Kupiłeś mieszkanie? Sprawdź jak oszczędzać na rachunkach!

5 /5
(Ocen: 2)

Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie większości Polaków. Gdy uda się je zrealizować, to przed świeżo upieczonymi kredytobiorcami otwierają się kolejne wyzwania. Nowe mieszkanie to przede wszystkim nowe finansowe zobowiązania. Jak sobie z nimi poradzić?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na lata, dlatego jego zaciągnięcie powinno być decyzją dobrze przemyślaną. Znalezienie dobrego kredytu wcale nie jest prostym zadaniem i wymaga od nas nie tylko wiedzy, ale również porównania kilku, czy kilkunastu ofert.

Gdy uda się nam w końcu zaciągnąć optymalny kredyt hipoteczny i zakupić wymarzone mieszkanie, to wydawać by się mogło, że już nic nie powinno zakłócić naszego spokoju. Niestety, wiele osób zapomina, że własne cztery kąty, to także nowe, comiesięczne wydatki. Jak zatem w szybki sposób odciążyć domowy budżet, nadszarpnięty już przez spłacanie kredytu hipotecznego?

Upragnione mieszkanie i co dalej?

Własna nieruchomość to kolejne wyzwania finansowe, które przez kolejne długie lata będą istotnie wpływać na domowy budżet. Jednym z największych obciążeń są rachunki za energię – prąd i gaz. Wciąż niewiele osób wie, że powyższe wydatki możemy szybko i łatwo obniżyć. Z pomocą tutaj przychodzi zmiana sprzedawcy prądu i gazu.

Liberalizacja rynku energii umożliwia dzisiaj rezygnację z usług drogiego, urzędowego sprzedawcy na rzecz tańszej, alternatywnej firmy energetycznej. Taka zmiana jest bezpłatna, a dzięki niej możemy zaoszczędzić kilka, kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych rocznie. Wszystko zależy od naszego zużycia. Najlepszą ofertę energii elektrycznej, najprościej jest znaleźć z pomocą naszej porównywarki cen prądu.

W przypadku energii elektrycznej warto też rozważyć wybór taryfy, która będzie dopasowana do potrzeb naszego nowego lokum. Oszczędności z tego działania, mogą bardzo korzystnie odbić się na stanie naszego portfela. O tym jak wybrać właściwą taryfę napisaliśmy: Jaka taryfa: G11 czy G12?

Dosyć poważnym obciążeniem naszego budżetu są też wydatki związane z ogrzewaniem. Jeśli wykorzystujemy prąd lub gaz, to w tym wypadku bardzo często wystarczy zmiana sprzedawca energii lub dopasowanie taryfy. Więcej o kosztach związanych z ogrzewaniem:

Nowe mieszkanie, to również zakup nowych urządzeń – w tym wypadku warto stawiać na sprzęt energooszczędny, z najwyższą klasą energetyczną. Najwięcej zaoszczędzimy używając urządzeń z w klasie A+++. O tym więcej możecie poczytać w dziale Energooszczędność.

Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka przykładów, dzięki którym obniżymy nasze rachunki we własnym M. Warto pamiętać, że jest ich znacznie więcej, a wprowadzenie ich w życie jest z reguły proste i wiąże się z dużą ulgą dla naszych finansów. A w przypadku, gdy jesteśmy obciążeni kredytem hipotecznym, powinna liczyć się każda złotówka.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kazimierz
kazimierz
24 maja 2018 09:28

Witam! Myślę, że na dobry początek dobrze jest pomyśleć o uczciwym i rzetelnym sprzedawcy prądu i gazu. Dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić już na starcie. Sam coś o tym wiem bo tak właśnie zaczynałem. Znajomi polecili mi bym właśnie zaczął od tego. Co więcej – polecali mi firmę Axpo. W końcu zdecydowałem się na nich i nie żałuje tej decyzji. Comiesięczne rachunki za gaz i energie elektryczną w moim przekonaniu są naprawdę niskie. Dzięki temu mogę prowadzić swój dom w sposób oszczędny. A o to mi przecież chodziło. Wszystkim tym, którzy właśnie kupili mieszkanie polecam właśnie takie rozwiązanie na dobry start!

W4Ready
W4Ready
22 lipca 2016 09:26

Szanowni Państwo,
Chciałbym zapytać, dlaczego w niektórych sytuacjach, podczas korzystania z porównywarki cen, wymagacie podania danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, nr telefonu) oraz wyrażenia zgód marketingowych?
Nie mam zaufania do większości firm, które wymagają ode mnie podobnych działań. W przeszłości miałem większe zaufanie, ale skończyło się to plagą spamu i niechcianych połączeń i późniejszą walką, zakończoną tylko częściowym sukcesem (na maila otrzymuję bardzo mało reklam, a numer telefonu musiałem niestety zmienić na inny).

Mam na myśli wyskakujący czasem komunikat:
“Świetnie! Przygotowaliśmy dla Ciebie aktualne porównanie cen prądu – w oparciu o dane, które nam przedstawiłeś.
Ze względu na indywidualny charakter ofert oraz bezpieczeństwo poprosimy Cię o potwierdzenie Twoich danych. Na podany numer telefonu bezpłatnie wyślemy kod SMS, który pozwoli Ci przejść do wyników porównania. ”

Najlepsze, że po wykonaniu wszystkich kroków (podanie danych – dobrze, że miałem jakiś niepotrzebny starter, wyrażenie zgód i przepisanie kodu z wiadomości SMS) okazało się, że żadna z zaprezentowanych ofert nie jest tańsza od aktualnie przeze mnie posiadanej. Chyba małym błędem z mojej strony było zawarcie umowy na krótki okres (1 rok), ale nie znałem wtedy tej firmy. Znalazłem ich i napisałem prośbę o przedstawienie cen oraz innych warunków umowy i tak po raz pierwszy zmieniłem sprzedawcę.