Lokata mBank 2019 – nasza recenzja i opinie

0 /5
(Ocen: 0)

mBank kojarzony jest w Polsce z bankowością internetową. Instytucja stawia na innowacyjne rozwiązania oraz wyznacza kierunek bankowości mobilnej i online. W szerokiej gamie produktów mBanku możemy znaleźć także oferty lokat i kont oszczędnościowych.


Lokaty w mBank

Lokata do 1,5% na nowe środki

Zawierana na 3, 6 lub 9 miesięcy. Minimalny wkład wynosi 1 000 zł. Oprocentowanie do 1,5%. Bank nie określa maksymalnej ilości lokat dla jednego klienta. Jest lokatą odnawialną, która przedłuża się na warunkach lokaty standardowej. Otwierana wyłącznie dla nowych środków. Przy wypłacie środków przed terminem stopa procentowa wynosi 0,01%.

Lokata dla nowych klientów

Uruchomienie lokaty następuje po aktywacji rachunku. Przeznaczona tylko dla nowych klientów, którzy nigdy nie posiadali konta w mBanku. Oprocentowanie nominalne do 3,5% w skali roku. Czas trwania- 3 miesiące. Możliwe jest otworzenie tylko jednej takiej lokaty przez klienta. Wpłata musi mieścić się w przedziale od 500 zł do 10 000 zł.

Lokata 3-dniowa

Jest to rodzaj nieodnawialnej lokaty oprocentowanej 0,80% w skali roku. Najmniejszy możliwy wkład to 500 zł, najwyższy zaś 10 000 zł. Nie ma tutaj ograniczenia ilości otwieranych lokat. Produkt dostępny tylko z rachunku oszczędnościowego eMax, na który będą przelewane odsetki.

Lokata terminowa

Oprocentowana zależne waha się od 0,5% do 1,00% w skali roku i zależy od długości okresu, na jaki zdecydujemy się ulokować nasze środki. Przy wypłacie środków przed terminem stopa procentowa wynosi 0,01% w skali roku. Zakładana na 2, 3, 6, 12 lub 24 miesiące.

Lokata walutowa

Otwierana z konta walutowego eMax i oprocentowana w skali roku do 0,80%. Minimalny wkład to 500 EUR/USD/GBP. Czas trwania może wynosić 3, 6 lub 12 miesięcy.

Produkty mBank

Oferta mBanku obejmuje obsługę zarówno klienta indywidualnego, jaki korporacyjnego. Znajdziemy tu konta dostosowane do potrzeb osób zakładających je po raz pierwszy oraz tych bardziej doświadczonych. mBank udziela kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych, hipotecznych oraz samochodowych. Znajdziemy tu szereg kont oszczędnościowych oraz lokat, a także ubezpieczenia samochodowe, turystyczne, nieruchomości oraz zdrowia i życia.

Historia mBank

W roku 1986 pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu (BRE Ban) rozpoczął działalność przyszły mBank. W 1989 roku stał się członkiem systemu SWIFT. Pierwsze notowanie banku na warszawskiej GPW miało miejsce w 1992 roku. Ujednolicenie marki w listopadzie 2013 roku spowodowała zmianę nazwy firmy, marki BRE oraz MultiBanku na mBank. Dzisiaj jest to instytucja uniwersalna, obsługująca wszystkie grupy klientów. Kolor jego logo zmienia się w zależności od rodzaju świadczonej oferty.

Kontakt z mBank

Infolinia z telefonów stacjonarnych i komórkowych: 801 300 800

Opinie o lokatach w mBank

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments