Lokata BOŚ Bank 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

Bank Ochrony Środowiska jest instytucją finansową, której misja polega na wspieraniu projektów ekologicznych. Na ich finansowanie przeznaczył już 18,6 mld zł. Działa na rynku od ponad 25 lat. Dla swoich klientów tworzy produkty innowacyjne, do których dodaje „zielone korzyści”. Jego depozyty objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.


Lokaty w BOŚ Bank

EKOlokata 5 na 5

Nieodnawialna lokata zakładana od 1 000 zł bez górnej granicy. Jej oprocentowanie jest stałe i wzrasta z każdym rokiem deponowania środków. W pierwszym roku wynosi 1,50%, w drugim- 1,70%, w trzecim- 2,00%, w czwartym- 4,00%, aby w piątym osiągnąć 5%. Jeżeli zerwiemy ją przed terminem, ale po pierwszym roku to będzie ona oprocentowana za pełne lata jej utrzymania według stawek dla każdego roku. Wypłacenie środków przed upływem 12 miesięcy od jej założenia skutkuje utratą wszystkich odsetek. Można ją założyć elektronicznie, za pomocą usługi BOŚBank24 lub w oddziale Banku.

EKOlokata Plus

Produkt 12-miesięczny dla środków od 1 000 zł. Zakładany przez internet, za pośrednictwem BOŚBank24, w oddziale lub poprzez infolinię. Oprocentowany na 2,0%. Możliwość uzyskania Bonusu w wysokości 0,5% od kwoty lokaty. Warunkiem jego otrzymania jest dokonywanie transakcji bezgotówkowych w każdym miesiącu na minimum 300 zł oraz utrzymanie w każdym miesiącu kalendarzowym trwania depozytu, na koncie osobistym salda w wysokości co najmniej 10% wartości lokaty. Można wydać dyspozycję jej automatycznego odnowienia, lecz na oprocentowanie zgodne z obowiązującym w dniu dokonania tej operacji. Istnieje opcja posiadania więcej, niż jednej takiej lokaty.

EKOlokata

Elastyczny produkt z możliwością wyboru długości trwania (1, 3, 6 lub 12 miesięcy) oraz waluty (PLN, EUR, USD, GBP). Maksymalne oprocentowanie to 1,3% dla lokat zakładanych na 12 miesięcy w PLN. Najniższa wpłata wynosi 1 000 zł. Odnawiana zgodnie z dyspozycją klienta. Lokatę można założyć drogą elektroniczną, za pomocą BOŚBank24, poprzez infolinię oraz w oddziale. Oprocentowanie dla produktów w PLN to: 1,3% przy 12 miesiącach deponowania środków, 1% przy 6 miesiącach, 0,8% przy 3 miesiącach oraz 0,5% przy 1 miesiącu. Dla innych walut (EUR, USD, GBP) kształtuje się na poziomie 0,7% dla 12 miesięcy lokowania (EUR- 0,10%), 0,4% dla 6 miesięcy (EUR- 0,05%), 0,3% dla 3 miesięcy (EUR- 0,01%) oraz 0,2% dla 1 miesiąca (brak możliwości założenia miesięcznej lokaty w EUR).

EKOlokata na lata

Dla środków powyżej 1 000 zł, oprocentowana na poziomie 1,75%. Posiada możliwość automatycznego odnowienia z oprocentowaniem w wysokości obowiązującym w dniu dokonania operacji. Jest to produkt zakładany na 24 miesiące. Otrzymamy dodatkowe 0,50% kwoty lokaty, jeśli posiadamy lub założymy ROR w BOŚ Banku i zapewnimy na nim comiesięczne wpływy w wysokości minimum 1 000 zł , rozliczymy transakcje kartą debetową w kwocie 300 zł i więcej oraz wyrazimy zgodę marketingową i podamy numer telefonu. Istnieje opcja posiadania więcej niż jednej lokaty.

Lokata negocjowana

Nieodnawiana lokata na okres od 1 do 365 dni. Zakładana jedynie w oddziale lub za pośrednictwem TeleBOŚ. Minimalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Oprocentowanie stałe, ustalane indywidualnie za pomocą Usługi TeleBOŚ lub w oddziale.

Lokata z Frankiem

Minimalna kwota wpłaty to 1 000 CHF. Oprocentowana do 1,5% w skali roku. Duży wybór okresów trwania: 3, 6, 12, 24 lub 36 miesięcy. Jej wcześniejsze zerwanie powoduje naliczenie odsetek. Założenie możliwe jest przez internet, za pośrednictwem BOŚBank24 Twoje e-Konto (opcja niedostępna dla nowych klientów), poprzez infolinię lub w oddziale Banku.

Lokata Rentowna

Dziewięciomiesięczna lokata, oprocentowana na 2,05% w skali roku dla osób, które posiadają ROR w Banku i aktywną kartę debetową. Minimalna kwota depozytu to 1 000 zł. Lokatę można założyć za pośrednictwem usługi BOŚBank24, online lub w oddziale.

Produkty BOŚ Bank

W szerokiej ofercie BOŚ Banku znajdziemy lokaty, konta osobiste (w tym oszczędnościowe), pożyczki i kredyty oraz karty kredytowe. Dla osób, które chcą zmniejszyć swoje rachunki i być przy tym eko został stworzony EKOkalkulator. Umożliwia on sprawdzenie ile zaoszczędzimy dzięki rozwiązaniom przyjaznym środowisku. BOŚ wśród kont przygotował między innymi ofertę dla osób korzystających z programu 500+, czy konto VIP z pakietem bezpłatnych usług. Konto EKOprofit pozwala zaś na oszczędzanie i pomnażanie swoich środków nawet o 3% w skali roku. Pożyczka w koncie, kredyt konsolidacyjny, mieszkaniowy czy konsumpcyjny leżą również w zasięgu klientów instytucji. Karta kredytowa MasterCard Gold to opcja dostępu do dodatkowych środków bez żadnych odsetek do nawet 56 dni oraz korzystanie z programów rabatowych 2 000 sklepów w całej Polsce. W wariancie taryfy GOLD limit dostępne środki to nawet 60 000 zł.

Historia BOŚ Bank

Bank Ochrony Środowiska swą działalność rozpoczął w roku 1991. Od początku specjalizuje się we wspieraniu działań na rzecz ochrony środowiska. Oferuje kredyty preferencyjne na przedsięwzięcia proekologiczne oraz kredyty na termomodernizację. W 1995 roku powstał Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, będący liderem na rynku kontraktów terminowych. BOŚ notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku. Jego główny akcjonariusz to Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Modernizacji, który posiada ponad 56% ogólnej liczby głosów. Z czasem instytucja finansowa poszerzała swoją ofertę, nie zapominając o rozwiązaniach służących środowisku. W roku 2009 BOŚ DM uruchomił platformę BossaFX do obsługi transakcji rynku forex, a rok później wprowadził bossaAPI- narzędzie umożliwiające komunikowanie zewnętrznego oprogramowania osoby inwestującej z serwisem bossa.pl. Podczas swojej długoletniej działalności BOŚ Bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W jego skład wchodzą: Dom Maklerski, BOŚ Eko Profit (spółka świadcząca usługi dla przedsiębiorców). Instytucja finansowa daje swoim klientom dostęp do platformy oszczędnościowo-inwestycyjnej Bossabank.pl.

Kontakt z BOŚ Bank

Infolinia dla klientów: +48 22 543 34 34 lub 801 355 455

Opinie o lokatach w BOŚ Bank

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments