Lokata BGŻ BNP Paribas 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym. Jego misją jest pomaganie klientom w zmienianiu ich świata oraz wspieranie lokalnej gospodarki. BGŻ BNP Paribas świadczy swoje usługi poprzez sieć oddziałów oraz stoisk bankowych w centrach handlowych na terenie całego kraju. Jest jednym z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Specjalizuje się również w finansowaniu rolnictwa oraz gospodarki żywnościowej.


Lokaty w BGŻ BNP Paribas

Lokata Pl@net

Zakładana internetowo przez system Pl@net lub telefonicznie. Minimalna wpłata to 1 000 zł. Oprocentowanie stałe w skali roku i uzależnione od długości lokaty. Dla środków zdeponowanych na 6 miesięcy oprocentowanie wynosi 0,90%, dla 3 miesięcy- 0,80%, dla 1 miesiąca- 0,60%, dla 3 tygodni- 0,50%, dla 2 tygodni- 0,45% oraz 0,40% dla 1 tygodnia. Elastyczność okresów deponowania oraz możliwość automatycznego odnowienia lokaty, to jej niewątpliwe atuty.

Lokata Progresywna

Jest to typ produktu bankowego, w którym oprocentowanie wzrasta wraz z długością deponowania środków. Lokata 12-miesięczna nieodnawialna z oprocentowaniem efektywnym 1,50% w skali roku oraz z poziomem 4% w ostatnim miesiącu. Minimalna kwota wpłaty to 1 000 zł. Możliwe jest otwarcie kilku takich lokat przez internet lub w oddziale.

Lokata standardowa złotowa

Jej zróżnicowany okres trwania, to niewątpliwy atut. Może być zawierana przez internet, w oddziale lub za pomocą infolinii, na 9 okresów lokacyjnych (1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 12 lub 24 miesiące). Oprocentowana do 0,75% w skali roku. Na polecenie deponenta odnawiana automatycznie.

Lokata standardowa walutowa

Oprocentowana stale na poziomie do 0,35% w skali roku. Możliwość wyboru dwóch walut: EUR i USD oraz 5 okresów lokacyjnych: 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące. Zakładana w oddziałach lub online. Minimum wpłaty to 500 USD lub EUR, może mieć charakter odnawialny.

Lokata Promocyjna

Lokata odnawialna, oferowana posiadaczom Kont Osobistych lub wybranych Rachunków Oszczędnościowych. Maksymalne oprocentowanie do 2% dla 24-miesięcznego okresu lokacyjnego. Minimalna kwota wpłaty to 1 000 zł.

Produkty BGŻ BNP Paribas

W ofercie BGŻ BNP Paribas znajdziemy konta osobiste, oszczędnościowe, kredyty, pożyczki, karty kredytowe i partnerskie, lokaty, Indywidualne Konta Emerytalne oraz skorzystamy z usług Biura Maklerskiego. Konta osobiste kierowane są do młodych, jak również i tych trochę starszych użytkowników. Dla osób często korzystających ze swojego konta przewidziany jest produkt w Planie Aktywnym. Jeżeli potrzebujesz szybko środków możesz skorzystać z kredytu gotówkowego, konsolidacyjnego, samochodowego, ratalnego, hipotecznego czy pożyczki na remont i wykończenie. Klienci BGŻ BNP Paribas mają wybór wśród wielu kart partnerskich w ramach, których korzystają z rabatów oraz zbierają punkty lojalnościowe.

Historia BGŻ BNP Paribas

Początki BGŻ BNP Paribas związane są z rokiem 1919 i powstaniem w Warszawie Polskiego Banku Rolnego. To on łącząc się w 1975 roku z Centralnym Związkiem Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych dał początek Bankowi Gospodarki Żywnościowej. W 1994 roku przekształcił się w spółkę akcyjną. BGŻ SA w tym samym roku rozpoczął współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W 1994 roku Biuro Maklerskie BGŻ SA otrzymało jako pierwsze w Polsce, zezwolenie na prowadzenie doradztwa w zakresie obrotu papierami wartościowymi. 2001 rok to czas rozwoju bankowości elektronicznej, która doprowadził do powstania 10 lat później platformy BGŻOptima. Na początku dominującym właścicielem Banku był Skarb Państwa, pozostałe akcje należały do banków spółdzielczych. W 2004 roku do akcjonariuszy dopisano Rabobank, który z czasem powiększał udziały aż w 2012 roku uzyskał ich 98,26%. W 2014 roku nastąpiło połączenie BGŻ SA z Rabobankiem Polska. Od tego samego roku rozpoczęło się łączenie BGŻ SA Z BNP Paribas Polska, które zakończono rok później. Obecnie BGŻ BNP Paribas jest w trakcie fuzji prawnej z Sygma Bank Polska, jej zakończenie planowane jest na połowę 2017 roku. W trakcie swej działalności Bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień między innymi w rankingu „Bank najlepszy dla Rolnika 2017”, zwyciężył w II edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości” 2016 czy w rankingu „50 Największych Banków w Polsce” w kategorii „Consumer finance”.

Kontakt z BGŻ BNP Paribas

Infolinia dla klientów- telefony stacjonarne: 801 321 123
Infolinia dla klientów: +48 22 134 00 00

Opinie o lokatach w BGŻ BNP Paribas

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments