!

W których bankach dostaniemy kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Poniżej przedstawiamy listę wybranych instytucji finansowych, w których uzyskanie kredytu nie wymaga przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Zestawiliśmy najważniejsze parametry, które mają istotny wpływ na koszt zobowiązania.

W ramach Pożyczki z 5% gwarancją Alior Bank oferuje swoim klientom środki od 500 zł do kwoty 4 000 zł na oświadczenie. Aby ją otrzymać wystarczy wyciąg z konta. Kredyt dostępny również online. Instytucja finansowa nie wymaga zawarcia umowy ubezpieczenia, ani założenia konta osobistego w celu otrzymania środków. Pieniądze mogą zostać przelane na rachunek lub wypłacone w oddziale, zgodnie z dyspozycją klienta. Spłacimy go w ratach równych lub malejących. Pożyczka udzielana jest w złotych polskich. Wypłata środków następuje nawet w ciągu jednego dnia. Bank zaznacza, iż pożyczka na deklarację dotyczy jedynie wybranych źródeł dochodu. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi 5%. Prowizja za udzielenie kredytu waha się w granicach od 2% do 5%. Za wcześniejszą spłatę Bank nie pobiera opłat. RRSO dla przykładu reprezentatywnego to 18,15%.

City Handlowy oferuje swoim klientom środki w ramach Pożyczki gotówkowej. Nie deklaruje jednak ich maksymalnej wysokości. Sama pożyczka udzielana jest do 150 000 zł. Maksymalne oprocentowanie zobowiązania to 10%, oparte jest o stałą marżę banku i WIBOR 3M. Prowizja za jej udzielenie może wynieść do 20%. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,23%.

Kredyt na miarę w Raiffeisen Polbank to do 5 000 zł bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Oprocentowany od 0% do wysokości odsetek maksymalnych, przy czym dla przykładu reprezentatywnego wynosi 4,99%, RRSO jest równe 15,62%. Prowizja za udzielenie kredytu może wynieść od 0% do 30%.

W ofercie eurobanku znajdziemy „pożyczkę od ręki”. Umożliwia ona uzyskanie środków od 500 zł do 4 000 zł. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie środków. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,81% z oprocentowaniem stałym na poziomie 9,4%. Minimalny okres spłaty to 3 miesiące, maksymalny -3 lata. Zobowiązanie uzyskamy jedynie w placówce banku.

mBank przygotował dla swoich stałych klientów ofertę „kredytu na miarę”. Instytucja finansowa nie podaje informacji na temat możliwych do wnioskowania środków bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Maksymalny okres spłaty to 96 miesięcy. Wcześniejsza spłata lub nadpłata środków nie powodują naliczenia dodatkowej prowizji. Kredyt oprocentowany jest od 6,99%, prowizja za jego udzielenie wynosi 12,99% kwoty pożyczki. RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 15,30%.

Kredyt gotówkowy z kieszonkową ratą to propozycja T-Mobile Usługi Bankowe. Przyznawany jest bez oświadczeń. Bank weryfikuje BIK, przy kwotach wyższych niż 150 000 zł wymagane jest zabezpieczenie. Prowizja ustalana jest indywidualnie. Wcześniejsza spłata zobowiązania jest darmowa.

W BZ WBK znajdziemy kredyt na oświadczenie na kwotę od 1 000 zł do 4 000 zł. Maksymalny okres spłaty to 18 miesięcy. Prowizja za jego udzielenie wynosi 2,99%, a oprocentowanie jest stałe i równe 7,99% w skali roku. Decyzję kredytową otrzymamy nawet w minutę od złożenia wniosku.

Mini Ratka to produkt PKO BP, w którym uzyskamy do 24 000 zł na oświadczenie. Wypłata gotówki następuje nawet w dniu wnioskowania o pożyczkę. Klient może skorzystać z wakacji kredytowych do 3 miesięcy. Przy konsolidacji produkt dostępny na 120 miesięcy, w pozostałych przypadkach na 96 miesięcy. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 28,45% z oprocentowaniem zmiennym na poziomie 9,99%. Prowizja ustalana jest indywidualnie.

Bank Pekao SA przygotował dla swoich klientów Pożyczkę Ekspresową. Uzyskamy ją bez zaświadczeń, jeżeli posiadamy Eurokonto w banku zasilane co miesiąc wpływami z tytułu wynagrodzenia. W ramach pożyczki uzyskamy do 200 000 zł na maksymalny okres 8 lat. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 10,61%, a zmienne oprocentowanie 8,43%. Prowizja za udzielenie kredytu bez zabezpieczenia wynosi 6%. Wcześniejsza spłata to koszt 2,50%, minimum 50 zł. Oprocentowanie liczone jest jako suma marży i stopy bazowej.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie – o czym należy pamiętać?

Parametry kredytów gotówkowych na oświadczenie są silnie zróżnicowane. Niemniej trzeba podkreślić, iż uzyskane warunki oferty mogą się różnić w zależności od zdolności kredytowej osoby wnioskującej oraz oceny dokonanej przez bank. Kredyt gotówkowy na oświadczenie to sposób na szybki dopływ gotówki. Wiele banków oferuje takie pożyczki, zwłaszcza dla klientów posiadających konto osobiste z regularnym wpływem wynagrodzenia. Instytucje finansowe sprawdzają zdolność kredytobiorców do regularnego spłacania rat oraz weryfikują historię kredytową w BIK.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments