Lokata miesiąca: Idea Bank lokata HAPPY

0 /5
(Ocen: 0)

Idea Bank działa na rynku polskim od roku 1991. Posiada rozbudowaną ofertę lokat, kredytów oraz kont. Znany jest jako instytucja finansowa kierująca swe usługi do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw.

W szczególności dba o interesy małych przedsiębiorstw oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Lokaty w Idea Banku objęte są gwarancją BFG do wysokości 100 000 euro.

Lokata HAPPY w Idea Banku

Idea Bank oferuje swoim klientom szereg lokat zróżnicowanych pod względem długości lokowania na nich środków oraz wysokości oprocentowania. Do najbardziej znanych produktów Idea Banku należy niewątpliwie lokata HAPPY, która jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów banku (możliwość ulokowania na niej środków nie będą miały osoby, które wcześniej podpisały umowę o produkt finansowy z Idea Bankiem). Aby ją założyć nie ma konieczności posiadania konta osobistego lub korzystania z dodatkowych produktów. Idea Bank daje możliwość ulokowania na niej środków tylko jeden raz, po zakończeniu okresu lokowania następuje automatyczne przedłużenie umowy (chyba, że klient zadecyduje inaczej) na warunkach 3-miesięcznej Lokaty Standardowej. Atrakcyjne oprocentowanie sprawia, że jest to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku. Oprocentowanie do 4% w skali roku jest jej niewątpliwym atutem. Dla lokat na jeden miesiąc oprocentowanie wynosi 3%, jeżeli będziemy oszczędzać przez trzy miesiące otrzymamy 3,50%, natomiast lokata dwumiesięczna spowoduje uzyskanie aż 4% w skali roku.
Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł, maksymalna 10 000 zł. Proces zakładania lokaty online polega na wypełnieniu wniosku na stronie Idea Banku i wpłacie pieniędzy na rachunek wskazany w e-mailu. W informacji od banku przedstawiony jest także wykaz niezbędnych dokumentów. Następnie lokata zostaje aktywowana, a klient otrzymuje dostęp do bankowości elektronicznej. Dzięki temu w każdej chwili może kontrolować swoje środki. Lokatę HAPPY można założyć również w jednym z oddziałów banku.

Najważniejsze założenia Lokaty HAPPY:

 • oprocentowanie od 3% do 4%;
 • okres kredytowania wynosi 1, 2 lub 3 miesiące;
 • wyłącznie dla nowych klientów;
 • wkład od 500 zł do 10 000 zł;
 • możliwość założenia tylko jednej lokaty;
 • brak konieczności zakładania konta.

Zalety lokaty Happy:

 • wysokie oprocentowanie,
 • brak konieczności korzystania z dodatkowych produktów,
 • wkład już od 500 zł,
 • łatwość założenia lokaty.

Minusy lokaty Happy:

 • oferta tylko dla nowych klientów,
 • możliwość założenia tylko jednej lokaty.
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments