Lokata LOG-ujesz LOK-ujesz eurobank – nasza recenzja

0 /5
(Ocen: 0)

Lokata LOG-ujesz Lok-ujesz to propozycja dla tych osób, które jeszcze nie korzystają z aplikacji mobilnej banku. Chcąc skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania należy posiadać konto osobiste w eurobank-u. Poniżej przedstawiamy naszą recenzje.

LOG-ujesz LOK-ujesz

Lokata eurobanku od jakiegoś czasu zajmuje czołowe pozycje w rankingach lokat miesięcznych. Skierowana jest do osób posiadających lub planujących otwarcie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w Eurobank ( do wyboru: Konto active, Konto na co dzień lub Konto prestige), przy czym możemy ją założyć tylko przez aplikację mobilną. Oferta dostępna jest przez 7 dni po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu. Ważne: możemy założyć tylko jedną lokatę.
Dane szczegółowe lokaty LOG-ujesz LOK-ujesz:

• maksymalna kwota: 10 000 zł
• minimalna kwota: 200 zł
• oprocentowanie: 3,50% w skali roku
• oprocentowanie po podatku: 2,61%
• okres lokaty: 1 miesiąc.

Eurobank nie uzależnia wysokości oprocentowania od kwoty lokaty jak i terminu (produkt dostępny jest tylko w jednym wariancie: 1 miesiąc). Po zakończeniu lokaty kapitał i wypracowane odsetki zostaną przekazane na konto. W przypadku wcześniejszej wypłaty środków tracimy prawo do odsetek.

Z lokaty LOG-ujesz LOK-ujesz możemy skorzystać tylko jeden raz i nie mamy możliwości przedłużenia jej na kolejne okres. Oznacza to, że po miesiącu otrzymamy z powrotem swoje środki do dyspozycji.

Czy warto skorzystać z lokaty LOG-ujesz LOK-ujesz?

Produkt Eurobank-u jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższe inwestycje. Jej dużym plusem jest wysokie, stałe oprocentowanie. Co więcej, nie poniesiemy żadnych opłat za otwarcie i obsługę lokaty. Jedynym kosztem jest tzw. podatek belki od wypracowanych odsetek. Dużym plusem jest fakt, iż swoją przygodę z lokata możemy zacząć już od 200 zł. Z pewnością zachęci to osoby nie posiadające dużego budżetu do oszczędzania.

Jak każdy produkt bankowy posiada ona także swoje wady. Dla wielu osób konieczność posiadania konta w Eurobank-u może okazać się problematyczny. Dodatkowo nie dla wszystkich bezpiecznym sposobem inwestowania oszczędności jest aplikacja mobilna. Tym bardziej, że najwięcej włamań na konta dokonywanych jest właśnie w ten sposób. Niska kwota maksymalna i krótki okres trwania lokaty (1 miesiąc) z pewnością nie zachęca osób nastawionych na długofalowe inwestowanie.

Lokata LOG-ujesz – LOK-ujesz jest dobrą propozycją dla osób zaczynających swoją przygodę z inwestowaniem pieniędzy w ten sposób. Dzięki temu, że pieniądze po miesiącu będą znowu do naszej dyspozycji nie musimy martwić się o ewentualną utratę wypracowanych odsetek.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments