Lokata eurobank 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

eurobank logoeurobank jest instytucją finansową dedykująca swe produkty i usługi jedynie dla klientów indywidualnych. Kładzie ona duży nacisk na rozwój nowoczesnej bankowości elektronicznej. W swojej ofercie posiada wiele innowacyjnych produktów, w tym także lokat. W myśl hasła „eurobank na co dzień” stara się być jak najbliżej swoich klientów poprzez rozbudowaną sieć placówek, a także przedstawiając im w sposób czytelny i przejrzysty swoje produkty. Wygoda, dostępność i przyjazna atmosfera są wizytówką eurobanku. Marka zniknie jednak z rynku, pod koniec 2019 roku. Zostanie wchłonięta przez nowego właściciela – Bank Millenium. Zasady obsługi klientów mają się jednak nie zmienić.


Lokaty w eurobank

Lokata terminowa

Charakteryzuje się łatwością zakładania, które możliwe jest w placówkach, we wpłatomatach, przez telefon, Internet i w aplikacji mobilnej. Dostępna dla środków od 200 zł na okres od 1 do 48 miesięcy. Maksymalne oprocentowanie to nawet 2,65% w skali roku. Środki uzyskane po jej zakończeniu można przeznaczyć w całości lub tylko kwotę bez odsetek, na nową lokatę. Poza tym istnieje opcja przelania całej kwoty od razu na konto deponenta. Raz podjęta decyzja, co do zadysponowania kapitałem nie jest obligatoryjna i można ją zmieniać, aż do dnia poprzedzającego zakończenie umowy. Dodatkowym bonusem jest zwolnienie posiadaczy depozytu z opłat za prowadzenie konta osobistego w pakiecie Standard.

Lokata dynamiczna

To przykład produktu, w którym oprocentowanie wzrasta wraz z upływem deponowania środków. W pierwszym okresie wynosi 0,80% rosnąc do 1,85%. Dla lokat utrzymanych przez 12 miesięcy odsetki zostaną naliczone według oprocentowania obowiązującego w ostatnim miesiącu. Przy zrywaniu umowy natomiast według stopy oprocentowania dla ostatniego zakończonego miesiąca trwania lokaty (zgodnie z ilością dni jej utrzymywania). Można ją założyć w placówce lub przez internet.

Lokata LOGujesz-LOKujesz

Możliwość założenia w ciągu 7 dniu od daty aktywacji aplikacji mobilnej eurobanku na pierwszym urządzeniu i tylko dla nowych użytkowników. Oprocentowana w skali roku na poziomie 3,5%. Minimalna kwota wpłaty to 200 zł, a maksymalna 10 000 zł. Po zakończeniu miesięcznej umowy kapitał i odsetki zostaną przelane na konto deponenta, gdyż jest to produkt nieodnawialny. Zakładana jedynie za pomocą aplikacji mobilnej.

Lokata „odsetki płatne z góry”

Możliwość założenia przez internet, telefon, za pomocą aplikacji mobilnej oraz w placówkach eurobanku. Dla środków od 200 zł. Jest to 3-miesięczny, nieodnawialny produkt. Zwalnia ona z opłat za prowadzenie konta osobistego w pakiecie Standard. Oprocentowana 0,90% w skali roku. Odsetki są przelewane na konto deponenta w dniu ich lokowania, natomiast włożony kapitał po zakończeniu umowy.

Lokata negocjowana

Negocjacja możliwa jedynie dla kwot od 50 000 zł na okres od 7 do 365 dni. Oprocentowanie ustalane indywidualnie, stałe przez całą umowę. Kapitalizacja odsetek po zakończeniu lokaty, wtedy też następuje przelanie zgromadzonych środków na konto deponenta. Negocjacji można dokonywać zarówno w placówkach banku, jak i przez internet.

Lokata z funduszem

Czteromiesięczna lokata dla środków od 5 000 zł. Połowa wpłaconych środków wypracowuje zysk na lokacie z oprocentowaniem 5%. Druga połowa inwestowana jest w wybrany subfundusz Amundi. Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu umowy. Otwierana tylko w placówkach eurobanku.

Lokata nowe środki w eurobanku

Jest to produkt 3-miesięczny ze stałym oprocentowaniem na poziomie 2,00% w skali roku. Minimalna wartość środków to 200 zł, a maksymalna 50 000 zł. Jest to lokata nieodnawialna i pieniądze na niej zgromadzone, po zakończeniu umowy zostaną przelane na konto. Zakładana w placówce banku. Produkt przeznaczony jedynie dla nowych środków na koncie.

Produkty eurobank

Bank nastawiony jest na klienta indywidualnego. Dzięki takiej polityce może oferować swoim klientom szeroki wachlarz kont osobistych dostosowanych do indywidualnych preferencji. Wśród nich są konta: active, prestige (dla najbardziej wymagających), na co dzień, junior (oferowane młodzieży w wieku 13-18 lat) czy też konto z limitem (nawet do 100 000 zł). Do kont dodawane są karty, jednak osoby zainteresowane znajdą dla siebie także karty kredytowe w wielu wariantach. Oszczędzać w eurobanku można na lokacie lub rachunku oszczędnościowym. Klienci potrzebujący dodatkowych środków mogą korzystać z kredytów i pożyczek gotówkowych (w tym z premią roczną), konsolidacyjnych, hipotecznych i ratalnych. Wszystkie zobowiązania można ubezpieczyć bezpośrednio w placówce. Eurobank proponuje także fundusze inwestycyjne Amundi, Allianz oraz Novo.

Historia eurobank

Bank powstał w 2003 roku po przejęciu przez spółkę Look Finansowanie Inwestycji pakietu kontrolnego Banku Społem S.A., a następnie przejęcie Banku Wschodniego S.A. Z tą datą zmienił również nazwę na Euro Bank S.A. Za jego założyciela uważa się Mariusza Łukasiewicza, kontrolującego Look Finansowanie Inwestycji. Po śmierci założyciela w roku 2004 właścicielem eurobanku została Grupa Societe Generale (jedna z największych grup finansowych w Europie). Od 31 maja 2019 roku Eurobank wszedł skład grupy Banku Millenium, który przejął pakiet kontrolny akcji (99,8%). W najbliższej przyszłości (pod koniec 2019 roku) planowany jest rebranding, którego efektem będzie zmiana marki Eurobank na Bank Millenium oraz operacyjne połączenie obu banków.

Kontakt z eurobank

Infolinia ogólna: 19 000
Infolinia dla telefonów komórkowych: +48 608 206 206
Infolinia dla połączeń z zagranicy: +48 71 335 5100

Opinie o lokatach w eurobank

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments