Lokata ING Bank Śląski 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

ING Bank Śląski jest instytucją finansową nastawioną na klientów zgodnie z maksymą „Liczą się ludzie”. Obsługuje ponad 4,3 mln klientów detalicznych i 48,4 tysiące korporacyjnych. Posiada rozbudowaną sieć prawie 400 placówek w całym kraju. Należy do banków uniwersalnych i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Swoim klientom oferuje również lokaty terminowe, który pomogły pomnożyć już niejedne oszczędności.


Lokaty w ING Bank Śląski

Lokata terminowa

Lokata zakładana w trzech walutach do wyboru: PLN, EUR lub USD. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi do 1% w skali roku. Minimalna wpłata, w zależności od wyboru waluty to 1 000 zł, 500 euro lub 500 dolarów amerykańskich. Jest bardzo elastyczna pod względem okresu lokowania, który może wynieść: 3, 6, 12 i 24 miesiące w PLN oraz 12 i 24 miesiące w EUR i USD. Nie ma ograniczeń co do ilości ich zakładania przez pojedynczego klienta. Lokatę założymy w oddziale Banku lub przez internet.

Inwestycyjna Lokata Terminowa

To szansa na wyższe zyski niż standardowa lokata przy gwarancji zwrotu wpłaconych pieniędzy. Jeżeli jej zysk uzależniony jest od kursu euro wyrażonego w złotych, to maksymalnie można osiągnąć 3,36%. Taka lokata trwa 12 miesięcy i może być założona w oddziale lub przez internet. Z kolei dla zysku uzależnionego od kursu EUR okres trwania produktu to 24 miesiące. Przy czym można ją założyć jedynie w oddziale ING Banku Śląskiego. Zapisy na powyższe formy inwestowania prowadzone są co kilka tygodni.

Produkty ING Bank Śląski

Z Bankiem ING utożsamiane jest hasło „Liczą się ludzie”. W swojej ofercie posiada on konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty na różne okresy, karty do konta, kredytowe i przedpłacone. Dla osób myślących o zaciągnięciu kredytu lub pożyczki dedykowane są produkty gotówkowe, hipoteczne, a także limity w koncie (do wysokości 6-krotności dochodów netto). ING Bank Śląski to także rozwinięta bankowość internetowa i mobilna, umożliwiająca korzystanie z usług instytucji. Dla osób chcących pomnażać swoje oszczędności przeznaczony jest także szereg produktów inwestycyjnych. Będąc klientem ING Banku Śląskiego można odkładać na emeryturę w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego oraz Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Dla osób chcących oszczędzać przeznaczony jest program Smart Saver, który odkłada małe kwoty na oprocentowany rachunek, gdy płacimy kartą lub przelewem.

Historia ING Bank Śląski

11 kwietnia 1988 roku Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie utworzenia Banku Śląskiego w Katowicach. Rok później w lutym Bank rozpoczął swą działalność a dwa lata po tym przekształcił się w spółkę akcyjną. W roku 1993 Komisja Papierów Wartościowych wyraziła zgodę na wprowadzenie akcji Banku Śląskiego do publicznego obrotu. Wtedy to ING nabył 25,9% kapitału akcyjnego. Akcje BSK S.A. po raz pierwszy były notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w styczniu 1994 roku. Dwa lata później ING Bank N.V. stał się posiadaczem większościowym akcji, z czasem zdobywając ich coraz więcej. W 2001 roku Bank Śląski jako członek ING Bank Śląski S.A. rozpoczyna działalność pod szyldem ING Bank Śląski S.A. W marcu 2005 roku ING Bank N.V. sprzedał część udziałów polskim inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. W ciągu lat swej działalności ING Bank Śląski zdobył wiele nagród i wyróżnień, wśród których należy wyróżnić chociażby otrzymanie Gwiazdy Jakości Obsługi 2017 czy pierwszego miejsca w kategorii Spółka Roku z indeksu mWIG40.

Kontakt z ING Bank Śląski

Infolinia dla klientów- telefony stacjonarne: 801 111 010
Infolinia dla klientów- telefony stacjonarne i komórkowe: +48 (32) 357 00 03

Opinie o lokatach w ING Bank Śląski

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments