Lokata Bank Zachodni WBK 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

Bank Zachodni WBK jest trzecią co do wielkości instytucją finansową w Polsce pod względem wartości aktywów. Swoje oferty kieruje do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji. W działaniach zwraca szczególną uwagę na relacje z klientami. Jego rozbudowana oferta obejmuje także szereg lokat i kont oszczędnościowych.


Lokaty w Bank Zachodni WBK

Lokata mobilna w ramach BZWBK mobile

Lokata czteromiesięczna dostępna tylko w aplikacji BZWBK24 mobile, której limit kwotowy mieści się w przedziale od 1 000 zł do 20 000 zł. Klient nie może założyć więcej niż jednej takiej lokaty.

eLokata

Minimalna wpłata wynosi 1 000 zł, górna granica nie jest określona. Zakładana na miesiąc i automatycznie odnawiana. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 1%. Lokatę zakładamy poprzez aplikację BZWBK24.

Lokata terminowa

Niewątpliwym plusem produktu jest szeroki wybór okresu lokowania środków. Zakładana na 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Minimalna wpłata to 1 000 zł. Oprocentowanie waha się od 0,5% do 3%.

Lokata Rentierska

Zakładana w PLN na 18 miesięcy. Odsetki wypłacane są regularnie co 3 miesiące na rachunek klienta lub kapitalizowane do salda lokaty. Minimalna wpłata wynosi 100 000 zł. Oprocentowanie stałe 1,75%.

Lokata bonusowa

Dostępna w oddziałach banku. Oprocentowanie stałe nawet 1,90% w skali roku (przy spełnieniu określonych warunków). Pojedynczy klient może założyć tylko jedną tego typu lokatę. Minimalna kwota to 1 000 zł, a maksymalna 100 000 zł. Zawierana na 6 miesięcy.

Lokata terminowa walutowa

Możliwy okres trwania to 3, 6 lub 12 miesięcy. W zależności od jej długości oraz waluty określony jest minimalny wkład i wynosi 1 000 USD, 1 000 EUR, 500 GBP oraz 1 500 CHF. Jest ona automatycznie odnawiana po upływie jej terminu.

Lokata negocjowana

Jej termin ustalany jest indywidualnie z doradcą w oddziale, oprocentowana według stałej stopy procentowej (w skali roku), obowiązującej w pierwszym dniu umowy. Aby dokonać odnowienia lokaty, należy powtórnie ustalić wszystkie jej warunki. Wysokość oprocentowania zależna jest od długości deponowania środków. Zakładana dla kwot od 20 000 PLN, 30 000 USD, 15 000 GBP, 45 000 CHF oraz 30 000 EUR. Odsetki przekazywane mogą być na konto deponenta, osoby wskazanej lub odbierane w oddziale banku.

Produkty Bank Zachodni WBK

Wśród produktów BZ WBK klienci indywidualni znajdą konta osobiste i oszczędnościowe, kredyty i pożyczki, ubezpieczenia, szereg kart płatniczych a także lokaty i produkty inwestycyjne. Dla przedsiębiorców przeznaczone są konta firmowe, kredyty na bieżącą działalność, inwestycyjne, preferencyjne czy dla sektora Argo, a także lokaty, produkty inwestycyjne leasing, faktoring. Bank Zachodni WBK oferuje także możliwość skorzystania z rozwiniętego systemu bankowości elektronicznej. Oferty VIP przeznaczone są dla osób, które preferują indywidualne podejście, skierowane na ich potrzeby.

Historia Bank Zachodni WBK

Powstanie BZ WBK związane jest z fuzją w 2001 roku dwóch banków: Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A. Po połączeniu jeszcze w tym samym roku akcje Banku Zachodniego WBK trafiły na warszawską GPW. 1 kwietnia 2011 roku Bank dołączył do Grupy Santander (obecnie posiadacza 70% akcji BZ WBK). Połączenie w 2013 roku z Kredyt Bankiem spowodowało powstanie trzeciego co do wielkości aktywów, portfela kredytowego oraz depozytów banku w Polsce. Obecnie BZ WBK dysponuje siecią około 1000 placówek i należy do jednych z największych banków w Polsce.

Kontakt z Bankiem Zachodnim WBK

Infolinia z zagranicy oraz dla telefonów z wyłączonym roamingiem: (+48) 61 81 1 9999
Infolinia z telefonów komórkowych: 781 119 999
Infolinia z telefonów stacjonarnych: 1 9999

Opinie o lokatach w Bank Zachodni WBK

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments