Limity MdM 2018 – jakie zmiany?

5 /5
(Ocen: 2)

Cena 1 m2 nabywanej nieruchomości w ramach kredytu z MdM ma fundamentalne znaczenie. Program umożliwia zakup jedynie nieruchomości, które mieszczą się w limitach ogłaszanych co kwartał przez BGK. Ostatnie dane przedstawione zostały na przełomie września i października, a dotyczyły IV kwartału 2017 roku. Jakie zmiany nastąpią w I kwartale 2018 roku? Przeczytaj koniecznie!

Limity na I kwartał 2018 roku

Zgodnie z zapowiedziami limity na I kwartał 2018 roku utrzymają się na tym samym poziomie, co dla IV kwartału 2017 roku. Wyjątek stanowi województwo pomorskie, w którym nowe limity ogłoszone zostaną pod koniec grudnia. Utrzymanie ich na dotychczasowym poziomie ma ułatwić wybór lokali dopasowanych cenowo do warunków programu i tym samym dać wnioskującym szansę, na jak najszybsze złożenie wniosków. Limity na IV kwartał 2017 roku oraz I kwartał 2018 roku znajdziesz tutaj.

MdM- jakie mieszkania?

Mieszkanie kupione na kredyt w ramach MdM powinno spełniać określone kryteria. Po pierwsze musi mieścić się w limicie powierzchni użytkowej (75 m2 lub 85 m2 dla osób wychowujących co najmniej 3 dzieci). Cena 1 m2 nie może przekroczyć wartości ogłaszanych co kwartał przez BGK. To na jej podstawie wylicza się maksymalną wartość mieszkania, które może być zakupione z dopłatą.

Kolejna i ostatnia pula środków zostanie odblokowana już 2 stycznia 2018 rok. Warto więc już teraz rozpocząć przygotowania. Pieniędzy starczy jedynie dla najszybszych. Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do MdM, przeczytaj nasz poradnik.

Eurobank rozpoczął nabór wniosków w ramach programu MdM!

Eurobank jako pierwszy rozpoczął przyjmowanie wniosków o kredyt z dopłatą MdM. Dzięki takiej polityce banku, klienci będą mieli czas na skompletowanie wszystkich dokumentów oraz weryfikację zasadności swoich wniosków o dofinansowanie. W razie nieścisłości lub braków formalnych pozostanie im prawie miesiąc na uzupełnienie braków. Program MdM cieszy się tak ogromną popularnością, iż zgodnie z przewidywaniami ekspertów środków starczy na maksymalnie 2- 3 tygodnie stycznia. W puli pozostało jeszcze 381 mln zł. Po wyczerpaniu limitu ogłoszone zostanie zakończenie naboru. Wnioski o dopłatę eurobank przekaże do BGK 2 stycznia 2018 roku.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
tommi
tommi
28 grudnia 2017 12:07

Nie zazdroszczę tym z pomorskiego. Ile można czekać na limity??? Do ostatniego dnia grudnia? Chociaż oni może będą mieli jakieś zmiany na plus i cena im wzrośnie. Każdy kij ma dwa końce.

hanika
hanika
18 grudnia 2017 11:32

dziwi mnie to że nie ma zmian. cały czas tylko piszą o tym że mieszkania drożeją. a tu żadnego odzewu i regulacji. przecież cena m2 jest coraz wyższa

Michalina
Michalina
15 grudnia 2017 11:32

Jezeli planuje zakup domu w grudniu moge juz zaczac starac sie doplate a do grudnuia zebrac wklad wlasny?

MdMprogram.com
MdMprogram.com
15 grudnia 2017 14:06
Odpowiedz do:  Michalina

Kolejna pula środków zostanie odblokowana 2 stycznia 2018 roku. Jest to również termin rozpoczęcia naboru wniosków do programu. Na chwilę obecną jedynie eurobank rozpoczął wstępne przyjmowanie formularzy, jednak zostaną one przekazane do BGK w styczniu. Wniosek o dopłatę należy złożyć razem z wnioskiem o kredyt, wtedy też bank na podstawie otrzymanych informacji wyliczy raty kredytu. Będzie brał pod uwagę również wkład własny, jakim dysponuje wnioskujący. Przeniesienie własności mieszkania musi nastąpić w tym samym roku, na który został złożony wniosek.

koks
koks
13 grudnia 2017 16:25

te limity i tak odbiegają od realiów rynkowych. w dużych miastach znalezienie mieszkania w odpowiedniej cenie jest praktycznie niemożliwe. same banki powinny poszukać sobie mieszkań w tych cenach

jowisz
jowisz
12 grudnia 2017 08:55

tak myślałem że większych zmian nie będzie, zwłaszcza patrząc na lata poprzednie. wtedy też tak samo to rozwiązali