Lokata Getin Bank 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

logo getin bankZ oferty Getin Banku należącego do Getin Noble Bank S.A. możemy korzystać w 450 placówkach na terenie całej Polski. Jest to instytucja finansowa doceniana od lat przez ekspertów branżowych. Ofertę kieruje do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, samorządów, wspólnot mieszkaniowych oraz dużych korporacji.


Lokaty w Getin Bank

e-Lokata Progresywna

Jest to rodzaj lokaty 12-miesięcznej, w którym oprocentowanie rośnie wraz z długością lokowania środków. Wynosi od 0,70% za pierwszy miesiąc do 3,30% za ostatni (daje to średnią 1,70%).

e-Lokata na Nowe Środki

Czteromiesięczna lokata ze stałym oprocentowaniem wynoszącym 2,10% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł, maksymalna 200 000 zł. Na lokacie można ulokować tylko nowe środki.

e-Lokata Tradycyjna

Oprocentowana od 1,55% do 1,65%, na okres 3 lub 6 miesięcy z kapitalizacją na koniec okresu. Nie ma tu maksymalnej kwoty wpłaty, natomiast minimalna to 500 zł.

Lokata tradycyjna

To gwarancja stałego oprocentowania od 1,45% do 1,55%. Zakładana na okres 3 lub 6 miesięcy. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł.

Lokata standardowa

Daje największy wybór czasu deponowania środków. Możemy ją założyć na 1, 3, 4, 5, 6, 12, 24 lub 36 miesięcy. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 0,65% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł.

Lokaty walutowe

Dostępne w czterech podstawowych walutach: USD, EUR, GBP, CHF. Możliwość założenia w placówce Banku (w wybranych oddziałach) lub przez internet. Oprocentowanie do 1% w skali roku. Długość trwania wynosi 3, 6 lub 12 miesięcy.

Lokata mobilna

Dostępna tylko raz przez Bankowość Mobilną Getin Mobile. Oprocentowana na 3% w skali roku, zakładana na 2 miesiące z kapitalizacją na koniec umowy. Minimalna wpłata to 500 zł, maksymalna 10 000 zł. Wcześniejsza likwidacja lokaty powoduje utratę naliczonych odsetek.

Produkty Getin Bank

W swojej ofercie Getin Bank posiada konta osobiste dostosowane do różnych potrzeb klientów. Lokaty w Getin Banku to produkty dostępne zarówno online jak i w oddziałach, zróżnicowane pod względem okresu ich trwania, a także limitu wpłat. Wśród kredytów należy wymienić konsolidacyjny, hipoteczny, gotówkowy, oraz samochodowy.

Historia Getin Bank

Getin Bank powstał w 2004 roku po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz łódzkiego Banku Przemysłowego. Z biegiem czasu w latach 2005-2006 sieć Getin Banku powiększyła się o oddziały Wschodniego Banku Cukiernictwa, stając się tym samym motywacją do stworzenia marki Noble Bank. Debiut na warszawskiej GPW miał miejsce w 2007 roku. W 2008 roku Getin Bank rozpoczął rozwijanie sieci partnerskiej, co doprowadziło do zwiększenia w następnym roku placówek do 220. W 2010 roku powstał Getin Noble Bank SA oraz została uruchomiona bankowość internetowa- GetinOnline. Połączenie Get Bank SA oraz Getin Noble Bank SA miało miejsce w 2012 roku, odtąd działalność jest kontynuowana pod nazwą Getin Noble Bank SA. Z czasem bank stał się instytucją uniwersalną. Nowa strategia na lata 2016-2018 zakłada zwiększenie efektywności, poprawę jakości obsługi oraz wzmocnienie podstawowych źródeł dochodu.

Kontakt z Getin Bank

Infolinia dla klientów: 197 97

Opinie o lokatach w Getin Bank

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments